תכנון מסלול טיול

המדריך המלא לתכנון מסלול טיול לדרום אמריקה

טיול לדרום אמריקה הוא טיול של פעם בחיים ולכן יש לתת דגש על תכנון המסלול שבו תטיילו כדי שתוכלו להנות מהטיול שלכם בדרום אמריקה עד הסוף ולהימנע מבזבוז זמן וכסף.

29/09/2021
גרינגו אמריקה

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

יש 2 תקופות מומלצות במיוחד להתחלת טיול בדרום אמריקה והן חודשים נובמבר-אפריל(גל עולה) ומאי-ספטמבר(גל יורד). שלושה עוגנים שמשפיעים על מסלולי הטיול של הגרינגו הישראלי הם תחילת שנת הלימודים האקדמאית בחודש אוקטובר, מזג אוויר, הקרנבל בברזיל שנערך באזור פברואר-מרץ והשנה “התברכנו” בעוגן רביעי שהוא מגבלות הקורונה בדרום אמריקה.

מומלץ לקרוא:

התחלת הטיול בחודשים נובמבר-אפריל - גל עולה

מסלול הגל העולה קיבל את שמו מאחר והמטיילים מתחילים בארגנטינה הדרומית וממנה עולים לברזיל דרך מפלי האיגוואסו ומשם ממשיכים לעלות לבוליביה, אקוודור, פרו ומסיימים בקולומביה או במרכז אמריקה. הגל מתחיל בחודשים נובמבר-אפריל שבהם מזג האוויר בארגנטינה וצ'ילה אופטימלי לטרקים ועובר בקרנבל בברזיל ונגמר באזור מאי-יולי בקולומביה או במרכז אמריקה.

מסלול מפורט של גל עולה

המסלול מתחיל בנחיתה בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, שהיא עיר נוחה ומודרנית להתחלת הטיול הגדול. מבואנוס יש מטיילים שייקחו טיסה לאושוואיה וממנה יתחילו לטפס חזרה עד למפלי האיגוואסו ומשם יעברו לברזיל וחלק מהמטיילים ישאירו את אושוואיה כיעד האחרון בארגנטינה ומשם ייקחו טיסה לאיגוואסו. העיר הראשונה שאליה תגיעו בברזיל היא פוז דה איגוואסו שממנה יוצאים למפלים בצד הברזילאי ומשם תמשיכו לריו דה ז'נרו ולשאר היעדים בברזיל. לאחר שהקרנבל מסתיים עוברים לבוליביה דרך קורומבה ומשם לפרו ואקוודור ולבסוף מסיימים בקולומביה. מומלץ להגיע לקולומביה כיעד האחרון בטיול מאחר ויש נטייה למטיילים “להיתקע” שם יתר על המידה ולפספס מדינות אחרות בטיול.

לחצו על הקווים במפה בשביל הסבר על מעברי הגבול.

 

התחלת טיול בחודשים מאי-ספטמבר - “גל יורד”

הגל היורד הוא המסלול הפחות נפוץ בקרב המטיילים הישראלים, אך המסלול שלו מעולה אם אתם מתחילים את הטיול בין החודשים אפריל-אוגוסט. המסלול יכול להתחיל במדינות מרכז אמריקה כמו מקסיקו או פנמה ומשם לרדת אל קולומביה, אקוודור, פרו, בוליביה ואז להגיע בעונה(נובמבר-ינואר) לארגנטינה וצ'ילה ולסיים בגדול בקרנבל של ברזיל ומשם לישראל.

מסלול מפורט של "גל יורד"

במידה ונחתתם בקולומביה בחודש אוגוסט אז כדאי שתקפצו למדג'ין לפסטיבל הפרחים המסורתי שנערך מידי שנה, זאת תקופה שבה העיר ממש פורחת והאנשים במצב רוח מעולה. מקולומביה עוברים לאקוודור שממנה עוברים לפרו ובוליביה כדי להגיע בסביבות נובמבר לארגנטינה וצ'ילה שבהן יהיה מזג אוויר מושלם לטרקים שבסופם תרגישו שהרווחתם בכבוד את הקרנבל בברזיל.

"הגל המבולבל"

הגל המבולבל הוא בעצם מסלול בטיול שאין בו היגיון מבחינת העוגנים שציינו למעלה והוא יתאפיין במטיילים ספונטניים שלא היה להם זמן לתכנן את הטיול וגם במטיילים "זורמים" שנשארים איפה שטוב להם וממשיכים לטייל איפה שפחות “זורם” להם. מבחינת המסלול עצמו הוא לא מתוכנן ויכול להיות גם לא הגיוני במידה מסויימת מבחינת מרחקים ועלויות, אבל זה המחיר של לשמור על ספונטניות בטיול.

 

אז באיזה גל לבחור?

ישנם מספר שיקולים לבחירת הגל המתאים לכם, אך החשוב שבהם הוא תאריך היציאה שלכם מישראל, אם תצאו בחודשים נובמבר-ינואר אז כדאי לכם לבחור בגל העולה, אם בחודשים אפריל-ספטמבר אז גל יורד מתאים יותר. חשוב לשמור על מרווח תמרון בטיול ולא להיצמד יתר על המידה למסלול שאותו תכננתם כי אתם תכירו חברים טובים במהלך הטיול שכנראה יהיו להם תוכניות שונות משלכם ותרצו לטייל איתם, אנחנו יכולים לספר לכם שכמה שנים לאחר הטיול מראות הלגונות וההרים נשכחים עם הזמן ואילו הזכרונות עם החברים נשארים אתכם לעד.

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה
תגובה חדשה

ערן

26.09.2020

הי. הבת שלי מתכננת טיול לדרום אמריקה ביולי ל 3 חודשים. הבנתי שעדיף הגל היורד. האם כדאי להתחיל בקולומביה ואז פרו ובוליביה ומשם טיסה לארץ? האם המסלול הגיוני והאם אתם ממליצים על מסלול אחר? תודה

גרינגו

26.09.2020

נכון, הגל היורד יותר יתאים לה, היא תוכל להתחיל בקולומביה ואז לעבור לאקוודור, פרו ובוליביה.