תכנון מסלול טיול

תכנון מסלול טיול לדרום אמריקה 2020

חשוב מאוד לתכנן מסלול לטיול בדרום אמריקה לפני היציאה לטיול, תכנון מסלול בצורה נכונה תבטיח את הנאתכם מהטיול ותחסוך לכם כסף וזמן יקרים. מסלולי הטיול שמצורפים מתאימים לטיולים של 3 חודשים ועד שנה.

19/09/2020
גרינגו אמריקה

אז התחלתם לתכנן את הטיול הבלתי נשכח שלכם לדרום אמריקה ונתקלתם במושגים “גל עולה” ו"גל יורד" במהלך החיפושים שלכם אחרי המסלול המושלם לטיול.

מה זה גל עולה?
“גל עולה” הוא המסלול הפופולרי בקרב המטיילים הישראלים שמשתחררים מהצבא ועושים טיול בדרום אמריקה ויש המכנים אותו גם “שביל החומוס”. מסלול הגל העולה קיבל את שמו מאחר והוא מתחיל בארגנטינה הדרומית ועולה עד לקולומביה הצפונית. מסלול הגל העולה הוא למעשה תוצאה של שני עוגנים מרכזיים אצל המטייל הישראלי שהם הקרנבל בברזיל בחודש פברואר ותחילת שנת הלימודים בישראל בחודש אוקטובר. הגל מתחיל בחודשים נובמבר-ינואר שבהם מזג האוויר בארגנטינה וצ'ילה אופטימלי לטרקים ועובר בקרנבל בברזיל ונגמר באזור מאי-יולי בקולומביה או במרכז אמריקה. ישנם מטיילים שיתחילו בברזיל ויוותרו על הקרנבל ומשם יעברו לארגנטינה וצ'ילה ויתחברו להמשך הגל בבוליביה ופרו.

לפניכם מסלול גל עולה קלאסי - לחצו על הקווים להסבר על מעברי גבול:

על המסלול:
המסלול מתחיל בנחיתה בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, שהיא עיר נוחה ויחסית מודרנית להתחלת הטיול הגדול. מבואנוס יש מטיילים שייקחו טיסה לאושוואיה וממנה יתחילו לטפס חזרה עד למפלי האיגוואסו ומשם יעברו לברזיל וחלק מהמטיילים ישאירו את אושוואיה כיעד האחרון בארגנטינה ומשם ייקחו טיסה לאיגוואסו. העיר הראשונה שאליה תגיעו בברזיל היא פוז דה איגוואסו שממנה יוצאים למפלים בצד הברזילאי ומשם תמשיכו לריו דה ז'נרו ולשאר היעדים בברזיל. לאחר שהקרנבל מסתיים עוברים לבוליביה ומשם לפרו ואקוודור ולבסוף מסיימים בקולומביה. מומלץ להגיע לקולומביה כיעד האחרון בטיול מאחר ויש נטייה למטיילים “להיתקע” שם יתר על המידה ולפספס מדינות אחרות בטיול.

מה זה גל יורד?
הגל היורד הוא המסלול הפחות נפוץ בקרב המטיילים הישראלים, אך המסלול שלו מעולה אם אתם מתחילים את הטיול בין החודשים אפריל-אוגוסט. המסלול יכול להתחיל במדינות מרכז אמריקה כמו מקסיקו או פנמה ומשם לרדת אל קולומביה, אקוודור, פרו, בוליביה ואז להגיע בעונה(נובמבר-ינואר) לארגנטינה וצ'ילה ולסיים בגדול בקרנבל של ברזיל.

לפניכם מסלול גל יורד קלאסי - לחצו על הקווים להסבר על מעברי גבול:

על המסלול:
במידה ונחתתם בקולומביה בחודש אוגוסט אז מאוד כדאי שתגיעו בזמן למדג'ין לפסטיבל הפרחים המסורתי שנערך מידי שנה, זאת תקופה שבה העיר ממש פורחת והאנשים במצב רוח מעולה. מקולומביה עוברים לאקוודור שממנה עוברים לפרו ובוליביה כדי להגיע בסביבות נובמבר לארגנטינה וצ'ילה. לאחר שסיימתם עם הטרקים בארגנצ'ילה תסיימו בגדול בקרנבל בברזיל.

אז באיזה גל לבחור?
ישנם מספר שיקולים לבחירת הגל המתאים לכם, אך החשוב שבהם הוא תאריך היציאה שלכם מישראל, אם תצאו בחודשים נובמבר-ינואר אז כדאי לכם לבחור בגל העולה, חודשים אפריל-ספמטמבר גל יורד הוא בשבילכם. קחו בחשבון שבמהלך הטיול אתם תכירו חבר'ה טובים שתרצו להמשיך לטייל איתם אז חשוב לשמור על גמישות ולטייל עם אנשים טובים שכיף לכם איתם כי בסופו של הטיול הזכרונות הכי חזקים שנשארים הם מהחברים שטיילו אתכם.

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה

אין לכם ביטוח לדרום אמריקה?

קבלו שיחת ייעוץ חינם!

תגובה חדשה

ערן

26/09/2020

הי. הבת שלי מתכננת טיול לדרום אמריקה ביולי ל 3 חודשים. הבנתי שעדיף הגל היורד. האם כדאי להתחיל בקולומביה ואז פרו ובוליביה ומשם טיסה לארץ? האם המסלול הגיוני והאם אתם ממליצים על מסלול אחר? תודה

גרינגו

26/09/2020

נכון, הגל היורד יותר יתאים לה, היא תוכל להתחיל בקולומביה ואז לעבור לאקוודור, פרו ובוליביה.