אתר גרינגו

קובה נפתחה מחדש לתיירים מכל העולם

קובה נחשבת בעיני משרד הבריאות כמדינה ירוקה ולכן נסיעה אליה אינה מחייבת בבידוד בחזור ואלו חדשות מעולות לנו כישראלים, אין צורך בלעשות בדיקת קורונה טרם ההגעה.

25/11/2020
גרינגו אמריקה

קובה פתחה את שעריה בפני תיירים מכל העולם לפני כמה ימים ויש כבר ישראלים זריזים שהספיקו להיכנס למדינה המיוחדת הזאת שנמצאת באיים הקאריביים. קובה נחשבת למדינה ירוקה ולכן אין צורך בבידוד של עשרה ימים בחזרה ממנה לישראל. 

בשונה משאר המדינות, בכניסה לקובה אין צורך להציג תוצאות בדיקת קורונה כלשהי מאחר ובשדה התעופה נערכת בדיקה לכל תייר שנכנס בעלות של 40 דולר, לאחר הבדיקה יבקשו ממכם להמתין כ - 24 שעות בקאסה/מלון שהזמנתם עד לתוצאות הבדיקה.

קובניות עם מסכה ברחובות הוואנה
קובניות עם מסכה ברחובות הוואנה

מה הדרישות כדי להיכנס לקובה?

  1. ביטוח רפואי שמכסה קורונה מתורגם לאנגלית או לרכוש אחד בקובה(פחות מומלץ).
  2. ויזת תייר - ניתן לעשות ויזה לקובה בכמעט כל משרד נסיעות בעלות של 200 ש"ח.
  3. מילוי הצהרת בריאות שתחולק לכם במטוס טרם ההגעה להוואנה.
  4. כמו שציינו, נערכת בדיקת קורונה בכניסה ומדידת חום ובידוד במלון/קאסה של 24 שעות.

האם תחבורה ציבורית עובדת בקובה?

התחבורה הציבורית חזרה לעבוד עם הגבלה של מספר האנשים וחובת עטיית מסיכות.

האם מסעדות וברים פתוחים בקובה?

מסעדות, ברים, בתי קפה פתוחים תחת מגבלות הריחוק החברתי.

האם עסקים ואטרקציות פתוחים בקובה?

רוב העסקים החיוניים פתוחים תוך שמירה על כללי הריחוק החברתי, אפשר לשכור רכבים, מועדוני לילה נפתחו בחלקם.

האם יש חובת עטיית מסכה?

יש חובת עטיית מסיכות בכל המקומות הציבוריים.

הקפדה על עטיית מסיכות בתחבורה הציבורית
הקפדה על עטיית מסיכות בתחבורה הציבורית

הקובנים מאוד זהירים בנוגע לקורונה וכבר בפברואר בשדה התעופה בהוואנה כל עובדי השדה היו עם מסיכות וכפפות. הקובנים לוקחים ברצינות רבה את הקורונה ואף עובדים על חיסון משלהם.
 

קצת על המטבע בקובה

בקובה יש 2 סוגים של מטבעות, האחד קוק CUC והשני קופ CUP, יש רצון של הקובנים להוציא מהמחזור את מטבע ה - CUC, אך בינתיים שני המטבעות מתקבלים ברוב המקומות, יש לשים לב כי כאשר אתם משלמים במטבע מסוים גם העודף חוזר באותו סוג המטבע מאחר שיש ביניהם הפרשים גדולים לטובת הקוק.

עם איזה מזומן כדאי להגיע לקובה?

עד לחודש יולי 2020 ההמלצה הייתה חד משמעית להגיע עם יורו כי קובה הטילה מס על השימוש בדולר וגם נתנה שער המרה נמוך, אך בשל משבר הקורונה והמצב הכלכלי שאליו נקלעה קובה היא הסירה את המס שהיה על ההמרה מדולרים והרחיבה את הקטגוריות שבהן אפשר לשלם עם דולר כך שהיום אין הבדל מהותי בין שני סוגי המטבעות. מומלץ לבצע בדיקת שערים אל מול ה - CUP וה - CUC.

אנחנו משתדלים מאוד להביא לכם את המידע הכי מעודכן שיש לנו בנוגע לקובה, אנחנו מקבלים את המידע מחברים שלנו בקובה שגרים שם ורוצים להודות להם על כך, כמו כן את רוב המידע אנחנו מצליבים עם מספר אתרים אחרים באנגלית ובספרדית.
אם מצאתם מידע לא מעודכן בכתבה כיתבו לנו על כך בתגובות.
 

 

תגובה חדשה

רוני אברהם

21/01/2021

מי יכול לבצע לנו את כול הסידורים הנחוצים לגבי טיסה לקובה..כולל ביטוח.טיסות

גרינגו

21/01/2021

קובה מדהימה, אבל בשביל להיכנס אליה צריך ויזת תייר שאותה יכול להוציא כמעט כל סוכן נסיעות בעלות של כ 200 ש''ח. טיסות אפשר עם סוכן נסיעות וגם ויזה, ביטוח עדיף לעשות אצל סוכנות שמתמחה בביטוחים במרכז אמריקה, אם תמלאו את טופס הביטוח יחזור אליכם נציג ויסביר לכם על הכל.