תכנון מסלול טיול

המדריך המלא לתכנון מסלול טיול לדרום אמריקה

טיול לדרום אמריקה הוא טיול של פעם בחיים ולכן יש לתת דגש על תכנון המסלול שבו תטיילו כדי שתוכלו להנות מהטיול שלכם בדרום אמריקה עד הסוף ולהימנע מבזבוז זמן וכסף.

29/09/2021
גרינגו אמריקה

יש 2 תקופות מומלצות במיוחד להתחלת טיול בדרום אמריקה והן חודשים נובמבר-אפריל(גל עולה) ומאי-ספטמבר(גל יורד). שלושה עוגנים שמשפיעים על מסלולי הטיול של הגרינגו הישראלי הם תחילת שנת הלימודים האקדמאית בחודש אוקטובר, מזג אוויר, הקרנבל בברזיל שנערך באזור פברואר-מרץ והשנה “התברכנו” בעוגן רביעי שהוא מגבלות הקורונה בדרום אמריקה.

מומלץ לקרוא:

התחלת הטיול בחודשים נובמבר-אפריל - גל עולה

מסלול הגל העולה קיבל את שמו מאחר והמטיילים מתחילים בארגנטינה הדרומית וממנה עולים לברזיל דרך מפלי האיגוואסו ומשם ממשיכים לעלות לבוליביה, אקוודור, פרו ומסיימים בקולומביה או במרכז אמריקה. הגל מתחיל בחודשים נובמבר-אפריל שבהם מזג האוויר בארגנטינה וצ'ילה אופטימלי לטרקים ועובר בקרנבל בברזיל ונגמר באזור מאי-יולי בקולומביה או במרכז אמריקה.

מסלול מפורט של גל עולה

המסלול מתחיל בנחיתה בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, שהיא עיר נוחה ומודרנית להתחלת הטיול הגדול. מבואנוס יש מטיילים שייקחו טיסה לאושוואיה וממנה יתחילו לטפס חזרה עד למפלי האיגוואסו ומשם יעברו לברזיל וחלק מהמטיילים ישאירו את אושוואיה כיעד האחרון בארגנטינה ומשם ייקחו טיסה לאיגוואסו. העיר הראשונה שאליה תגיעו בברזיל היא פוז דה איגוואסו שממנה יוצאים למפלים בצד הברזילאי ומשם תמשיכו לריו דה ז'נרו ולשאר היעדים בברזיל. לאחר שהקרנבל מסתיים עוברים לבוליביה דרך קורומבה ומשם לפרו ואקוודור ולבסוף מסיימים בקולומביה. מומלץ להגיע לקולומביה כיעד האחרון בטיול מאחר ויש נטייה למטיילים “להיתקע” שם יתר על המידה ולפספס מדינות אחרות בטיול.

לחצו על הקווים במפה בשביל הסבר על מעברי הגבול.

 

התחלת טיול בחודשים מאי-ספטמבר - “גל יורד”

הגל היורד הוא המסלול הפחות נפוץ בקרב המטיילים הישראלים, אך המסלול שלו מעולה אם אתם מתחילים את הטיול בין החודשים אפריל-אוגוסט. המסלול יכול להתחיל במדינות מרכז אמריקה כמו מקסיקו או פנמה ומשם לרדת אל קולומביה, אקוודור, פרו, בוליביה ואז להגיע בעונה(נובמבר-ינואר) לארגנטינה וצ'ילה ולסיים בגדול בקרנבל של ברזיל ומשם לישראל.

מסלול מפורט של "גל יורד"

במידה ונחתתם בקולומביה בחודש אוגוסט אז כדאי שתקפצו למדג'ין לפסטיבל הפרחים המסורתי שנערך מידי שנה, זאת תקופה שבה העיר ממש פורחת והאנשים במצב רוח מעולה. מקולומביה עוברים לאקוודור שממנה עוברים לפרו ובוליביה כדי להגיע בסביבות נובמבר לארגנטינה וצ'ילה שבהן יהיה מזג אוויר מושלם לטרקים שבסופם תרגישו שהרווחתם בכבוד את הקרנבל בברזיל.

"הגל המבולבל"

הגל המבולבל הוא בעצם מסלול בטיול שאין בו היגיון מבחינת העוגנים שציינו למעלה והוא יתאפיין במטיילים ספונטניים שלא היה להם זמן לתכנן את הטיול וגם במטיילים "זורמים" שנשארים איפה שטוב להם וממשיכים לטייל איפה שפחות “זורם” להם. מבחינת המסלול עצמו הוא לא מתוכנן ויכול להיות גם לא הגיוני במידה מסויימת מבחינת מרחקים ועלויות, אבל זה המחיר של לשמור על ספונטניות בטיול.

 

אז באיזה גל לבחור?

ישנם מספר שיקולים לבחירת הגל המתאים לכם, אך החשוב שבהם הוא תאריך היציאה שלכם מישראל, אם תצאו בחודשים נובמבר-ינואר אז כדאי לכם לבחור בגל העולה, אם בחודשים אפריל-ספטמבר אז גל יורד מתאים יותר. חשוב לשמור על מרווח תמרון בטיול ולא להיצמד יתר על המידה למסלול שאותו תכננתם כי אתם תכירו חברים טובים במהלך הטיול שכנראה יהיו להם תוכניות שונות משלכם ותרצו לטייל איתם, אנחנו יכולים לספר לכם שכמה שנים לאחר הטיול מראות הלגונות וההרים נשכחים עם הזמן ואילו הזכרונות עם החברים נשארים אתכם לעד.

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה
תגובה חדשה

שירה

19.01.2022

הי(: בן זוגי ואני רוצים בשנה הבאה לטוס בסביבות נובמבר לטיול של חודשיים וחצי שהעיקר שלו דרום ארגנטינה וצ'ילה. הייתי רוצה לשלב גם את פרו וגלאפגוס אבל מניחה שזה לחוץ מדי.. האם זה ריאלי להוסיף את שני היעדים/ אחד מהם מבחינת מזג אויר, זמן ומרחק בין המדינות? תודה!

בדוי

19.01.2022

מתכננת טיול למקסיקו פנמה קוסטה ריקה ברזיל קולומביה , רציתי עזרה בתכנון סדר המדינות מאיפה כדאי להתחיל ואיפה לסיים וכמה זמן בערך כדאי להיות בכל מדינה (טיול בזמן בלי הגבלה)

עמית

18.01.2022

אהלן אני מתכנן לטוס באזור אמצע אפריל לשלושה חודשים למקסיקו, גוטמאלה, פרו וקולומביה. אשמח לדעת מה התכנון הנכון ביותר מבחינת מזג אוויר וכמה זמן שווה להשקיע בערך בכל מדינה

לינוי

19.01.2022

היי אשמח גם לדעת אם זה אפשרי להספיק ב3 חודשים מאמצע אפריל עד סוף יוני את מקסיקו קולומביה פרו ברזיל ואם לא מה המסלול האידאלי בחודשים אלו

ניר

17.01.2022

היי, מתכננים טיול מאמצע מרץ של כ4 חודשים. הגיוני להתחיל אותו בארגנטינה-צ'ילה ומשם גל עולה? האם 4 חודשים יספיקו לארגנטינה, צ'ילה, ברזיל, פרו, קולומביה וגואטמלה, או שזה יותר מידי? אם זה יותר מידי מה ההמלצה? תודה!

גרינגו

18.01.2022

היי במרץ-אפריל ניתן להנות מארגנטינה וצ'ילה ולאחר מכן להמשיך לברזיל ופרו ולסיים בקולומביה, חודש בכל מדינה זה בהחלט סביר, את גואטמלה היינו שומרים לטיול אחר במרכז אמריקה שיכלול את קוסטה ריקה, פנמה, בליז, מקסיקו ואת גואטמלה.

נעם

17.01.2022

היי! מתכננת טיול לקראת סוף מרץ- תחילת אפריל שיימשך עד ספטמבר מתלבטת אם להתחיל בארגנטינה ולעלות למעלה או כבר להתחיל מאזור מרכז אמריקה/קולומביה ולרדת

גרינגו

17.01.2022

היי, אפריל זה בדיוק סוף העונה בארגנטינה והמזג אוויר בארגנטינה כבר קריר למדי, עדיף לך להתחיל ממרכז אמריקה/קולומביה ולרדת.

Lior

13.01.2022

היי! אני נמצא כבר במרכז אמריקה ומסיים בסביבות אוגוסט, לאן מומלץ להמשיך משם להתחלת טיול בדרום אמריקה? בעיקר מבחינת מזג אוויר - אני מאוד בן אדם של קיץ. מדובר על טיול של כ-4 חודשים אז איזה מסלול יתאים?

גרינגו

17.01.2022

היי, תתחיל מקולומביה ותתקדם לפרו, בוליביה ואקוודור. המזג אוויר בארגנטינה, צ'ילה וחלקים מברזיל לא מתאים בתקופה הזאת.

ניר

11.01.2022

מה ידוע על טיול ברכב שכור בברזיל? מומלץ, טוב, מסוכן. יתרונות חסרונות?

גרינגו

17.01.2022

ברזיל היא מדינה ענקית (חמישית בעולם) אפשר להשכיר רכב במקומות מסויימים, אבל בשביל לעבור בין ערים מומלץ אוטובוסים וטיסות, אתם לא רוצים להעביר כמה ימים מהטיול שלכם רק בנסיעה.

רותם

10.01.2022

היי! אני וחברות רוצות לטוס בתחילת אוגוסט עד אמצע אוקטובר לדרום אמריקה אשמח להמלצות! מדינות\זמן שהייה

גרינגו

17.01.2022

היי רותם, אנחנו צריכים לדעת מעט מה אתן מחפשות, אבל מדינה שבטוח לא תתאכזבו ממנה היא קולומביה והמינימום שצריך להקדיש לה הוא חודש, בנוסף אפשרי לשלב גם את ברזיל, פרו, בוליביה ואקוודור.

רותם טרגרמן

09.01.2022

היי ! אני וחברה רוצות לטייל באיזור החודש וחצי-חודשיים באיזור דרום אמריקה מאמצע אפריל עד תחילת יוני, חשבנו על פרו ברזיל ובוליביה , מה הסדר המומלץ בעינך מבחינת מזג האוויר ? והאם יש מדינות שיותר מומלץ לטוס אליהם בחודשים אלו ?

גרינגו

17.01.2022

היוש, מבחינת מזג אוויר אפריל זה אחלה חודש להתחיל טיול בפרו, הסדר ההגיוני לטיול יהיה פרו->בוליביה->ברזיל ככה שתוכלו לחצות את המדינות יבשתית, יש מעברי גבול בין כולן.

ויקי

05.01.2022

היי, אני וחברות מתכננו(אולי אפילו להאריך עוד שבוע שם)ת להתחיל את הטיול בברזיל בקרנבל בפלורה, הקרנבל עצמו שבוע ואז להקדיש עוד שבוע למורו וכו משם התכנון שלנו הוא להמשיך לפרו ומפרו לקולומביה, לסיים במקסיקו. התכנון הוא סביבות השבועיים בכל יעד כי יש לנו בין חודשיים לחודשיים וחצי. המסלול הגיוני? יש סיבה לוותר על משהו או האם משהו מהם לא מספיק? איך עובד המעבר בין ברזיל לפרו לצורך העניין..

גרינגו

06.01.2022

היי, בואי נתחיל בזה שקיום הקרנבל בפלורה מוטל בספק וכנראה שיבוטל. שבועיים בכל יעד נשמע כמו רעיון לא מוצלח ותשלמו הרבה כסף על טיסות, וותרו על מקסיקו ותשקיעו יותר זמן בפרו ובקולומביה.

מיקה שלו

25.12.2021

היי :) אני וחברה מעוניינות לעשות טיול של 3 חודשים יחד . מתחילות בארגנצ'ילה ,מתלבטות אם לשלב את פטגוניה , אחר כך לפרו ,קולומביה ומקסיקו. האם רלוונטי לזמן כזה? כנראה שזה יהיה או פטגוניה או קולומביה .

גרינגו

25.12.2021

3 חודשים הם יחסית מעט לכל היעדים שכתבת, אם תשלבו את ארגנצ'ילה יכול להיות שתכניסו את עצמכן ללחץ למצות כמה שיותר מקומות, אנחנו ממליצים שתלכו על קולומביה ואת פטגוניה תשמרו לטיול אחר.

מיקה שלו

25.12.2021

ואם נלך על פטגוניה ונוותר על קולומביה ?

גרינגו

25.12.2021

כל הקומבינציות אפשריות, תלוי מתי אתן מתכננות להגיע לפטגוניה, ממאי עד נובמבר קר שם מאוד.

מיקה שלו

25.12.2021

מגיעות ב1.2 לבואנוס איירס ומשם התיכנון להמשיך לפטגוניה ברילוצה פוקון, פרו , מקסיקו. זה 3 חודשים לחוצים מדי ?

גרינגו

25.12.2021

3 חודשים זה זמן סביר עבור ארגנצ'ילה, פרו ומקסיקו.

ניתאי

24.12.2021

אני וחבר מתכננים לצאת באפריל ולהישאר עד ספטמבר (תחילת לימודים) איפה הכי נכון לנחות? רוצים לכלול גם את ארגנטינה אבל אופציה לנחות בקולומביה

גרינגו

25.12.2021

אתם יכולים להתחיל בארגנטינה, באפריל המזג אוויר בארגנטינה עדיין נעים/קריר. מומלץ להשאיר לקולומביה חודש-חודש וחצי ולסיים שם.

נועה

23.12.2021

היי מתכננת לצאת באיזור סוף ינואר לדרום אמריקה כאשר המדינות שבהם אני רוצה לטייל הם ארגנטינה , צ'ילה , פרו וברזיל האם הסדר הגיוני וניתן להספיק בחודשיים וחצי? ומה בערך עלות טיול כזה ? תודה :)

גרינגו

25.12.2021

היי נועה, חודשיים וחצי הם לא מספיק זמן לכל היעדים ואנחנו מציעים לך לוותר על ברזיל ולשמור אותה לפעם אחרת. הסדר הגיוני - ארגנטינה-צ'ילה וטיסה לפרו.

נועה

26.12.2021

אוקיי , תודה על התשובה! אשמח גם לדעת מה בערך עלות הטיול סה״כ? אני יודעת שזה משתנה מאדם לאדם ואי אפשר לחשב במדויק , אבל אשמח לדעת טווח מחירים

עומר

20.12.2021

היי התכנון הוא לטוס בתחילת מרץ לארגנטינה ומשם להתחיל גל עולה. האם מבחינת הקורונה כרגע זה אפשרי לעשות את המעברים לצ׳ילה? וגם, האם זה משהו שכדאי בכלל ?

גרינגו

25.12.2021

כרגע יש צפי שרוב המעברים ייפתחו במהלך ינואר ומה שייקרה עד מרץ זה כבר לא בשליטתנו. לגבי המעברים, גם אם הם יהיו סגורים אז "בארגנטינה אפשר לטייל בלי צ'ילה, אבל בצ'ילה אי אפשר לטייל בלי ארגנטינה."

שלומי דיין

19.12.2021

אהלן,התכנון הוא לטוס בחודש פבואר לנחות כמה ימים לפני הקרנבל בברזיל להשאר עוד שבוע בערך להמשיך לארגנטינה לעוד שבועיים לאכול בשר ברמה. משם לנסוע לקולומביה חודש ומשם למקסיקו חודש (קנקון,טולום). האם סדר הטיול מומלץ?

גרינגו

19.12.2021

יותר מומלץ יהיה שתתחילו בארגנטינה ותתקדמו לברזיל ומשם תקחו טיסה לקולומביה ולמקסיקו, אבל אם אין לכם אפשרות להקדים את הטיול אז זה גם בסדר, מרץ-אפריל זאת עדיין תקופה שהיא מעט קרירה בארגנטינה, אבל לא משהו דרמטי.

עדן

13.12.2021

היי, רציתי לשאול איפה הכי כדאי להתחיל בקולומביה, נחיתה רכה מבחינת הוסטלים/אנשים/ לילה וכו׳ תודה רבה

גרינגו

15.12.2021

לרוב מתחילים את הטיול במדג'ין או בבוגוטה, בשתי הערים יש הוסטלים של ישראלים בבוגוטה יש את קאסה ריינה ואת קאסה ארי שם תוכלו להכיר חברים להמשך הטיול ובמדג'ין יש המון הוסטלים עם ישראלים כמו ג'ורני, לה פלאיה וכו'.

ענבר אברהמי

12.12.2021

היי רוצה להתחיל טיול באזור מרץ אבל לא מתכננת להיות בקרנבל בעקבות הקורונה, מה הכי אולטימטיבי מבחינת הזמנים? לעשות את הגל העולה ואולי להתחיל בבוליביה או פרו?

גרינגו

15.12.2021

גל עולה שמתחיל בארגנטינה וצ'ילה וממשיך דרך בוליביה ואז תוכלי לעבור לברזיל או להמשיך לפרו ואקוודור ובסוף לקחת טיסה לברזיל.

עדי ביטון

12.12.2021

היי רוצה להתחיל את המסלול בארגנטינה לאחר מכן בוליביה ורק אז לעבור לברזיל. אפשרי? או שמסובך מבחינת מעברים

גרינגו

15.12.2021

אפשרי בהחלט, אחרי שתסיימי בארגנטינה תעברי לבוליביה דרך העיר סלטה וכשתרצי לעבור לברזיל מבוליביה תוכלי לעבור דרך קיחארו בבוליביה.

מיכל

11.12.2021

היי אנחנו רוצים לצאת לארגנטחנה- צ'ילה לכחודש עד חודש וחצי בסוף ספטמבר 22 האם רלוונטי מבחינת מזג האויר ?

גרינגו

15.12.2021

היי מיכל, ספטמבר - אוקטובר עוד חורף בארגנצ'ילה והמזג האוויר קר במיוחד, מומלץ להגיע לאזור בחודשים דצמבר - אפריל

נועם

06.12.2021

אהלן מתכננים טיול של כ5 חודשים מאמצע פברואר ורוצים להגיע לקרנבל מה המסלול המומלץ לעשות?

גרינגו

06.12.2021

היי נועם, כמו שציינו בכתבה, המסלול הפופולארי הוא בעצם הגל העולה, מתחילים מארגנטינה וצ'ילה וממשיכים לברזיל שממנה תוכלו לעבור יבשתית לבוליביה במעבר קורומבה ותעלו לפרו -> אקוודור ותסיימו בקולומביה, תקדישו לקולומביה לפחות 3 שבועות.

יובל

05.12.2021

היי מתכננים טיול של כשלושה חודשים יולי - אוקטובר. נשמח לתפוס את דרום אמירקה ונגיעה מהמרכז. יש המלצות מאיפה להתחיל? מדינות מומלצות ותקציב כללי?

גרינגו

06.12.2021

היי יובל, יולי זה בהחלט זמן מעולה להגיע לפרו שם תוכלו לעשות טרקים ולהנות ממזג אוויר טוב ללא גשמים. מפרו תוכלו להמשיך לאקוודור או לבוליביה, אנחנו ממליצים שלא משנה מה תחליטו, תקדישו לפחות 3 שבועות - חודש לסיום מעולה בקולומביה שייתן לכם טעם של עוד :-)

נועה

30.11.2021

תודה על המידע - אתר ממש מעולה! מתכננת לנסוע תחילת פברואר לברזיל ולאחר מכן להמשיך לקולומביה>פנמה>קוסטה ריקה. האם חודשיים יספיקו ? שואפת גם להכניס את פרו לרשימת היעדים.. תודה!

גרינגו

06.12.2021

היי נועה, ברזיל היא מדינה מאוד גדולה ויש בה הרבה מה לראות ואנחנו ממליצים לעשות בה לפחות חודש ולא לוותר על מקומות בצפון ברזיל כמו פיפה וג'רי, אחר כך אפשר לקחת טיסה לקולומביה ל - 3 שבועות ומשם להפליג לפנמה ולסיים, אנחנו לא רואים איך אתם מספיקים לעשות גם את קוסטה ריקה וגם את פרו בכל כך מעט זמן.

דור

25.11.2021

היי, תודה רבה על המידע העוזר! טס עכשיו בתחילת דצמבר לארגנטינה, התכנון שלי הוא להגיע לבואנוס ואז לאושואייה ולאחר מכן לעשות החל מאושואיה מסלול שיעלה צפונה וישלב גם את ארגנטינה וגם את צ'ילה. 2 שאלות בנושא: 1. על איזה מסלול תמליצו החל מאושואייה? (בהתחשב ביעדים בצ'ילה אליהם ניתן לעבור במעברים היבשתיים כרגע) 2. כרגע עוד ממתין לאישור התו הירוק הצ'יליאני. אני מבין שעד שלא יאושר לא אוכל להכנס כלל במעברים לצ'ילה ואצטרך לטייל רק בערי ארגנטינה? תודה מראש!

גרינגו

06.12.2021

היי דור, מצטערים על התגובה המאוחרת ואנחנו מקווים שהגעת לארגנטינה בשלום, כמו שאתה בוודאי יודע הגבולות נכון להיום עם צ'ילה סגורים והערכה מחודשת תיערך בתאריך 12.12.21. במידה וקיבלת את התו הירוק הצ'יליאני ואתה נמצא בארגנטינה עד לפתיחת הגבולות עם צ'ילה תיאלץ להסתפק בארגנטינה, אנחנו ממליצים לך מאושוואיה לעלות לאל קלאפטה ולהמשיך לאל צ'לטן ולעשות את טרק הפיץ רוי המפורסם, משם להמשיך לברילוצ'ה, אסקל (יש מערת קרח נדירה עד חודש פברואר) ולקראת סיום קפוץ להתחמם במאר דל פלטה שם מתחילה עונת המסיבות והחופים, חוויה בלתי נשכחת.

מישל

24.11.2021

היי, מתכננים טיול של כחודשיים לדרום אמריקה באזור ספטמבר - נובמבר אשמח להמלצות למדינות בחודשים אלו ומה אפשר להספיק בחודשיים :)

גרינגו

24.11.2021

המדינות שבהן יהיה לכם מזג אוויר טוב הן פרו, בוליביה, אקוודור וקולומביה. פרו וקולומביה הן מדינות שחובה לבקר בהן ולכן אנחנו ממליצים לכם על חודש בקולומביה וחודש בפרו.

אורי מיל

18.11.2021

זוג מתכנן טיול של כחודשיים, מינואר עד מרץ. לא זוג צעיר, בסביבות ה 50 מניח שהמסלול יהיה מסלול עולה. רוצים להתחיל בארגנטינה. אי אילו רעיונות למסלול?

גרינגו

20.11.2021

50 זה ה - 40 החדש :-). ארגנצ'ילה חודש ואפשר להגיע לברזיל דרך מעבר האיגוואסו לקראת הקרנבל או לחילופין לטוס לפרו בסביבות פברואר.

ורד

07.01.2022

אנחנו גם זוג בני 50 מתכננים כחצי שנה בדרום אמריקה החל מאמצע פברואר בברזיל נשמח לשמוע מנסיונכם!

אורי

07.01.2022

לאור המצב הנוכחי בעולם דחינו כרגע את הטיול השנתי לשנה הבאה

ורד

08.01.2022

תודה על העדכון. אנחנו רוצים בכל זאת לנסוע, כל עוד המדינות האלה פתוחות... בריאות לכולנו! (בדיוק בבידוד עם קורונה.. אז יש לי הרבה זמן לתכנן..)

אורי

08.01.2022

אז אנחנו בסוף נקבל חוות דעת ורעיונות מכם. שיהיה סוף סוף שבוע נעים בריאות איתנה ושבת שלום

רוני ספ

12.11.2021

מתכננת להתחיל בתחילת מרץ ארגנטינה צילה (פרו?) ברזיל ולסיים במקסיקו.. האם שלושה חודשים יספיקו לכל היעדים? וכמה בערך כסף צריך לטיול כולל טיסות,אטרקציות הוסטלים וכו?

גרינגו

20.11.2021

היי, ארגנטינה וצ'ילה במרץ מתחילות להתקרר אז הצטיידו בהתאם. 3 חודשים לא יספיקו לכם, ארגנצ'ילה זה לפחות חודש, פרו וברזיל - חודשיים לפחות. לגבי התקציב זה תלוי באופי הטיול שלך, אבל בסופו של דבר מתכנס לאזור ה - 7-10 אלף לחודש.

ענבר אברהמי

12.12.2021

היי רוני במידה ואת מחפשת שותפה אני אשמח להצטרף. התכנון הוא לנסוע באזור תחילת מרץ ואולי להתחיל בפרו. כלום עדיין לא סגור... 053-8268058 ענבר

עמית

09.11.2021

טס בחודשים מאי-ספטמבר. מאיזו מדינה ואזור מומלץ להתחיל? באילו מדינות חובה להיות? ואיך לתכנן את המסלול מבחינת סדר מדינות?

גרינגו

09.11.2021

מומלץ בתקופה הזאת להתחיל מקולומביה ולהמשיך לאקוודור - > פרו -> בוליביה ולהגיע לארגנצ'ילה באזור נובמבר-דצמבר שזאת העונה הכי טובה.

סהר

31.10.2021

היי , בונה מסלול גל עולה למרכז אמריקה . מתחיל ברפובליקה משם לפנמה ,קוסטה ריקה ואז ניקרגואה , לאן להמשיך משם ולאיפה ? מעוניין לסיים במקסיקו ולחוות טרקים טובים שהמרכז מציע , אשמח לעזרה

גרינגו

31.10.2021

אחרי ניקרגואה תמשיך לגואטמלה שמציע יופי של טרקים שמשלבים הרי געש, סמוק שמפיי ומשם תמשיך למקסיקו שגם במדינת צ'יאפס במקסיקו יש יופי של טיולים וטרקים.

סהר

31.10.2021

מה הדרך הכי טובה להגיע מניקרגואה לגואטמלה ? טיסה

גרינגו

31.10.2021

כן, עדיף טיסה

ערן

26.09.2020

הי. הבת שלי מתכננת טיול לדרום אמריקה ביולי ל 3 חודשים. הבנתי שעדיף הגל היורד. האם כדאי להתחיל בקולומביה ואז פרו ובוליביה ומשם טיסה לארץ? האם המסלול הגיוני והאם אתם ממליצים על מסלול אחר? תודה

גרינגו

26.09.2020

נכון, הגל היורד יותר יתאים לה, היא תוכל להתחיל בקולומביה ואז לעבור לאקוודור, פרו ובוליביה.