רשימת ציוד

רשימת ציוד למטייל

איזה ציוד לקחת לטיול? מסמכים חשובים, ציוד חובה שאי אפשר בלעדיו, איך לחלק את הכסף, ציוד מומלץ, חיסונים למטיילים בדרום אמריקה. איזה ציוד לקנות בארץ, מה יותר זול בחו"ל. ציוד לטרקים (ציוד מחנאות ושטח), ציוד אלקטרוניקה (חשמל במדינות השונות). אילו בגדים לקחת לטיול, כמה צריך מכל דבר, ספרות למטייל ועוד....

03/01/2019
גרינגו אמריקה

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

רשימת ציוד למטייל- ציוד חובה ומומלץ

איזה ציוד צריך לקחת לטיול, ציוד הכרחי כללי, ציוד מחנאות, ועוד.

המדריך לציוד לחו"ל מכיל רשימת ציוד ארוכה ומפורטת. לכל פריט כתבנו מידע וטיפים חשובים שיעזרו לכם להבין מה רצוי לקחת ועל מה ניתן לוותר. קראו ותבינו את החשיבות של כל פריט ברשימה, כך תוכלו להחליט מה אתם צריכים ומה לא. לאחר שעשיתם לכם רשימת ציוד ראשונה מומלץ לעבור עליה פעם נוספת, כך תוכלו לוודא שלא שכחתם משהו חשוב וגם לסנן שנית ציוד שניתן להסיר מהרשימה. לסיכום קחו את הציוד חובה ואת מה שרצוי שיהיה אתכם בטיול, בקשר לכל שאר הפריטים, אל תעמיסו יותר מידי שטויות, תשאירו מקום לשטויות שתקנו בטיול.

בנוסף הכנו לכם טבלת ציוד לטיול הכוללת (כמעט) את כל הציוד הרשום בדפי המדריך

מסמכים חשובים- דרכון כסף, רישיונות ועוד

גם אם לקחתם את כל המסמכים הדרושים ווידאתם שהכול בתוקף, כמה טיפים יעזרו ללמוד להתנהל בטיול עם הכסף או עם מסמכים חשובים כגון כרטיסי טיסה, דרכונים, פרטי ביטוח ועוד.

לכל המסמכים מומלץ לעשות העתקים, ולחלק אותם בין המוצ'ילה לתיק הקטן וחגורת כסף(למי שנושא עימו). תוכלו לחסוך בכמות הניירת ולצלם על העתק אחד מספר מסמכים. בנוסף סרקו את המסמכים שלכם ושלחו העתקים לאי מייל, שבמהלך הטיול תמיד תוכלו להדפיס העתק נוסף. לטרקרים או למטייל שיוצא הרבה לטיולי מחנאות, אפשרי להשקיע כמה גרוש בניילון של מסמכים חשובים אך לא חובה.

רשימת המסמכים לטיול

דרכון
כמובן שיהיה בתוקף למשך כל הטיול ואף מעבר לו, יש מדינות רבות שדורשות בכניסה אליהן הצגת דרכון שבתוקף לפחות לחצי שנה קדימה.

ויזות
(במידה ומתכננים לטוס אל או דרך מדינות שצריך עבורן ויזה כגון: ארה"ב, קובה, ונצואלה,ניקרגואה.

כרטיסי טיסה
בין אם כרטיסי הטיסה ליבשת או טיסות קונקשיין אל תשכחו לקחת את הכרטיס טיסה.

(לקריאה נוספת במדריך: הכנות לטיסה | טיסות לדרום אמריקה)

ביטוח רפואי
ביטוח נסיעות או ביטוח מטען. שימו לב שרוב סוגי הביטוח הם בדרך עד חצי שנה מקסימום , אל תשכחו לחדש

פנקס חיסונים
אותו תקבלו אחרי שתעשו את החיסונים במרפאות המטיילים השונות, מדובר בפנקס בינלאומי במספר שפות וחובה לקחת אותו עימכם לאורך כל הדרך.

רישיון נהיגה
וודאו שיש לכם רשיון נהיגה בינלאומי ובתוקף עד סוף הטיול.

כסף לחו"ל

המחאות נוסעים (טרוול צ´קס)
רצוי מאד, כדאי לקחת מהדואר תדפיס של רשימת הטרוול צ'קס לפי מספר סידורי ולשאת עימכם במספר עותקים

כרטיס אשראי
בין לאומי, שיהיה בתוקף לאורך כל הטיול.

! מומלץ לחלק את הכסף ל60% באשראי ו40% טרוולים.
(לקריאה נוספת במדריך: תקציב לטיול לחו"ל | כסף ובטיחות בחו"ל)

מסמכים נוספים
אם אתם מתכננים לעסוק בפעילויות כמו צניחה או צלילה ומחזיקים ברישיון, כוכבים או כל מסמך רלוונטי אחר, לא לשכוח לקחת אותו.


ציוד חובה- מומלץ מאוד לקחת

יש ציוד כללי שמטייל לא יכול בלעדיו בטיול, חפצים שלא היינו ממליצים לטוס בלעדיהם לחו"ל. מניסיון שלנו ושל כל מטייל, זה ציוד רצוי עד הכרח.

תרמיל גדול (מוצ´ילה)
אם אתם תוהים על ההבדלים המשמעותיים זה מכיוון שגודל התרמיל באמת תלוי במטייל, כמה אתם מתכננים לסחוב בטיול. מוצ'ילה בנפח 70-80 ליטר כדאית רק אם אתם באמת חולים על ציוד והחלטתם לסחוב מלא שטויות שסביר להניח שלא תצטרכו. נפח 55-65 ליטר הוא הגודל המומלץ למוצ'ילה. אל תשכחו שאתם מטיילים גם עם "תיק יום" קטן שיכיל חלק מהציוד. מוצ'ילה של 65 ליטר בהחלט תספיק ותענה לצרכים שלכם בטיול.

אם אתם קונים תיק חשוב לבדוק שהוא נוח לכם מכיוון שתסחבו אותו כמה חודשים, לעיתים הבדל של כמה שקלים יכול להיות משמעותי מבחינת התמורה שתקבלו, בכל זאת המטרה לטייל וליהנות כמה שיותר.

"טרול" (מזוודת גלגלים)
בשנים האחרונות רואים יותר ויותר מטיילים עם טרול, האחוזים עדין קטנים לעומת מוצ'ילה אבל פתרון זה יכול להתאים למטיילים מסוימים כמו כפפה ליד, אלו שלא מתכוונים לעשות טיול באופי קרבי עם ים טרקים ורק מתכוונים לסחוב את המוצ'ילה מהמונית למלון ומהמלון למונית, גם לזוגות שעושים ירח דבש או אלו שלקחו טיול מאורגן (ללא מסעות שטח) לדרום אמריקה מומלץ לקחת טרול שיהיה נוח וזול.

כיסוי לתרמיל הגדול 
מלבד ההגנה על התרמיל הגדול מפני מים ומזיקים אחרים, הכיסוי יכול לשמש אתכם בטיול להגדלת נפח התיק שתאכסנו שם ציוד כמו הכביסה המלוכלכת או הנעליים שלא מריחות יותר טוב. תוכלו למצוא בארץ כיסוי גם בפחות מ-50 שקלים, אם אתם רוצים להיות מקוריים יותר תוכלו לתפור במחיר דומה, אולי טיפה יותר זול, אצל תופר מקומי במדינות שתבקרו

"תיק יום"(תרמיל גב קטן)
תיק 15-35 ליטר לנשיאה יומיומית, זה אחד הפריטים החשובים ביותר איתו תוכלו לקחת את הציוד החשוב קרוב אליכם ואת שאר הדברים שצריכים בזמניות מיידית. קחו איתכם לטיול תיק שניתן לנעול.

את הכסף והמסמכים יש להחזיק בתיק זה בנסיעות ולשמור אותו עליכם תמיד. חשוב לציין כי תיק כזה ניתן לקנות בכל מדינה אך כמובן מומלץ להגיע כבר עם אחד טוב מהבית.

תיק רחצה
רצוי מאוד שיהיה ניתן לתלייה כך תוכלו להשתמש בו בנוחות בזמן טיולי מחנאות (אם החלטתם לשמור על היגיינה בשטח) או בכל מיני מקלחות שלא הייתם דורכים בהם אז בטח לא להניח חלק מהציוד על הכיור או המדף.

  • מברשת ומשחת שיניים
  • מסרק (למי שצריך)
  • כלי גילוח- סכין וג'ל, או מכונה (שימו לב למתח החשמל או שפשוט תמצאו אחת על בטריות)
  • דאודורנט- ניתן לקנות בחול או בדיוטי במחירים זולים יותר.
  • בושם- תעשו לעצמכם טובה וקחו בקבוק אחד קטן ורצוי שיהיה כמה שפחות שברירי.
  • מספריים או גוזז- לציפורניים, לכל אחד יתרונות שונים נוספים
  • שמפומרכך- מומלץ בבקבוקונים קטנים

ולעטוף בשקית ניילון בנפרד, להימנע מתאונות רטובות שקורות לפעמים לתיק רחצה שנמעך בין שאר הציוד. כמו כן אפשר לקנות בכל מקום ביבשת ולכן אולי כדאי לקחת קצת מהבית וכבר לקנות שם בקבוק גדול.

דוחה יתושים
חשוב מאד וחייבים אותו בהמון מקומות, מה שכן לעיתים החומר שמביאים מהארץ לא עובד על היתושים המקומיים , אל דאגה! קפיצה לבית מרקחת המקומי יפתור את הבעיה בקלות.

מגבת
לא מגבת ידיים ולא חצי סדין שתתפוס שליש תיק, קחו מגבת בגודל שיספיק לכם לייבוש הגוף.

שק כביסה
לא צריך להסריח את כל התיק שימושי מאד, ניתן לשים אותו בשק המוצ'ילה עם שאר הכביסה המלוכלכת ובנוסף גם נוח לסחיבה עד למכבסה המקומית הקרובה.

מנעולים וכבל אבטחה לתיקים
קחו מנעולים מתאימים לסגירת הכבל אבטחה והתיקים (לתיק הגדול והתרמיל גב הקטן). כך תוכלו לאבטח את הציוד שלכם שאתם מטיילים, בזמן נסיעות באוטובוסים בדרכים וגם מפני גנבים שמתכננים לסחוב תיק אחד. אבל הכי חשוב כאשר יוצאים מחדר המלון לנעול הכל בתיק.

משקפי שמש
חשוב מאוד לקחת משפי שמש לטיול, בדרום ומרכז אמריקה אתם תראו הרבה שמש או הרבה שלג, כך או כך מומלץ לקחת משקפי שמש. מומלץ לקחת גם שרוך או גומי למשקפיים במיוחד למי שיוצא הרבה לטיולי מחנאות או קמפינג.

ציפהסדיןשמיכת פיקה דקה וקטנה- חשוב מאד, למרות שרוב ההוסטלים נותנים סדינים נקיים לעיתים נופלים במקומות גרועים או ב"חורים" בהם הסדין יציל אתכם.

פנס
(פרטים נוספים בציוד שטח ומחנאות פנס ראש)

ציוד נוסף בחו"ל- מומלץ, לא הכרחי.

כרית לנסיעות
שתרצו לישון או לנוח בזמן טיסות או נסיעות בחו"ל באוטובוסים תברכו את עצמכם מיליון פעם על הכרית הקטנה הזו, שעושה עבודה נפלאה ואת השינה הרבה יותר נוחה וטובה. יש 2 סוגים בגדול – הראשונה מתנפחת ויתרונותיה שהיא זולה ומתקפלת ללא עבודה מיותרת, בקלות וללא תפיסת מקום ומשקל לעומת הסוג השני שהיא מעין כרית מלאה(באותה צורה), יותר יקרה ותופסת מקום אבל מי שיהיה איתה בחו"ל אותה יבין מהר שלא טעה, היא נוחה פי כמה מהמתנפחת. ישנם מטיילים שמעדיפים לוותר על מוצר הנוחות הזה ולהסתפק באיזו חולצה או תיק מרופד שיכולים לעשות את העבודה בחו"ל אבל בצורה פחות טובה.

חגורת כסף
תעשו לעצמכם חוק בחו"ל, לאכסן את המסמכים החשובים במקום בטוח לרוב בכספת שתעשה את ה עבודה (אם יש למלון), אך הרבה פעמים במהלך הטיול תצטרכו לשאת עליכם את הדרכון, כסף נוסף, טרוול צק'ס.

סט תפירה וסיכות בטחון (עזרה שנייה)
ניתן לקחת, גם לא ממש תופס מקום אך ממש לא הכרחי. כמעט בכל מקום בו תהיו במהלך הטיול תוכלו למצוא תופרת שבטוח יעשו עבודה טובה יותר ומהירה יותר מכם, ובשביל גרוש וחצי זה שווה את המחיר. מקסימום קחו סיכות ביטחון, זה יכול לשמש אתכם לטווח הקצר עד שתגיעו לתופרת או באמצע הטרק.

עט- תמיד תצטרכו לכתוב משהו.

מצית- גם אתם לא מעשנים, קחו איתכם מצית לטיול רק אל תשכחו לא לעלות איתה לטיסה.

(לקריאה נוספת במדריך: הכנות לטיסה | טיסות לדרום אמריקה)

נייר טואלט
לא צריך להגזים, גליל אחד יספיק לכם. בחו"ל. גם בכפר תוכלו למצוא או לקנות נייר טואלט, לא תמצאו את עצמכם בלי.מה שכן, אתם תתגעגעו לאותו גליל שהבאתם מארץ הקודש, שהיה רך ונעים מכל אחד אחר שתקנו בדרום או מרכז אמריקה.

ג'ל לשטיפת ידיים- בקבוקון של ג'ל לשטיפה ללא צורך במים, לא ממש הכרח.
רשימת ציוד למטייל | קמפינג 
ציוד חובה
ציוד הכרחי ומומלץ ביותר
ביגוד והנעלה לטיול אלקטרוניקה וחשמל מחנאות שטח
מסמכים תיקים גרביים | תחתונים מתאם שקע מתח שק שינה
דרכון | ויזה | כסף תרמיל מוצ´ילהטרול מכנסיים מפצל אוהל
כרטיס טיסה תיק קטן חולצות מצלמה מזרון
ביטוח רפואי כיסוי תרמיל כובע נגן MP3/MP4 גזיה
פנקס חיסונים תיק רחצה בגד ים חיבור USB שקית איטום
רישיון נהיגה מברשתמשחת שיניים ביגוד חורף לטיול סוללות שקית אטומה למצלמה
המחאות נוסעים מסרק | מגבת גרביים חמות מטען אזיקונים
כ.אשראי דאודורנט | בושם כובע צמר צעיף שעון מעורר אולר
חגורת כסף מספרייםגוזז כפפות סלולרי ומטען פנס ראש + פנס
ציוד חשוב נוסף שמפומרכך מעיל (פליסרוח) ספרות למטייל סט סירים (מסטינג)
שק כביסה דוחה יתושים מחממי אוזניים שיחון ספרדית טבליות טיהור
מנעול כלי גילוח בגדים תרמיים ספר לקריאה מימייה שק מים
משקפי שמש ציוד אפשרי הנעלה למטיילים מדריך טיולים שעון יד
סדיןשמיכה כרית נסיעות נעלי הליכה/טרקים פנקס כיס ערכת תיקונים
  תפירהעזרה שנייה סנדליםכפכפים מחברת/יומן מצפן
  עט | מצית   תרופות לטיול עזרה ראשונה
  נייר טואלט   כאבים | חום תחבושות | פלסטרים
  ג'ל שטיפה   הפרעות קיבה יוד פולידין
      נגד אלרגיות פינצטה
      מסנן קרינה חיסונים לטיול

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה
תגובה חדשה