כרטיסי טיסה

טיסות | כרטיסי טיסה

כל מה שצריך לדעת על טיסות לדרום אמריקה, מרכז אמריקה. עלות כרטיס טיסה, טיסות ישירות לדרום אמריקה לעומת טיסות קונקשיין, טיסות פנימיות ביבשת או בתוך מדינה, מה זה "ווזה" ? כיצד לחסוך, על מה לחסוך ועל מה לא. יעדי טיסה שונים בדרום אמריקה, מרכז אמריקה וארצות הברית....

03/01/2019
גרינגו אמריקה

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

טיסות לדרום ומרכז אמריקה, כרטיסי טיסה לחו"ל

גם אם זו לא הטיסה הראשונה שלכם לחו"ל ואתם מחשיבים את עצמכם כבעלי ניסיון עם טיסות, רצוי לאסוף עוד כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לחסוך כסף, זמן וכאב ראש בזמן הטיסה והטיול.

זו לא בעיה לקחת טיסה לדרום אמריקה, החוכמה היא לדעת לא להיתקע בין טיסות קונקשיין ולשלם בזמן אבוד או כסף לכרטיס נוסף, לדעת מתי כדאי לקחת טיסה פנימית, מתי כדאי לרכוש כרטיס ווזה או לבחור בין טיסה ישירה לטיסה רגילה לדרום אמריקה. מה כדאי וחשוב לדעת כאשר מדברים עם סוכנות נסיעות, מה צריך לשאול את הסוכן נסיעות שלכם, על פי מה לבחור משרד נסיעות.

סוגי טיסות וכרטיסי טיסה

טיסות קונקשיין

רוב המטיילים לוקחים טיסה לדרום אמריקה הכוללת קונקשיין.

שתי הדרכים המקובלות להגיע לדרום או מרכז אמריקה עם קונקשיין הן:

  1. קונקשיין מישראל לאירופה (לרוב ספרד), ומאירופה טיסת המשך לדרום אמריקה.
  2. טיסה מישראל לארצות הברית ומשם קונקשיין לדרום מרכז אמריקה.

כמובן שאלו שייבחרו לטוס דרך ארצות הברית חייבים להחזיק ויזה מתאימה. לא ניתן לנחות בארצות הברית ללא ויזה, גם אם יש לכם כרטיס טיסה לקונקשיין ואתם לא יוצאים משדה התעופה.

הפרשי זמנים בין טיסות קונקשיין

תמיד תבדקו שיש לכם מספיק זמן בין שתי הטיסות, אבל לא יותר מידי. אם הטווח זמן בין הטיסות יהיה קצר מידיי, עיכוב בטיסה הראשונה עלול לגרום לכך שתפסידו את הטיסה השנייה. טווח ארוך מידי, ותוכלו למצוא את עצמכם מקימים אוהל בשדה תעופה בהמתנה לטיסת המשך שהתעכבה.


זמן הטיסה כאשר טסים לדרום אמריקה מישראל דרך קונקשיין משתנה בהתאם לדרך בה בחרתם להגיע (אירופהארצות הברית), ההפרש בין שתי הטיסות וכל זה תלוי כמובן בחברות תעופה שיעמדו בזמנים אותם הציבו לטיסות.

טיסה ישירה לדרום אמריקה

כיום ניתן לקחת טיסה ישירה מישראל לדרום אמריקה, הטיסה תחסוך לכם זמן טיסה והמתנה לאחר הקונקשיין. קחו בחשבון שהטיסה תהיה כמעט תמיד יקרה יותר, לכן תעשו לעצמכם את החישוב אם חניית ביניים וכמה שעות נוספות של טיסה שווים לכם כמה מאות דולרים.

טיסה ישירה לדרום אמריקה מתאימה בדרך כלל לזוגות בירח דבש, אנשים מבוגרים יותר ואלו שטסים לטווח קצר לדרום אמריקה, אם מתכוונים לעשות טיול ארוך אין טעם לשלם את ההפרש. טיסות ישירות לדרום אמריקה נמשכות כ- 10-11 שעות בממוצע, תלוי באיזו מדינה נוחתים.

מחירי טיסות לדרום אמריקה, מרכז אמריקה וארצות הברית.

טיסה לדרום אמריקה עולה בסביבות ה- 1500$, טיסות למרכז אמריקה עולות פחות או יותר אותו דבר. מחירי הטיסות כל הזמן משתנה ולא ניתן להצביע על מחיר קבוע, אולי תשלמו 100$ פחות ואולי 200$ יותר. המחירים המשתנים מושפעים מנתונים כגון מחירי דלק משתנים, לכמה זמן הכרטיס פתוח (כרטיס פתוח לשנה חצי שנה, פחות) העונה בה אתם טסים, שינוי של שערי מטבע, ועוד.

טיסות לארצות הברית (צפון אמריקה)

מחירי טיסות לארצות הברית יותר זולים מדרום מרכז אמריקה. מחירי הטיסה משתנים על פי המדינה אליה רוצים לטוס, טיסה לניו יורק לדוגמא, יכולה להגיע במקרים טובים ל 750-800 דולר טיסה לשיקאגו תהיה בד"כ יקרה יותר וטיסות ללוס אנג'לס עוד יותר (בהפרש של 200$-400$ יותר). טיסות לארה"ב זולות יותר גם בגלל המרחק וגם בגלל התדירות הגבוהה יותר של טיסות מישראל לארצות הברית .

** מלאו את הטופס וקבלו עד 5 הצעות לכרטיסי טיסה

!!לא לשכוח- כאשר מזמינים כרטיס טיסה יש לוודא:

  1. שהכרטיס פתוח לטווח זמן שאתם רוצים לטוס
  2. שתאריך הטיסה מתאים לכם
  3. לציין אם רוצים ארוחה צמחונית או כשרה

טיסות פנימיות

למטיילים ביותר ממדינה אחת בדרום או מרכז אמריקה, סביר שתיקחו לפחות טיסת פנים אחת, בין מדינות ואפילו טיסות פנימיות בתוך אותה מדינה. (אל תשכחו שחלק מהמדינות באמריקה גדולות פי עשרות מונים מישראל והמרחק בין יעד אחד לשני יכול להיות מספר ימים ברכבת ואוטובוס, או מספר שעות בטיסה פנימית.

למעט מקרים בהן אין ברירה אלא לקחת טיסה ממקום אחד לשני (בדרך כלל בין מדינות יבשות), השיקול והבחירה בין טיסה פנימית, אוטובוס או רכבת צריכה להיות שלכם. לעיתים יהיה דחוף לכם להגיע למקום מסוים, או שתחליטו להתפנק בטיסה מהירה במקום לבזבז יום וחצי בדרכים עקלקלות, כך או כך אל תשכחו לקחת בחשבון טיסות פנימיות שאתן מחליטים על התקציב לטיול. (מחירי טיסות פנימיות משתנה כל הזמן ותלוי בעונה אתם טסים, מחירי דלק, מחירי מטבע וכדומה). מומלץ להגיע כשעה וחצי לפני הטיסה.

טיסות עם "ווזה" (VUSA)

ווזה זה בעצם חבילה של כרטיסי טיסה שרוכשים מחברת תעופה אחת, מעין כרטיסיה של טיסות. בדרך כלל הווזה כוללת 3-6 כרטיסי טיסה אשר ניתן לנצל לטיסות אליהם החברה טסה. היתרון המשמעותי שיש לווזה הוא מחיר הטיסות הכולל, שיוצא זול יותר מאשר רכישה נפרדת של כמה טיסות פנימיות. הטיסות לרוב יהיו פנימיות ביבשת או בתוך מדינה, לעיתים הווזה כוללת טיסות בין יבשות אמריקה השונות (ארצות הברית, דרום ומרכז אמריקה).

חלק מחברות התעופה ידרשו לסגור את יעדי הטיסות והתאריכים מראש, חברות גמישות יותר ייתנו לכם אפשרות לבחור בהמשך הטיול את יעדי הטיסות הפנימיות והתאריך (זאת בתנאי כמובן שיהיה מקום פנוי בטיסה אותה תרצו). חברות תעופה אחרות יכולות לדרוש שתרכשו דרכן כרטיס טיסה מישראל ליבשת על מנת שתהיו זכאים לרכישת כרטיס הווזה.

אם אין באפשרותכם להשיג כרטיס ווזה עם יעדים ותאריכים גמישים, או שאתם לא יודעים כמה טיסות פנימיות תצטרכו, אין טעם לרכוש ווזה. לרוב הווזה מתאימה למטיילים המגיעים לפרק זמן ומסלול טיול ידועים מראש (אלו המחפשים טיול מאורגן או טיול עצמאי).

הכנות לטיסה

כמו לפני כל טיסה אחרת, וודאו שלקחתם את כל הציוד הדרוש (המדריך- רשימת ציוד), שלא שכחתם דרכון, כרטיס טיסה, ויזה (אם צריך, לארצות הברית או וונצואלה) , מסמכים וכדומה. שימו לב שאתם עומדים במשקל המותר לטיסה, שלא לקחתם איתכם חפצים שאסור להעלות למטוס. מומלץ להכין רשימה הכוללת את כל הציוד, המסמכים וההכנות שיש לעשות לפני הטיסה ולעבור עליה לפחות פעמיים לפני שנוסעים לשדה תעופה. חשבו את הזמן שלכם נכון, אל תגיעו ברגע האחרון לטיסה, יש לכם לעשות צ'ק אין לעשות וביקורת לעבור. מומלץ להגיע לפחות שעתיים וחצי לפני הטיסה (אם עשיתם כבר צ'ק אין מוקדם יותר, תגיעו שעה וחצי, שעתיים לפני).

אם יישאר לכם זמן מיותר לפני הטיסה, תוכלו לנצל אותו לרישום בביקורת דרכונים הביומטרית (טביעות אצבע). לאלו שלא שמעו על זה עדיין, בנתב"ג ניתן להנפיק כרטיס זיהוי המאפשר מעבר לכם לדלג על ביקורת הדרכונים ומעבר בעזרת תביעות אצבע.

אם אתם טסים לבד או עם שותפים, בזמן ההמתנה וגם בזמן הטיסה עצמה תוכלו כבר להתחיל לגשש ולהכיר מטיילים אחרים שטסים לדרום אמריקה. אם עוד אין לכם שותפים לטיסה, תוכלו למצוא אותם בפורום השותפים שלנו.

עלייה למטוס - מה מותר מה אסור

לכל שדה או חברת תעופה יש את התקנות שלהם כמה מותר לסחוב, משקל מקסימאלי לתיק עליה למטוס, משקל מקסימאלי למוצ'ילה (טרולמזוודה), וחפצים שונים עמם אסור לעלות למטוס. שימו לב לא לעלות עם נוזלים לטיסה, אולר, חפצים חדים(פצירה, מברג), מצית או כל דבר שעשוי להראות מאיים,  יש חברות תעופה שגם עלולות לעשות בעיות עם מקל הסלפי.

על מנת להיות בטוחים, חשוב מאוד שתשאלו את סוכן הנסיעות שלכם מה מותר ומה אסור לקחת לטיסה או להעלות למטוס.

(לקריאה נוספת במדריך: משרדי נסיעות- טיפים ופרטים חשובים)

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה
תגובה חדשה