אתר גרינגו

באנג'י בסן חוזה -כי חיים רק פעם אחת

באנג'י - חוויה מטורפת לאוהבי האקסטרים, לאלו שמפחדים ומתגברים על הפחד, לאלו שהתערבו עם חברים שיקפצו, לטורפי חוויות ואם כבר עושים אז בנוף המדהים של קוסטה ריקה. לא מומלץ למי שיש פחד גבהים :-)

30/10/2020
Lior Esh

ב-א-נ-ג'-י  -  סיפור אמיתי…
לפני הרבה מאוד שנים כשנשארתי שבת בבסיס (זה מה שקורה לאלו בעלי הפה הגדול 👧), התערבתי עם אחד מעמיתיי שיום יבוא ואעשה באנג'י. וכך זה נשאר.
עברו שנים ולפני זמן, יצר איתי אותו אחד שהיה איתי בבסיס, קשר דרך הפייסבוק ושאל בתמימות מתוקה: עשית באנג'י? ❓❓❓
כמה ימים אחר כן, עדכן אותי אלון עמיתי לעבודה ואמר שפתחו באנג'י קרוב ושאל אם אני רוצה ללכת לעשות כדי שאוכל להמליץ ללקוחותיי. הסתכלתי לאחור, לראות למי הוא פנה, בתקווה שלא אליי עניתי לו בחצי קול כדי שאני לא אשמע וגם הוא לא, שבטח, אשמח ינעל העולם, לא היתה לי ברירה.... צירוף מקרים מפחיד מידיי נסענו לבאנג'י, 20 דקות נסיעה, כשאני משחקת אותה Cool כאילו זה קטן עליי, הייתי חיוורת כמו סיד, נחילי זיעה קרה בכל הגוף, התפללתי שנטעה בדרך או שיהיה פנצ'ר או שיקראו לי בדחיפות לחזור לעבודה, אבל זה לא קרה. הגענו!
שאלו אותי כמה שאלות, נשקלתי, סימנו אותי בכל מיני מקומות, שמו עליי את החליפה והתחלנו לטפס לנק' הקפיצה. 🚶‍♂️העלייה למעלה הייתה מפחידה מאין כמוה, בקושי הצלחתי להרים רגליים.
הגענו לגשר התלוי שמוביל לנקודה, אלון צועד ביחד איתי, נכנסתי למבנה עצמו, נתבקשתי להוריד נעלים, קשרו אותי ברגליים והסבירו לי מה לעשות.

 חצי שעה שלמה לא הפסקתי לדבר וגם לא הצלחתי להביא את עצמי לנק' הזינוק, פחדתי כמו שמעולם לא פחדתי, פחד שמשתק את הגוף והמוח. לפתע אלון, הגיבור הגדול, זורק לי ככה בנונשאלנט "ליאור, יאללה, אם את לא רוצה, אז תעזבי, מחכים פה עוד אנשים", הסתכלתי עליו במבט שעוד שנייה אני זורקת אותו למטה נכנסתי לנק' הזינוק נשמתי עמוק, ברגע כל העולם נפתח בפניי, הסתכלתי סביבי לתוך כל הירוק הזה שעטף אותי, נשמתי שוב עמוק, שקט סביבי, ברקע שמעתי באנגלית 5... 4...3 ...ו- .... לפני שאמרו 2 קפצתי ראש למטה, החוט שקשר את רגליי עלה למעלה, הייתי בטוחה שאני נפרדת מהעולם, כמה קפיצות במקום, צעקתי לאמא שלי בראשון לציון, אולי תשמע אותי, חיפשתי עם הידיים לאחוז בחבל כמו שנתבקשתי, הצלחתי (באותו רגע האמנתי באלוהים), והתחילו לעלות אותי למעלה.


הגעתי למעלה, אני חושבת שאיבדתי משקל, הייתי חצי בן אדם, לבנה, מזיעה, שני המדריכים מחאו לי כפיים והרגשתי שאני במטוס, בנחיתה בקטע שכולם שרים, "הבאנו שלום עליכם", חיבקו אותי, חיבקתי אותם וזהו.
אלון הסתכל עליי, אני חושבת שגם הוא נרגע  אם תשאלו אותי אם היום אעשה זאת שוב.....
חוויה של פעם בחיים.

למעוניינים צרו איתי קשר ליאור אש, מארגנת טיולים בקוסטה ריקה

תגובה חדשה