אתר גרינגו

טרק בפארק pico da bandeira

בין המדינות MINAS GERAIS ל- ESPIRITO SANTO בברזיל, קיים פארק אחד היפים והמיוחדים בברזיל שאליו מגיעים בעיקר תיירים מקומיים. הפארק מתאפיין בהרים גבוהים מאוד

03/12/2020
גרינגו אמריקה

כתב וצילם: ידיד בן שימול

בין המדינות MINAS GERAIS   ל- ESPIRITO SANTO בברזיל, קיים פארק אחד היפים והמיוחדים בברזיל שאליו מגיעים בעיקר תיירים  מקומיים. הפארק מתאפיין בהרים גבוהים מאוד והשיא הוא הפסגה PICO DA BANDEIRA  (2900 מ').  ההרים הגבוהים  ומזג האוויר הטרופי יוצרים מקום ייחודי מבחינת צמחייה ויערות ובע"ח.


                                               הלב

הפארק שפע של נחלים ובריכות טבעיות בצבע כחול /ירוק , מסלולי הליכה לטרקים בין יום ל4 ימים, יש גם דרך סלולה לג'יפים , אפשר לתכנן את המסלול שיתאים לכל אחד. שימו לב: חשוב לבדוק את המזג אוויר כל יום לפני הטיול , המזג אוויר בהרים מאוד הפכפך, צריך לקחת בגדים חמים בגדים לגשם וגם בגדי קיץ.


                                      הבית להשכרה של ג'יימי


סיפור דרך: הכניסה לפארק היא דרך העיירה ALTO CAPARAO  (באינדיאנית- אבנים מתגלגלות) המחיר 12.5 ריאל לאדם. משם יש כביש אספלט המוביל ל  VALLE VERDE (העמק הירוק)  שם יש בריכת מים, או שממשיכים עם הכביש עד למעלה (6 ק"מ בעלייה) עד שמגיעים למפל היפה ( CACHOEIRA BONITA) , אחרי המפל ממשיכים עוד קצת למעלה ומגיעים לחניון לילה מסודר עם שירותים ומקלחות (קמפינג).


                                      הבריכה הפרטית


מהאתר קמפינג יש אפשרות להגיע לעוד בריכות בנחל או להמשיך לעלות (עוברים לשביל רגיל המסומן בצהוב) לכיוון "בית האבן" ( caza pedra)  כ4 ק"מ, שם גם אפשר לעצור לחניית לילה (מומלץ) אין חניון מסודר ולפני הזריחה משכימים כדי להגיע לפסגה בשעת הזריחה (3 ק"מ) PICO DA BAMDEIRA.


                                        שער הכניסה


                                        "הפנים של ישו"

  
                                         בריכות בנחל
איך מטיילים? בעיירה ישנם מספר סוכנויות טיולים מומלץ לתכנן איתם את המסלול ואורכו. למטייל העצמאי, יש ללכת מהעיירה עד הכניסה לפארק ושם לבקש מפה ולתפוס טרמפים עד לחניון לילה.
אטרקציות נוספות: ALTO CAPARAO ידועה עם הקפה הכי טוב בברזיל מומלץ לסייר בחוות קפה וכמובן לשתות קפה מקומי.


                                             המפל היפה

פארק עם מפלים נמצא כחצי שעה נסיעה באוטו  CACAOEIRA DAS ANDORINHAS  הכניסה עולה כסף, יש גם מסעדה בפארק, המקום מתאים גם למשפחות.
איפה ישנים:  העיירה מלאה בפוסאדות  ומלונות  המציעים שירותי תיירות וגם השכרת ציוד, הלינה יקרה מאוד.


                            פארק cachoeira das andorinhas


ישנו גם הוסטל עולה 90 ריאל ללילה  PICO DA BANDEIRA HOSTEL
האופציה הזולה- ג'יימי סילברט, ישראלי שגר ב ALTO CAPARAO , ישמח לארח ישראלים ולהשכיר להם חדר, יש לו בנוסף בית כפרי להשכרה שלידו נחל עם בריכה טבעית פרטית! ג'יימי איש חם מאוד ביחד עם אולנדה ובנם שמעון יפתחו בפניכם את הבית. יש לתאם מראש עם ג'יימי פייסבוק: JIMMY SILBERT JIMMY  טלפון: 
3747622 32 55+, R. FRANCISCO MONTEIRO85, ALTO CAPARAO    


איך מגיעים: מריו או מבלו הוריזונטי לוקחים אוטובוס (כ 7 שעות) לעיירה MANHUMIRIM ומהרודוויאריה לוקחים אוטובוס של חברת  RIO DOCE לALTO CAPARAO (כשעה).
אתרי אינטרנט:
www.picodabandeiratur.br
www.altocaparao.mg.gov.br
www.cachoeiradasandorinhas.com.br

 

תגובה חדשה