אתר גרינגו

"סולה" בריו דולסה - ליווינגסטון , גוואטמלה

את המסע שלי לבד ביבשת התחלתי דווקא במקום שלא הרבה תיירים ישראלים מגיעים אליו.מפאת המרחק מאנטיגואה ואטיטלן או משום שמטיילים ישראלים לא מכירים מספיק. למרות החשש אני שמחה שבחרתי בדרך הזאת.

27/04/2021
Shay Bashari

Finca paraiso
Kangaroo Hostel
ליווינגסטון

את המסע שלי כמטיילת עצמאית ביבשת התחלתי בריו דולסה שבגוואטמלה. 

ישבתי בבית קפה במרכז ריו דולסה וחיכיתי להסעה שתאסוף אותי להוסטל. 

בעוד שהאוטובוס לאנטיגואה (המקום המוכר והבטוח) מתרחק ועליו נמצאת החברה שטיילתי איתה בחודשיים האחרונים.הרגשות שלי היו מעורבים בהתרגשות וחשש מהלא נודע. בנוסף הייתה לי בעיה עם ההזמנה שלי להוסטל דרך הבוקינג. התקשרתי כמה פעמים אך ללא מענה, מסתבר שהמספר באינטרנט היה לא נכון. אחרי כמה נסיונות לאתר את המספר ,מצאתי והתקשרתי.כעבור זמן מה , הגיעו שני בחורים מההוסטל עם סירה ,הרגיעו אותי במבט וחיוך ועזרו לי לסחוב את המוצ'ילה שלי. ההוסטל שישנתי בו נקרא Kangaroo. וממוקם על הנהר מוקף בג'ונגל, הדרך היחידה להתנייד היא באמצעות סירה. Balam בעל המקום הוא מקסיקני -אוסטרלי , לכן ההוסטל מעוצב בהתאם. כשהגעתי קיבלו אותי יפה, עשו לי סיור במקום, הכניסו אותי לאווירת הג'ונגל והראו לי חיות שמצאו באיזור, תנין קיימן קטן וסוג של מכרסם שבחיים לא ראיתי שנכלא באחד החדרים.אחרי מספר דקות באו לוכדים לחלץ את המכרסם ולשחרר אותו במקום בטוח. ההוסטל מציע דורמס וגם בונגלוס פרטיים. נדהמתי לגלות שהדורמס ריק וכולו שלי , היה לי זמן להתאפס ולתכנן את ההמשך. 

בעקבות מגיפת הקורונה לא היו הרבה תיירים בהוסטל, לכן התחברתי לצוות ההוסטל, יצאתי איתם לטיולים באיזור. 

ממרכז העיר לקחנו שאטל למקום שנקרא 

“finca paraiso” מפל מים רותחים שזורם לנהר קר.המפל כמו מקלחת חמה וכשנמאס עברתי לשחות בנהר הקר.החברות המקומיות לקחו אותי לטפס מעל המפל . שם יש חימר שאותו מורחים על הגוף. המקומיים טוענים שהוא בריא לעור. בערב ישבנו כולם ביחד , צוות ההוסטל ואני.  אכלנו , שתינו שמענו מוזיקה, ואפילו למדתי לרקוד סלסה. 

בבוקר שטתי בקייאק שניתן להשכיר דרך ההוסטל. שטתי לטירה המפורסמת בריו דולסה "Castillo de San Felipe" מתקופת השלטון הספרדי.

לאחר מכן החלטתי לעשות לילה בליוונגסטון. כדי להגיע לליווינגסטון שטתי שעתיים בסירה, ממרכז העיר ריו דולסה.

הנוף בנסיעה היה משגע , נוף פראי, צוקים, וציפורים עפות להן מעל המים. 

ליווינגסטון שונה לגמרי מכל מה שחשבתי על גוואטמלה.הרגשתי במדינה אחרת.התרבות שם היא תרבות הגאריפונה בדומה לבליז ולהונדורס. האוכל שונה , המוזיקה ואפילו יש שם חוף ים Playa Blanca שאליו נסעתי בטוקטוק. בערב ישנתי בהוסטל "Casa de iguana " מקום נחמד , יש בו דורמס וגם חדרים פרטיים. 

אכלתי ארוחת ערב בסגנון גריפונה. 

אחרי לילה בליונגסטון החלטתי לחזור ללילה נוסף בהוסטל Kangaroo.

כשהגיע הזמן לעזוב למקום הבא , פלורס. צוות ההוסטל Kangaroo  ליווה אותי עד ההסעה וחיכו עד שאעלה עליה ורק אחרי שראו שהכל בסדר איתי עזבו. 

אומנם התחלתי את המסע שלי לבד אבל לרגע לא הרגשתי באמת לבד.  

 

 

למידע נוסף על: ליבינגסטון ריו דולסה
תגובה חדשה