חזרה לטיפים

פנטאנאל- סנטה קלרה 23.12.13

tyonatan

23/12/2013

ברזיל

פאנטאנאל

מסלולי טיול

חוות "סנטה קלרה" בפנטאנאל/ברזיל
מפי זוג צעיר בירח דבש בברזיל-
מפוז דה איגוואסו בברזיל הגענו לתחנה המרכזית, שם פגשנו את הנציג של סנטה קלרה. בחור מקסים בשם ´אל פסאו´ שדאג לעשות עבורנו את כל תהליך הרישום לחווה. - 3.5 ימים של סיורים מאורגנים באזור הפנטנאל (כולל סוסים, ספארי לילה,ספארי יום, הליכות, דיג פיראנות וכו´), 3 ארוחות ביום, בריכה חופשית וכמובן לינה (אנחנו לקחנו חדר פרטי אך יש גם דורמס ואזור קמפינג). הכל כולל הכל - 750 ריאל נכון ל3.12.13 לבנאדם לא כולל 60 ריאל לאדם נסיעה חזרה לקמפו גרנדה.
כדי להגיע לחווה לקחנו אוטובוס של 18 שעות לקמפו גרנדה. משם אסף אותנו נהג מטעם החווה ונסענו עוד 5 שעות כדי להגיע לחווה עצמה.
בעד:
*השהות הייתה חוויה חביבה. חיות שתראו רק כאן כנראה, חדר נוח, בריכה סבירה, אוכל טוב והכי חשוב מדריך מדהים.
*למדריך,יליד המקום, קוראים ´יזרעאל´ והוא מדבר אנגלית שוטפת וקצת עברית. בחור מקסים שהסביר על כל דבר, ענה על כל שאלה, שיתף פעולה ועזר בכל; מלבדו מרבית הצוות היה מקסים ומנומס.
* דיג פירנות בנהר היה מגניב. תפסנו 12 חתיכות.
נגד:
*פעילויות מתוירות מאוד - כל הליכה היא באזור שעה וחצי שעתיים על שביל חרוש ממטיילים. זה לא הטבע בהתגלמותו אלא יותר ´טבע תיירותי´.
*ספארי לילה וספארי יום - רכב פתוח שנוסע על הדרך הראשית (דרך אפר) והסיכוי לראות חיות הוא קלוש ביותר למעט החיות שרואים פה לרוב כמו תנינים וקפיברות; בנוסף, הרכב היה שבור לגמרי והגברים נאלצו לדחוף אותו מס´ פעמים. לאחר כמה ניסיונות, המדריכים הבינו שכנראה הרכב שבק חיים וקראו לרכב חלופי. חיכינו 40 דקות בשמש עד שהוא הגיע.
טיול סירה בנהר- נחמד. מעביר את המסר. הסירה נתקעה במים הרדודים הרבה מאוד פעמים.
*טיול סוסים - טיול הליכה נטו של 2-3 ק"מ בשיחים מסביב לחווה. לא מרגש.
*המזגן בחדר היה חלש ביותר ולא קירר כמעט. לאור העובדה שהיו בחוץ 40 מעלות בצל עם לחות של 100%, נעים זה לא היה.
*בעלת החווה ששמה ´אוונה´ ושיושבת בקבלה - אישה לא מנומסת ולא נעימה בעליל. תמיד זועפת, מנסים לדבר איתה והיא מתעלמת; בארוחות היא עומדת בחדר אוכל וסוקרת את האוכלים. באחת מארוחות הצהריים לקחתי צלחת והאוכל היה לא לטעמי אז שמתי את הצלחת בצד ולקחתי משהו אחר. כשיצאנו החוצה, המדריך עדכן אותנו כי היא חייבה אותנו ב25 ריאל כיוון שלא סיימתי מה

דרגו את הטיפ
ציון סופי: 0/5 מספר מדרגים: 0 צפיות: 2199

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה ותעלה לאחר אישור צוות האתר. הוספת תגובה