אתר גרינגו

מסוק חילץ מטייל ישראלי שנפל במהלך טרק באושוואיה

צוותי החילוץ באושוואיה חילצו מטייל ישראלי בן 23, לאחר שמעד במהלך הטרק "לגונה אזמרלדה" המפורסם באושוואיה. המטייל חולץ כשהוא סובל משברים רבים ומהיפותרמיה.

11/12/2021
גרינגו דרום אמריקה

על פי צוותי החילוץ “ב - 12 בצהריים נשמעו קריאות לעזרה מכיוון אחד הנקיקים בלגונה אזמרלדה, מדריך מקומי שהיה באזור שמע את הקריאות והזעיק את צוותי החילוץ המקומיים”.

בשל הגישה הקשה אל הנקיק אליו נפל המטייל הגיעו 7 מחלצים עם חבלים וציוד טכני כדי לחלץ את המטייל. רק לאחר כ - 5 שעות הצליחו המחלצים להגיע אל המטייל שסבל מחתכים בפניו ושברים בגפיו התחתונות. צוות החילוץ מציין כי המטייל נפל לנקיק יום לפני החילוץ והוא חולץ כשהוא סובל מהיפותרמיה. 

המטייל מקבל טיפול רפואי במקום
המטייל מפונה לבית החולים באושוואיה

“המטייל נקשר לאלונקה ייעודית לחילוצים מסוג זה באמצעות חבל טכני שאיפשר את קשירתו אל המסוק וחילוצו אל בית החולים”. לאחר סיום החילוץ ולאחר אבחון של בית החולים האזורי באושוואיה אובחן אצל המטייל שבר בגפה הימנית התחתונה, שבר בגפה הימנית העליונה ושבר באגן והוא עבר ניתוח לייצוב פציעותיו.

“הודות לתצפית האקראית של מדריך הטיולים ופעולת החילוץ היעילה ושיתוף הפעולה של חברת מסוקים פרטית ופעולות אנשי הרפואה בבית החולים האזורי באושוואיה המטייל הצעיר מחלים מפציעותיו” כך נמסר מנציג בית החולים, בנוסף הוא מזהיר “כי מדובר באירוע מצער וחשוב לצאת לטיולים מסוג זה בליווי ולא לבד, אל תזלזלו בהר”.

תגובה חדשה

גרינגו

11.12.2021

אנחנו מבקשים ממכם, המטיילים, לנהוג באחריות ולא לצאת לבד לטרקים באזור שאינו מוכר לכם, לצערנו יש יותר מידי מקרים שנגמרו בצורה שונה מהמקרה הזה.