אתר גרינגו

ביטוח נסיעות לדרום אמריקה

לפני הטיול הגדול לדרום אמריקה חשוב לסגור ביטוח נסיעות לחו"ל, כזה שייכסה אתכם לכל בעיה שתצוץ במהלך הטיול וייתן להורים לישון בשקט.

06/04/2022
עומר מועלם

אל תהיו שאננים, הסטטיסטיקה אומרת ש-1 מתוך 3 מטיילים בדרום אמריקה מפעילים את הביטוח באיזשהו שלב של הטיול בגלל אשפוז בבית חולים, ביקור רופא, גניבת ציוד, שוד, בידוד לקורונה והוצאות טיפול בקורונה.

כשעושים ביטוח נסיעות לחו"ל לתקופה ארוכה חשוב להתייעץ עם סוכנות ביטוח שמתמחה בביטוח מטיילים לדרום אמריקה. אליה  סוכנות לביטוח  היא סוכנות ביטוח ותיקה שמתמחה בביטוח מטיילים לדרום אמריקה ומעניקה שיחת ייעוץ חינם והתאמת ביטוח אישי לגולשי אתר גרינגו.

עומר מנהל המחלקה טייל בעצמו שבעה חודשים ביבשת ומכיר את ההתנהלות ביבשת בצורה מוחלטת. 

השוואת חברות ביטוח

מניתוח פוליסות הביטוח של החברות השונות ומניסיון של מטיילים רבים מוצגת לפניכם טבלת השוואה בין החברות השונות עם הדגשים החשובים:

כיסוי
איתור וחילוץ 500K 250K 250K 250K
כיסוי מקסימלי 5M ללא הגבלה 5M 2.5M
כיסוי למטען 2,500$ 2,500$ 2,500$ 2,250$
ה.ע מטען ללא ללא 50$ 50$
ה.ע רפואית ללא ללא ללא 50$
ה.כ מטען 30 יום 30 יום 14 יום 30 יום
ה.כ רפואי 24 שעות 48 שעות מייד 24 שעות
אליה ביטוח נסיעות לחו"ללחצו כאן לשיחת ייעוץ חינם
סוכן בוואצאפ
צ'אט עם רופא
אפליקציה
ציון סופי
להזמנה להזמנה להזמנה להזמנה להזמנה

מחשבון עלות ביטוח

*עבור מטייל בגילאי 18-44

שאלות ותשובות

למי ואיך פונים במידה ואני זקוק לטיפול רפואי?

במקרה שמדובר באירוע חירום כמו ניתוח, אשפוז או הטסה רפואית יש ליצור קשר עם מוקד החירום של חברת הביטוח. במידה ומדובר באירוע רפואי "רגיל" דוגמת התייעצות רפואית או קניית תרופות, בכל חברות הביטוח [מלבד פספורטכארד שמספקת כרטיס נטען] ניתן דרך האפליקציות או שמשלמים ומספקים דו"ח רפואי וחשבונית לחברת הביטוח על מנת לקבל החזר כספי.

כיצד אני מוצא את הרופא/בית החולים הקרוב אליי?

ראשית ניתן לחפש שירות רפואי באפליקציות של חברות הביטוח שמסייעות במציאת שירות רפואי מקצועי גם ללא אינטרנט. כמובן שניתן לשאול בקבלה של ההוסטל או באחת מקבוצות הוואצאפ של המטיילים. אין הגבלה כיום בחברות הביטוח מבחינת מקום הרפואה אליו הולכים לקבל טיפול.

איך משלמים לבית חולים/רופא?

דרך פספורטכארד כל מה שתצטרכו לעשות הוא לבקש מהמוקד להטעין את הכרטיס שקיבלתם בכסף על מנת לשלם על טיפול רפואי. דרך חברות הביטוח האחרות משלמים עצמאית ושומרים את הדו"ח הרפואי ואת הקבלה כדי לקבל החזר כספי.

איך ומתי מקבלים החזר מחברת הביטוח?

בכל חברת ביטוח זמן תשלום התביעה מתנהל בצורה שונה. בפניקס, במגדל והראל זמן תשלום התביעה הוא כשבוע כשבפספורטכארד התשלום מיידי. בכולן יש למלא טופס תביעה דיגיטלי ולספק דו"ח רפואי וחשבונית לחברת הביטוח. בתביעות מזוודה הדברים עובדים אחרת כאשר גם בפספורטכארד צריך להגיש תביעה מסודרת עם טופס תביעה ואישורים [בגניבה למשל אישור משטרה, בגניבת דרכון יש לספק אישור הוצאת דרכון חדש וכו']. זמן תשלום תביעה של הפניקס, מגדל והראל הינו עד 30 ימי עסקים ובפספורטכארד כ- 14 ימי עסקים.

מה הביטוח מכסה?

כיום בביטוח נסיעות לחו"ל רוב חברות הביטוח מעניקות כיסויים דומים מאוד, הוצאות רפואיות בחו"ל, כבודה, הטסת רפואית, איתור וחילוץ ועוד. ההבדל האמיתי הינו בעיקר בכל הקשור להשתתפות עצמית אשר שונה בכל חברה, אותיות קטנות לגבי ההחזר [מתבטא בעיקר בתביעות ציוד], חברת חילוץ שונה וכמובן באיכות מוסר התשלומים של חברת הביטוח. בכל חברת ביטוח רמת הדרישות שונה [לדוגמה האם הדו"ח הרפואי שהרופא מסר בעת הטיפול מספק כדו"ח רפואי מסודר שחברת הביטוח דורשת].

מה לגבי כיסוי במקרה של קורונה?

בעקבות נגיף הקורונה נוספו כיסויים כגון ביטול נסיעה בעקבות הידבקות בנגיף במידה ונדבקתם חברת הביטוח תשלם לכם על ביטול הנסיעה (כרטיסי טיסה ומלונות). אם נדבקתם במהלך הטיול יש חברות שישלמו לכם על בידוד ואפילו על ביטול של טיסת פנים. במקרה של חובת בידוד הביטוח מכסה לילה במלון בעלות של 100-200 דולר.

מה עושים במקרה שמדינת היעד מבקשת הוכחה שיש לי ביטוח לקורונה?

חלק ממדינות היבשת דורשות להציג מסמך באנגלית/ספרדית שמצהיר כי יש לכם ביטוח רפואי שמכסה טיפולי קורונה ובידוד כמו קוסטה ריקה, בוליביה, אורוגוואי, בוליביה וקובה, אבל אין לכם מה לדאוג כי אתם תקבלו מאיתנו מסמך המציין את הפרטים האישיים שלכם ושאתם מבוטחים בכיסוי מקיף קורונה.

האם יש ביטוח על פלאפון סלולרי?

יש לבצע הרחבה לביטוח טלפון סלולרי באופן עצמאי, בכל חברת ביטוח סכום הכיסוי והשתתפות עצמית שונה ואפילו רמת הכיסוי שונה [לדוגמה במגדל יש כיסוי לגניבה ואבידה בניגוד לחברות אחרות שם הכיסוי רק לגניבה]. כמו כן יש הבדלים די גדולים בעלות ההרחבה לכיסוי לגניבת טלפון סלולרי.

מה ההשתתפות העצמית שלי?

כיום ברוב חברות הביטוח אין השתתפות עצמית בהוצאות רפואיות [בקופות החולים למשל עדיין יש השתתפות עצמית בהוצאות רפואיות]. מנגד, בתביעות מזוודה בהראל ופספורטכארד ישנה השתתפות עצמית של 50$ בתביעת מזוודה.

מה ההגדרה של ספורט אתגרי?

בפועל, באתר של כל חברת ביטוח ישנה הגדרה לאיזו פעילות עונה להגדרה של ספורט אתגרי ומחייבת הרחבה זו. יש לציין כי טרקים נחשבים לאזור "מעט אפור" בחברת הביטוח. חלק מחברות הביטוח לא מגדירות שחור על גבי לבן כי טרק הינו אתגרי ובצדק. הסיבה לכך שזה מאוד תלוי ברמת הטרק, מה בפועל עושים. עולים בהרים או סתם סיבוב נחמד בטבע, אזור גבוהה או יעד רגיל לחלוטין. תמיד רצוי להרחיב אתגרי לטרקים כי לא להיות בסוג של חוסר וודאות בנושא הזה.

תגובה חדשה