חזרה לטיפים

פינקה ריו פרלה - חווה מדהימה בהרים הקריביים של קוסטה ריקה!

greenman1

[email protected]

23/06/2010

קוסטה ריקה

פוארטו לימון, פוארטו וייחו, קאוויטה

אתרים מדהימים, כללי, לינה

אתר החווה - פינקה ריו פרלה

ארוחת ערב עם מתנדבים בריו פרלה

לא מזמן חזרתי מטיול לקוסטה ריקה, וביקרתי בחווה אקולוגית בשם Finca Rio Perla, שנמצאת בהרים הקריביים של המדינה, כשעתיים מסן חוזה בכביש המוביל לעיר לימון. החווה היא בבעלות אדם שאני מכיר מוושינגטון, שהיה בעבר פעיל ומרצה בנושא הסביבה בישראל (ד"ר פול סגל, כיום מומחה לחקלאות טרופית בבנק העולמי). פגשתי את פול בוושינגטון, שם אני גר, והוא הזמין אותי לבקר אצלו. החווה שלו היא מקום מדהים ומזמין, בה האורחים יכולים לטייל למפלי מים מרהיבים בשטח החווה (בתוך איזור ג´ונגל מוגן),לרכב על סוסים לכוון הר הגעש טוריאלבה, לאכול את המטעמים המקומיים המוכנים מן הגינה האורגנית במקום, לדוג מושטים מן הבריכות שנמצאות בחווה, לטייל למטע אגוזי המקדמיה החצי-פראי או סתם לשרוץ בערסל עם נוף מדהים שנמשך עד הים.

כמובן, פול מזמין לא רק מטיילים, אלא גם מתנדבים, שיכולים לעבוד בחווה (יש סוסים, פרות, עזים, גינת ירק, תרנגולות ומטע אגוזים) ולשהות במקום בתמורה. פול מחבב במיוחד מטיילים ישראלים- בתור יהודי וישראלי לשעבר, הוא היה רוצה לראות במקום קהילה יהודית-ישראלית בעתיד, שפועלת לפי עקרונות יהודיים-סביבתיים.

שטח החווה כ- 1200 דונם ויש בה כמה אופציות לינה- חדרים פרטיים, חדרים משותפים וקמפינג על משטחי עץ מקורים. החווה ממוקמת קרוב לעיר סיקירס Siquirres, כמה קילומטרים מהכביש הראשי. את החווה מנהלת משפחה מקומית (זוג וילד חמוד).

כמובן יש המון אופציות להמשך טיול באזור- ראפטינג מדהים על נהר הפאקארה, או המשך לחוף הקאריבי המדהים, או טיול לשמורה החופית טורטוגרו.

מאד נהנתי מהשהות עם פול, והחלטתי לעזור לו ליצור קשר עם מטיילים ישראלים - גם התחלתי לשלוח לשם יהודים אמריקאים. אז אל תהססו לפנות אלי עם שאלות - כמובן שפול מוכל לסדר מחיר מיוחד לישראלים. לשאלות כתבו אלי.

דרגו את הטיפ
ציון סופי: 0/5 מספר מדרגים: 0 צפיות: 2467

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה ותעלה לאחר אישור צוות האתר. הוספת תגובה