התנדבות עם ילדים בריו דה ז'ניירו

החלטתי להתנדב בריו דה ז'ניירו חודש וזאת הייתה אחת ההחלטות הכי טובות שעשיתי בחיי. הלכתי לארגון בתוך פאבלה רוסיניה שזאת שכונת העוני הכי גדולה בדרום אמריקה ואני ועוד מתנדבים מכול העולם לימדנו ילדים אנגלית, חשבון ואומנות.

03/01/2019
גרינגו אמריקה

מאת: רן גבאי
אז החלטתי להתנדב בריו דה ז'ניירו חודש וזאת הייתה אחת ההחלטות הכי טובות שעשיתי בחיי.
הלכתי לארגון בתוך פאבלה רוסיניה שזאת שכונת העוני הכי גדולה בדרום אמריקה ואני ועוד מתנדבים מכול העולם לימדנו ילדים בגילאי 5-15 אנגלית, חשבון ואומנות.

טיילתי שישה וחצי חודשים שמתוכם ארבעה חודשים היו בדרום אמריקה והחודשיים וחצי האחרונים הסתיימו בהודו ואין ספק שאחת החוויות החזקות שהיו לי בטיול הייתה ההתנדבות בפאבלה רוסיניה בריו דה ז'ניירו. מלכתחילה רציתי רציתי חוויה אחרת מלהיות כל היום בחופים של קופה-קאבנה ואיפנמה שאין ספק שזה מדהים בפני עצמו, אבל רציתי להתחבר יותר לאנשים ולמקום.

אני והתלמידים שלי

אני ועוד מתנדבים נוספים מכל העולם לימדנו ילדים מגילאי 5-15 אחרי שעות בית ספר כדי שלא יסתובבו ברחובות השלמות נוספות של למידה שאולי הם אפילו לא מקבלים בבית ספר(חלקם גם לא הולכים אליו בכלל) כמו אנגלית, חשבון, אומנות ועוד פעילויות מגניבות.
היה לי כל כך כיף, ביום אחד עברתי לגור באמצע הפאבלה עם חברים מכל העולם וניהלנו לו"ז מעניין מאוד. הבקרים היו פנויים לנו כי הבית ספר היה בין 14:00 - 20:00 ואז גם הערבים היו פנויים וכמובן גם הסופי שבוע. חברים מקומיים, אסאי, חופים, ילדים אנרגטיים חייכניים עם לב ענק, אווירה מדהימה של נתינה ולגור במקום שמקבלים ותומכים בך כולם, פשוט מדהים!
ריו מדהימה ואני בחרתי בברזיל להתנדב כי רציתי לשלב את האהבה שלי לחופים, אנשים ולנתינה וזה הרגיש לי הכי נכון וזה ככה גם יצא.

הנוף של ריו מהפאבלה


בפועל יש המון אופציות התנדבות כמובן בעולם וגם בברזיל ובריו והן כוללות: בתי ספר בפאבלה, צביעת בתים, ספורט כמו כדורגל וגלישה, להתנדב בקרנבל ועוד מלא. אפשר גם ללמוד דרך הארגונים האלה פורטוגזית בתוספת תשלום שזה ממה נחמד למי שרוצה להשקיע שעה-שעתיים נוספות בכל יום ולרכוש שפה חדשה ואז לתרגל תוך כדי ההתנדבות. אפשר להירשם בקבוצה למינימום שבועיים וכמה שתרצו, אין הגבלה באמת.היינו מלמדים ילדים על מגמה ולבה של הרי געש בפורטוגזית, הולכים לחוף, שותים בירה בבר השכונתי עם הברזילאים, יוצאים לכל ריו, מסיבות מטורפות, ימי צ'יל, כדורגל בחוף, בעיר יש גם כל יום שני מוזיאון בחינם לכל התושבים אז הלכתי עם חבר למוזיאון כדור הארץ והיה מעולה.

בקיצור ברזיל זה מקום מדהים להתערבב בו בקהילה, הברזילאים הם אנשים חמים ועם שמקבל את האחר בזרועות פתוחות. למי שרוצה חוויה שונה ויותר צבעונית זה המקום. אז קצת על הארגון שדרכו התנדבתי:
https://www.volunteerhq.org/ ארגון בינלאומי של התנדבות בכל העולם וכמובן שבברזיל עם המון אופציות התנדבות, פירוט של שעות של הלו"ז, אפשרות לבוא בקבוצה, תמיכה והסברים דרך האתר וכמובן במקום וגם מדובר בארגון שפעיל משנת 2007.בנוסף אמליץ על חבר מקומי מפאבלה רוסיניה בשם ג'וניור, ג'וניור חי בפאבלה רוב חייו ועכשיו חי מחוץ אליה והוא לומד באוניברסיטה ומנסה לשפר את חייו. הוא עושה סיורים בפאבלה עם ישראלים ותיירים מכל העולם. הוא מעביר את הסיור בצורה מאוד אותנטית, חברית וכיפית, הוא בן 24(בגילי) וקולע בדיוק לחבר'ה כמונו שבאו להנות ולהכיר את הפאבלה.
ואני וג'וניור היינו משחקים כדורגל במגרש ליד הפאבלה וללא ספק אפשר לקבוע איתו לשחק עם הברזילאים שזה בכלל איזושהי הגשמת חלום לשחק כדורגל עם ברזילאים. אפשר לקבל ממנו המלצות למסיבות מעולות, איפה לצאת, מה קורה בריו ופשוט להכיר אחלה חבר ואיש קשר בריו.
לפרטים על הסיור בפאבלה, מחירים, מה כולל וכו', אתם מוזמנים לפנות אליו בטלפון 5521980125300+ הוא דובר פורטוגזית ואנגלית.

 

תגובה חדשה

פזית רדע דוד

06/05/2022

היי אשמח לדעת על התוכניות של התנדבות לטווח הארוך אני לא זמינה בנידיים אשמח לקבל תשובה במייל בהוקרה פזית רדעי דוד

מיה בן דב

14/03/2022

היי אשמח לקבל פרטים על התנדבות בברזיל של כמה ימים, עם ילדים, חיות או נוער בערך מה25.3

תגובה: עלות ההתנדבות

Avihu

12/02/2020

עולה כסף להתנדב? זה מה שכתוב באתר של הארגון...