חזרה לטיפים

פואנטס חאורחיאנס - מעיינות חמים ליד שלה

Dordor

18/10/2012

גואטמלה

קצאלטנאנגו(שלה)

אתרים מדהימים, מסלולי טיול

מומלץ מאוד להגיע למעיינות החמים הנמצאים כפחות משעה נסיעה משלה. אפשר להגיע לשם דרך כל סוכנויות הטיולים בעיר במחיר של 115 קצאל לראש. הסוכנויות מוציאות 2 הסעות כל יום בשעות 8 בבוקר וב2 בצהריים, ונותנות 3 שעות שהייה במתחם עד להסעה חזור.
אני אישית התארגנתי עם קבוצה של מטיילים והגענו לשם עצמאית באמצעות נסיעה של 25 דק× בצ×יקן באס לעיירה סוניל (Zunil), שעולה 5 קצאל. לאחר מכן עלינו על טנדר (20 דקות נסיעה) שלקח אותנו למעיינות עצמם במחיר של 50 קצאל לקבוצה של 6 (אפשר גם בפחות) ככה שכל אחד שילם בערך 8 קצאל (את הטנדר לוקחים מהתחנה הסופית בסוניל, שנמצאת בגשר מעל נהר, שם עוברים הרבה טנדרים שאוספים מקומיים). הכניסה למעיינות עצמם עולה 50 קצאל לתייר ו25 למקומי, ככה שאם יש לכם חבר גוואטמלי אז יכול להיות שהוא יסדר אתכם. קבענו עם הנהג של הטנדר שיבוא לאסוף אותנו בעוד 3 שעות שהיו די ויותר.
ישנם 3 מעיינות: מעין עם מים רותחים שקשה מאוד להיכנס אליו, מעין עם מים חמים ומעין עם מים חמים פחות.
המיקום של המעיינות הוא מה שעושה את הכל לחוויה כל כך מיוחדת. המקום נמצא קרוב לפסגה של הר ככה שנמצאים בתוך העננים, ומסביב תפאורה של ג×ונגל ואדים היוצאים מהמעיינות.
הטמפרטורה שם קרה לכן ממולץ להגיע עם בגדים חמים כדי שהשרירים לא ייתפסו אחרי הטבילה. יש במקום מסעדה נחמדה עם מחירים לא גבוהים במיוחד (בסביבות ה35 קצאל לארוחת צהריים כולל שתיה). במקום יש מנגלים ככה שאפשר להביא גחלים ובשר ולעשות שם על האש.
החיסרונות היחידים היו שבמקום היו די הרבה אנשים (אנחנו היינו שם ביום שבת בשעות הצהריים, יכול להיות שזה אחרת בזמנים אחרים), ככה שלא היה שקט ורגוע, אבל זה לא הפריע לנו כל כך. מה שכן הפריע לנו היה שהבריכה עם המים החמים היתה מלוכלכת מעט. חוץ מזה הכל היה טוב. 
סהØכ יצא לנו כ80 קצאל לאדם.
אם מגיעים לשלה, לא לפספס.

דרגו את הטיפ
ציון סופי: 0/5 מספר מדרגים: 0 צפיות: 1835

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה ותעלה לאחר אישור צוות האתר. הוספת תגובה