תכנון מסלול טיול

המדריך המלא לתכנון מסלול טיול לדרום אמריקה

טיול לדרום אמריקה הוא טיול של פעם בחיים ולכן יש לתת דגש על תכנון המסלול שבו תטיילו כדי שתוכלו להנות מהטיול שלכם בדרום אמריקה עד הסוף ולהימנע מבזבוז זמן וכסף.

30/04/2022
גרינגו אמריקה

יש 2 תקופות מומלצות במיוחד להתחלת טיול בדרום אמריקה והן חודשים נובמבר-אפריל(גל עולה) ומאי-ספטמבר(גל יורד). שלושה עוגנים שמשפיעים על מסלולי הטיול של הגרינגו הישראלי הם תחילת שנת הלימודים האקדמאית בחודש אוקטובר, מזג אוויר, הקרנבל בברזיל שנערך באזור פברואר-מרץ והשנה “התברכנו” בעוגן רביעי שהוא מגבלות הקורונה בדרום אמריקה.

מומלץ לקרוא:

התחלת הטיול בחודשים נובמבר-אפריל - גל עולה

מסלול הגל העולה קיבל את שמו מאחר והמטיילים מתחילים בארגנטינה הדרומית וממנה עולים לברזיל דרך מפלי האיגוואסו ומשם ממשיכים לעלות לבוליביה, אקוודור, פרו ומסיימים בקולומביה או במרכז אמריקה. הגל מתחיל בחודשים נובמבר-אפריל שבהם מזג האוויר בארגנטינה וצ'ילה אופטימלי לטרקים ועובר בקרנבל בברזיל ונגמר באזור מאי-יולי בקולומביה או במרכז אמריקה.

מסלול מפורט של גל עולה

המסלול מתחיל בנחיתה בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, שהיא עיר נוחה ומודרנית להתחלת הטיול הגדול. מבואנוס יש מטיילים שייקחו טיסה לאושוואיה וממנה יתחילו לטפס חזרה עד למפלי האיגוואסו ומשם יעברו לברזיל וחלק מהמטיילים ישאירו את אושוואיה כיעד האחרון בארגנטינה ומשם ייקחו טיסה לאיגוואסו. העיר הראשונה שאליה תגיעו בברזיל היא פוז דה איגוואסו שממנה יוצאים למפלים בצד הברזילאי ומשם תמשיכו לריו דה ז'נרו ולשאר היעדים בברזיל. לאחר שהקרנבל מסתיים עוברים לבוליביה דרך קורומבה ומשם לפרו ואקוודור ולבסוף מסיימים בקולומביה. מומלץ להגיע לקולומביה כיעד האחרון בטיול מאחר ויש נטייה למטיילים “להיתקע” שם יתר על המידה ולפספס מדינות אחרות בטיול.

לחצו על הקווים במפה בשביל הסבר על מעברי הגבול.

 

התחלת טיול בחודשים מאי-ספטמבר - “גל יורד”

הגל היורד הוא המסלול הפחות נפוץ בקרב המטיילים הישראלים, אך המסלול שלו מעולה אם אתם מתחילים את הטיול בין החודשים אפריל-אוגוסט. המסלול יכול להתחיל במדינות מרכז אמריקה כמו מקסיקו או פנמה ומשם לרדת אל קולומביה, אקוודור, פרו, בוליביה ואז להגיע בעונה(נובמבר-ינואר) לארגנטינה וצ'ילה ולסיים בגדול בקרנבל של ברזיל ומשם לישראל.

מסלול מפורט של "גל יורד"

במידה ונחתתם בקולומביה בחודש אוגוסט אז כדאי שתקפצו למדג'ין לפסטיבל הפרחים המסורתי שנערך מידי שנה, זאת תקופה שבה העיר ממש פורחת והאנשים במצב רוח מעולה. מקולומביה עוברים לאקוודור שממנה עוברים לפרו ובוליביה כדי להגיע בסביבות נובמבר לארגנטינה וצ'ילה שבהן יהיה מזג אוויר מושלם לטרקים שבסופם תרגישו שהרווחתם בכבוד את הקרנבל בברזיל.

"הגל המבולבל"

הגל המבולבל הוא בעצם מסלול בטיול שאין בו היגיון מבחינת העוגנים שציינו למעלה והוא יתאפיין במטיילים ספונטניים שלא היה להם זמן לתכנן את הטיול וגם במטיילים "זורמים" שנשארים איפה שטוב להם וממשיכים לטייל איפה שפחות “זורם” להם. מבחינת המסלול עצמו הוא לא מתוכנן ויכול להיות גם לא הגיוני במידה מסויימת מבחינת מרחקים ועלויות, אבל זה המחיר של לשמור על ספונטניות בטיול.

 

אז באיזה גל לבחור?

ישנם מספר שיקולים לבחירת הגל המתאים לכם, אך החשוב שבהם הוא תאריך היציאה שלכם מישראל, אם תצאו בחודשים נובמבר-ינואר אז כדאי לכם לבחור בגל העולה, אם בחודשים אפריל-ספטמבר אז גל יורד מתאים יותר. חשוב לשמור על מרווח תמרון בטיול ולא להיצמד יתר על המידה למסלול שאותו תכננתם כי אתם תכירו חברים טובים במהלך הטיול שכנראה יהיו להם תוכניות שונות משלכם ותרצו לטייל איתם, אנחנו יכולים לספר לכם שכמה שנים לאחר הטיול מראות הלגונות וההרים נשכחים עם הזמן ואילו הזכרונות עם החברים נשארים אתכם לעד.

תגובה חדשה

אריה

12.08.2022

מעוניין בייעוץ אישי לטיול 3 חודשים לדרום אמריקה

אביאל

30.07.2022

היי, אני מתכנן לטוס לדרום אמריקה לחודש בפברואר או במרץ. מה היעד (או שילוב יעדים אם ניתן) המומלץ ביותר? אציין שאני לא מעוניין בטרקים. תודה!

בואנו

27.07.2022

מתכוונים לנסוע לדרום או למרכז אמריקה בסוף דצמבר ל6-8 שבועות.בעבר היינו בקובה וקוסטה ריקה. טיול שישלב ערים,טבע וטרקים לבני חמישים פלוס תודה על הצעת מסלול משוער ובאיזה איזור ומדינות לבחור לפי הנתונים הנ"ל

שי

26.07.2022

היי, אנחנו זוג שמתכנן לטוס בסוף אוגוסט תחילת ספטמבר למשך כחודש. מתלבטים בנוגע ליעד הטיול, משום שמשך הזמן יחסית קצר. מעוניינים בטיול שכולל קצת אטרקציות, טיולים (לא טרקים ארוכים), חופים ותרבות להרגשה של חופש. נשמח להמלצות בעניין זה. תודה.

רונית

27.07.2022

אנחנו גם מתלבטים בין מאורגן לטיול עצמאי, אנחנו מחפשים מדריך לתוכנית ל 21 יום שמשלב נופים וטיולים ומנוחה

אלי

21.07.2022

היי אני רוצה לטוס בסוף אוקטובר אחרי החגים ועד תחילת ינואר, רוצה להתחיל בקנקון, גואטמלה וקולומביה. פחות מתעניין בטרקים ויותר בחיי לילה וחופים יפים. אשמח לתבונות והמלצות

אוריאל

25.07.2022

הי אני רוצה לטוס לחודש וחצי לדרום אמריקה .האם עדיף להתמקד ביעד אחד או לפחות לשני יעדים? אני אשמח ליעד מומלץ.

איציק

19.07.2022

היי, 3 חברים בני 24 מתכננים לטוס לחודש (ספטמבר עד אוקטובר), מחפשים בעיקר חופים וחיי לילה ורוצים לשלב בין היתר גם קצת טבע ונופים. מתלבטים בן 3 יעדים מרכזיים כרגע: ברזיל מקסיקו קולומביה נשמח להמלצה בהתאם לתקופה, מזג אויר, והדברים שציינו חשובים לנו. תודה :)

שנהב

19.07.2022

היי אני מתכננת לטוס בחודש יוני עד אוגוסט איפה מומלץ לטייל? אבל גם לשלב בטן גב ולא רק טרקים?

זוהר

18.07.2022

היי, אני מתכננת לטוס באמצע-סוף ספטמבר עד תחילת ינואר אשמח למסלולים מומלצים לדרום+מרכז, אני בעניין של חברה טובה, נופים יפים, מסיבות וטרק או שניים תודה :)

גיא

15.07.2022

היי, אני מתכנן לטוס ל 3 - 4 שבועות לדרום אמריקה, בחגים - מסוף ספטמבר. אשמח להמלצה איפה כדאי להתמקד? פרו? קולומביה? ארגנטינה?

טל

12.07.2022

היי, מתכנן לטוס לינואר-פברואר לדרום אמריקה, ומחפש בעיקר טרקים. פרו+בוליביה מומלץ?

ניב

09.07.2022

אנחנו זוג שמעוניינים לטוס לשלושה-ארבעה שבועות מאמצע-סוף דצמבר עד תחילת-אמצע ינואר. רוצים לטייל שבוע וחצי-שבועיים ואז שבוע יותר רגוע, חופים ותרבות. חשבנו לטוס לארגנטינה, ומתלבטים אם שווה את הטיסה הארוכה והמאמץ להגיע לארגנטינה אם זה לשבועיים, ואם כדאי להעביר את השבוע האחרון בברזיל או שיש גם מה לחפש בארגנטינה מהבחינה הזו.

גרינגו

11.07.2022

בשבועיים לא תספיקו הרבה בארגנטינה ולעבור לשבועיים לברזיל כדי לסמן וי זה מיותר כי בארגנטינה יש את כל מה שאתם מחפשים. טיולים וטרקים בפטגוניה וחיי לילה וחופים באזור בואנוס ומר דל פלטה ששם יש חופים מעולים ואוכל טוב.

יעל

03.07.2022

היי רוצה לטוס לכל חודש אפריל לדרום אמריקה למזג אויר נח זאת אומרת לא חם בכלל ומדינות שסוג הבילויים שלהם זה נופים ותרבות אפשרי גם לעבור ממדינה למדינה תוך כדי מה מומלץ והאם הגיוני?

גרינגו

11.07.2022

ארגנטינה זאת אפשרות טובה, באפריל לא חם שם ואפילו מעט קריר, אבל בקטע טוב ונעים ויש שם תרבות מפותחת ונופים מדהימים.

יובל זיו

26.06.2022

אני וחבר מעוניינים לטוס לטיול בדרום אמריקה בתחילת ינואר ולסיים בתחילת מאי מקומות שנרצה לבקר: ארגנצ׳ילה, ברזיל, פרו בוליביה וקולומביה חשבנו להתחיל במקסיקו בגלל הפסטיבלים ומשם טיסה לארגנטינה

גרינגו

11.07.2022

אם מקסיקו זה עוגן אז תתחילו שם, אם לא אז כדאי שתסיימו שם. חוץ ממקסיקו שאר המקומות בסדר הגיוני, כל מדינה חודש-חודש וחצי ואתם מסודרים.

רותם

24.06.2022

היי מתכננת לטוס בנובמבר עד אפריל לדרום אמריקה ולהתחיל מפרו (חודש נובמבר) האם מומלץ?

גרינגו

11.07.2022

נובמבר זה נחשב לאוף סיזן בפרו ומזג האוויר עם גשמים, אפשר לטייל שם, אבל לא בטוח שכל הטרקים יהיו פתוחים. מומלץ להתחיל בארגנטינה ולעבור לשם אחרי ברזיל ובוליביה.

תומר

17.06.2022

היי אני רוצה לטוס בספטמבר אני ועוד חבר לחודש לדרום אמריקה. איזה יעד הכי מומלץ בתקופה הזאת שם? תודה מראש

גרינגו

11.07.2022

בקולומביה אפשר לטייל כל השנה וזה יעד מעולה עבור חודש אחד.

שני

15.06.2022

היי, מתכננת לטוס בתחילת ינואר לשלושה חודשים לדרום אמריקה בכיוון של טיול יחסית רגוע ובלי יותר מדי טרקים איפה מומלץ להתחיל, איפה לטייל, וכמה בערך יעלה? גג ארבעה חודשים. מתכננת ברזיל לפחות חודש חודש וחצי

גרינגו

11.07.2022

היי שני, מומלץ להתחיל בארגנטינה וצ'ילה ולעבור דרך האיגוואסו לברזיל ומשם להמשיך לפרו.

יובל

12.06.2022

שלום :) אני מתכנן לטוס בתחילת ספטמבר לתקופה של 4-6 חודשים. מהו המסלול המומלץ ביותר?

גרינגו

11.07.2022

בספטמבר אתה יכול להתחיל בארגנטינה וצ'ילה ומשם להמשיך לברזיל דרך האיגוואסו ולהגיע לקרנבל או להמשיך לפרו ובוליביה, תהנה :-)

עדי

12.06.2022

היי מתכננת לטוס בינואר לקצת יותר מ3חודשים לדרום ומרכז אמריקה, יותר בקטע של חופים, תרבות, מסיבות ופחות עם טרקים. חשבתי על ארגנטינה שבועיים ברזיל חודש קולומביה 3 שבועות קוסטה ריקה שבועיים מקסיקו שבועיים זה זמן טוב לטוס מבחינת מזג אוויר למדינות האלה? וכמה בערך יעלה טיול כזה?

גרינגו

11.07.2022

אלו הרבה מדינות בשביל 3 חודשים, אנחנו ממליצים על המסלול הבא: 3 שבועות בארגנטינה - בארגנטינה יש נופים, תרבות וחופים ומסיבות במר דל פלטה שזאת אילת הארגנטינאית, ממש מטורף שם בינואר. משם לעבור באיגוואסו לחודש בברזיל ולדעתנו תסיימו בקולומביה ותשאירו את מקסיקו וקוסטה ריקה לטיול אחר.

גיל

12.06.2022

היי, אני מתכנן לנסוע לדרום אמריקה מסוף יולי ועד תחילת אוקטובר (חודשיים וקצת). חשבתי להתחיל בקולומביה-מג'דיין ומשם אני לא יודע כלכך לאן להתגלגל לכן אשמח להמלצה על מסלול, לא רוצה להעמיס יותר מידי טיסות אני רוצה למצות בגבול הטעם הטוב את היעדים לכן חשבתי שעד 3 מדינות יהיה נחמד. רוצה טרקים חופים תרבות ומסיבות. לפי התגובות לכם למטה אני מבין שכדאי דווקא לסיים בקולומביה.. תודה מראש!

עמית

22.06.2022

היי אני וחבר שלי עושים מחודש 7 את פרו - קולומביה- אקוודור(בשביל להגיע ל- גלאפגוס (בחירה שלך) צילה/בוליביה (לא בטוח) ארגנטינה וברזיל מבחינת מזג אוויר ההתחלה יוצאת אחלה ואנחנו מתכננים לזרום עם המזג אוויר

גרינגו

11.07.2022

קולומביה זאת מדינה טובה לסיים בה את הטיול כי היא משאירה טעם של עוד והרבה מטיילים שמתחילים משם בסוף נתקעים שם אז קח את זה בחשבון. אז אם ככה תוכל לעשות מסלול של מרכז אמריקה שמתחיל ממקסיקו ועובר בגואטמלה ומשם לפנמה ושייט לקולומביה וזה פצצה.

חן שע

08.06.2022

היי, חברה ואני מתכננות לטוס בתחילת אוקטובר ל3-4 חודשים מה הסדר שמומלץ לתקופה הזו? (מעוניינות בארגנטינה צילה ברזיל וקולומביה)

גרינגו

11.07.2022

ארגנטינה וצ'ילה -> ברזיל ופרו-בוליביה.

שרי

07.06.2022

היי, מתכננת לטוס באמצע ספטמבר לתקופה של בערך 4-6חודשים. מה המסלול המומלץ?

גרינגו

11.07.2022

ארגנטינה וצ'ילה -> ברזיל -> בוליביה -> פרו -> אקוודור וקולומביה.

שירה

06.06.2022

היי, אנחנו מתכננים לסוע לחודש וחצי - אוגוסט עד אמצע ספטמבר, בעיקרון מאד רוצים ברזיל ומקסיקו, השאלה אם זה תאריכים מתאמים? אם כן, אז מתי כל מדינה ולכמה זמן בערך? אם לא, מה ממולץ? אנחנו רוצים בעיקר שמש, ים, תרבות מקומית וטרקים בקטנה תודהה

גרינגו

11.07.2022

בדרך בברזיל בחודש אוגוסט יורד גשם אז קחו את זה בחשבון. במקסיקו מזג האוויר תלוי איפה במקסיקו אם זה באזור הקריבי או הפסיפי, אבל אמור להיות בסדר.

שני

25.05.2022

היי, אנחנו זוג שרוצים לטוס בסוף ספטמבר עד סוף אוקטובר (בערך 3 שבועות) לאיזה יעד מומלץ? האם מומלץ לשלב כמה יעדים?

אלן

04.06.2022

שלום שני ארגנטינה וצ’ילה, או ארגנטינה וטעימה מברזיל לסיום הם אופציות מצויינות

ישראל

25.05.2022

היי, אנחנו זוג בשנות החמישים מעונינים לקבל המלצה לטיול של עד חודש ימים בחודשים נובמבר דצמבר, טיול ברכב וגם באופנוע.

אלן

04.06.2022

שלום ישראל ארגנטינה וצ’ילה הם האופציה הכי טובה בדרום אמריקה לסוג כזה של טיול

שחר

21.05.2022

היי, אני מתכנן טיול קצר של כחודשיים בחודשים אוגוסט-אוקטובר עקב חוסר בזמן. אשמח להמלצות לתכנון טיול כזה. אילו מדינות מומלצות בתקופה ולסוג טיול כזה? תודה

גרינגו

05.06.2022

קולומביה חודש-חודש וחצי ופנמה.

ליאור

21.05.2022

הי, אנחנו זוג עם 4 ילדים בני 13,11,8,7 מתכננים טיול+ התנדבות עם בע"ח או ילדים במרכז אמריקה. הגעה באמצע אוגוסט למשך כחודשיים-שלושה. מה המסלול המומלץ עבורנו לדעתכם ?

גרינגו

05.06.2022

יש קבוצות פייסבוק שמיועדות למשפחות מתנדבות, מסתבר שזה טרנד עכשיו במקום טיול רגיל. לא ידוע על התנדבויות שמתאימות לילדים, אבל אנחנו משערים שבמקסיקו תמצאו איפה להתנדב, אולי באזור סן קריסטובל.

יובל

19.05.2022

היי, אנחנו רוצות להתחיל את דרום אמריקה (מקולומביה) באזור אוקטובר. איך מומלץ לעשות את הטיול, גל עולה או יורד?

גרינגו

05.06.2022

קולומביה זה סוף הגל העולה, אז במקרה כזה אתן תרדו דרך אקוודור ותגיעו לארגנטינה באזור אוקטובר וזה יהיה גל יורד מבחינתכן או לחילופין תעשו גל עולה למרכז אמריקה ותעברו מקולומביה לפנמה.

עומר

21.05.2022

היי בחודש אוקטובר מומלץ להתחיל גל עולה מארגנטינה ולאחר מכן-צ׳ילה,בוליביה,ברזיל,פרו

רוז

15.05.2022

שלום תודה על שפע המידע, ממש עוזר לנו . רוצים לנוסע באמצע יולי לפרו לחודש ומשם להמשיך לעוד שבועיים לחופים טרופיים. האם יש חופים טרופים מומלצים בפרו ? או שכדאי לטוס למדינה אחרת ? ואם כן איזה ? תודה רבה

עומר

21.05.2022

היי רוז. חופים יפים בפרו יש במנקורה ובלימה.. טרופיים פחות.. בברזיל החופים יותר טרופיים ויפים.

אלמוג

10.05.2022

טסים ב11.5 לארגנטינה ורוצים לעשות ב3 חודשים גם את ברזיל ופרו איך מזג האוויר בתקופה הזאת?

עומר

09.05.2022

הי, אני וחבר טסים לאקוודור בסוף החודש(סוף מאי) עד תחילת- אמצע נובמבר התכנון שלנו כרגע הוא אקוודור- פרו- צילה- ארגנטינה- ברזיל ומשם לזרום האם התכנון מתאים לתאריכים או שכדאי לנו לעשות את המסלול בסדר אחר?

עומר

21.05.2022

היי עומר הייתי מכניס את ארגנטינה וצ׳ילה לסוף כי הן הכי דרומיות ונכונות מבחינת טופוגרפיה.

סיון

08.05.2022

שלום אני מתכננת להתחיל בברזיל באמצע סוף ינואר, ומשם להמשיך לעוד מדינות מבחינת עונה, מה מומלץ? (מה שחשבתי זה ארגנטינה, פרו, צילה ואולי עוד)

גרינגו

05.06.2022

השאלה מתי תסיימי בברזיל, אם תסיימי עד סוף מרץ אז תוכלי להמשיך לארגנטינה, אם לא אז לבוליביה ופרו.

עידן

03.05.2022

היי אני רוצה להתחיל את הטיול בתחילת אוגוסט (אזור ה2.8) ולסיים בסוף אוקטובר (אזור ה25.10) תחילת נובמבר מה הייתם ממליצים לי? חשוב לי לשלב בין חיי הלילה של המקומיים לטרקים.

גרינגו

21.05.2022

פרו כוללת גם טרקים מעולים בהוארז וחיי לילה טובים בקוסקו ולימה משם כדאי לעבור לקולומביה שגם יעד מטורף עם חיי לילה ונופים עוצרי נשימה.

נעה

02.05.2022

היי אני טסה לשלושה חודשים באמצע אוגוסט ורוצה לבדוק אם התכנון שלי בסדר ואם כדאי לערוך שינויים פנימיים. הזמנים די קצרים כי אני מוגבלת בזמן ורוצה לחוות כמה שיותר, אני יודעת שזה פחות מומלץ. חשוב לי לשלב בין טרקים לחופים ומסיבות. שבועיים גואטמלה שבוע פנמה שבועיים קולומביה 3.5 שבועות פרו 2.5 שבועות ברזיל/ארגנטינה

גרינגו

21.05.2022

זאת רשימה מאוד ארוכה לזמן מועט, לדעתנו חבל להלחיץ את עצמך ולהוריד את גואטמלה ופנמה מהרשימה ולהתחיל מקולומביה חודש - > פרו ולסיים בארגנטינה או ברזיל. בפרו יש את הטרקים הכי יפים, קולומביה זה שילוב של חיי לילה מעולים עם חופים ובארגנטינה יש טרקים עם האוכל הכי טוב ביבשת. את גואטמלה ופנמה תשאירי לטיול של מרכז אמריקה שבו כבר תשלבי את קוסטה ריקה, בליז ומקסיקו.

תומר

02.05.2022

היי, מתכנן לטוס בסוף אוגוסט תחילת ספטמבר לכחודש וחצי. האם האיזור של קוסטה ריקה ופנמה יתאים לתקופה?

יונתן

01.05.2022

היי, מתכנן לטוס באמצע יולי לחודשיים. אם יש לי רק חודשיים מסלול של פרו-בוליביה-קולומביה זה הגיוני? או שלעשות עיקוף כזה בבוליביה זה פחות מסתדר ועדיף אקוודור במקום בוליביה? ואם יש לי חודשיים וחצי או 3 חודשים אפשר כבר כן לדחוף את כל ה4?

גרינגו

21.05.2022

יש לך אופציה לעשות את הטיול בסדר הגיוני של פרו -> אקוודור -> ולסיים בקולומביה שזה המסלול המועדף. לבוליביה לא תוכל להגיע מישראל כי תצטרך להוציא ויזה אליה ממדינה שכנה ואז זה אומר שאתה מגיע מפרו וחוזר אחורה לבוליביה ואז מתקדם לאקוודור או לקולומביה בטיסה, לא בטוח שבוליביה שווה את זה... לפרו להקדיש לפחות חודש - חודש וחצי, בוליביה ואקוודור אפשר שבועיים כל אחד וקולומביה חודש.

שרה

01.05.2022

היי מתכננת אני וחברה לטוס מינואר עד יוני לדרום אמריקה , איזה מדינות מומלץ לעבור ולאיזה פרק זמן כל מדינה ומה התקציב שיספיק:)

גרינגו

21.05.2022

ינואר זאת תקופה טובה לגל עולה שמתחיל בארגנטינה וצ'ילה וממשיך לברזיל -> בוליביה -> פרו ומסיים באקוודור וקולומביה. ארגנטינה וצ'ילה חודש - חודש וחצי. ברזיל חודש-חודש וחצי , פרו חודש-חודשיים, אקוודור - שבועיים וקולומביה חודש.

יניב עטיה

30.04.2022

רוצים להתחיל באוגוסט למשך חודשיים המלצות?

גרינגו

21.05.2022

חודש אוגוסט מעולה לפרו ומשם להמשיך או לאקוודור ולגלאפגוס או לסיים בקולומביה.

נועם

24.04.2022

היי, מתכננת לטוס באמצע מאי לפרו. עד תחילת אוגוסט או עד סוף ספטמבר. עוד לא מוחלט. האם זה יעד טוב להתחיל בו? לאיזה מדינות מומלץ לעבור משם בהתחשב בזה שמדובר במעט חודשים? מאיזו מדינה מומלץ לחזור לארץ?

גרינגו

30.04.2022

זה בסדר להתחיל בפרו ומשם לאקוודור ולסיים בחודש בקולומביה.

שקד בן דניאל

20.04.2022

היי, מתכננות לצאת בסוף מאי עד סוף אוגוסט, טיפה הלכנו לאיבוד בתכנון הטיול. נשמח למסלול מומלץ :)

גרינגו

30.04.2022

פרו/בוליביה -> אקוודור -> קולומביה. בפרו אפשר בכיף להעביר חודש וחצי, אקוודור 3 שבועות ומומלץ להוסיף גלאפגוס, קולומביה חודש מינימום.

שלו שריקי

17.04.2022

היי, אני רוצה לעשות את הגל היורד להתחיל בתחחילת יוני ולחזור בתחילת אוקטובר שזה 4 חודשים. המדינות שהכי קרצו אליי הן: מקסיקו, קוסטה ריקה, פרו צילה וארגנטינה. (גם ברזיל אך מניחה שלא יהיה זמן). אני מנסה לתכנן את חלוקת הזמנים שלי. האם למקסיקו 3 שבועות זה מספיק? בשביל לטעום קצת מהכל בעיקר חופים? חשבתי אולי במרכז אמריקה- מקסיקו וקוסטה ריקה להיות חודש ושבועיים (3 שבועות ו3 שבועות) חודש בפרות 3 שבועות בצ'ילה וחודש בארגנטינה. האם זה משהו שהווא ישים או שזה עמוס ולחוץ מדי?

גרינגו

30.04.2022

באופן כללי המדינות שציינת והתקופה שבה את יוצאת לא ממש מתחבר לטיול אופטימלי, תשקלי להוסיף את אקוודור וקולומביה ולהוריד מקוסטה ריקה ומקסיקו שבהן זאת לא העונה. אבל בכל מקרה נקודת ההתחלה שלך צריכה להיות פרו.

נועה

16.04.2022

היי מתכננת לטייל חודש וחצי-חודשיים החל מחודש אוגוסט איפה כדאי להתחיל? זאת עונה טובה למקסיקו?

גרינגו

30.04.2022

מומלץ להתחיל בפרו, זאת לא עונה טובה למקסיקו.

יצחק

17.04.2022

היי נועה,אני בדיוק מתכנן על אותם אזורי תאריכים, קיבלת איזה מידע שלא בתגובות שעזר לך ויכולה לשתף?

גל

12.04.2022

היי, מתכננת לטוס בתחילת יולי הקרוב ל4 חודשים :) אני רוצה להתחיל בפרו> בוליביה (להקדיש כחודשיים- חודשיים וחצי)- לטרקים. ומשם- להבנתי לא כדאי להמשיך לארגנטינה וצילה כי אז קר מידי? האם צודקת? 1.עכשיו תוהה מה הסדר הנכון אם אני רוצה להמשיך בעצם למרכז אמריקה- גואטמלה, קוסטה ריקה, פנמה.. ואיפה הכי נכון לשלב את הגלפגוס מבחינת הסדר? 2.מאיפה הכי כדאי לחזור לארץ?

גרינגו

30.04.2022

פרו - בוליביה סבבה, משם תמשיכי לאקוודור ולגלאפגוס ומשם תמשיכי למרכז אמריקה.

ישראל

11.04.2022

היי שלום, מתכנן לטוס בתחילת פברואר למשך 3 חודשים איזה מסלול מומלץ בכדי להיות במדינות ארגנטינה, ברזיל, פרו, קולומביה, וגוטאמלה? ואשמח לדעת מה התקציב פחות או יותר של טיול בסדר גודל כזה תודה.

גרינגו

30.04.2022

היי, אלו יותר מידי מדינות ל - 3 חודשים, תשקול להוריד כמה מהן. מסלול מומלץ: ארגנטינה -> ברזיל -> פרו -> קולומביה וגואטמלה תשמור לטיול אחר במרכז אמריקה, עלות הטיול לא כולל טיסות יהיה בסביבות ה - 20-30 אלף ש"ח.

עמית

10.04.2022

היי מתכננות לטוס באוגוסט לחודש וחצי לדרום אמריקה. לאן כדאי לנו להגיע? מסלול שמומלץ

גרינגו

30.04.2022

פרו ואקוודור או פרו ובוליביה.

ענבל

09.04.2022

היי, מתכננים טיול לדרום אמריקה מה 22.9 עד ה 15.10, חגי תשרי. בגלל שזו עונה "לא לפה ולא לשם"...כ 3.5 שבועות.. מה תמליצו לנו? איפה להתחיל ואיפה לסיים. אוהבים טבי, טרקים לא מפחידים, מיטבי לכת וכמובן קצת עיר ותרבות תודה רבה

גרינגו

30.04.2022

נשמע שפרו תפורה בשבילכם, תוכלו להנות ממחירי אוף סיזן וגם ממזג אוויר נוח, מומלץ להגיע לאמזונס דרך איקיטוס לעשות כמה טרקים לא מפחידים בהווארז ולהנות מהעיר והתרבות בקוסקו.

מאיה

07.04.2022

היי, שאלה חשובה - האם מסוכן לטייל בקולומביה עבור שתי בנות? אנחנו שתי חברות שמתכננות לטייל בקולומביה. מפחדות שאנחנו גם לא חבורה גדולה..

גרינגו

30.04.2022

כל עוד מקפידים על כללי בטיחות בסיסיים זה לא מסוכן לטייל בקולומביה, כמובן שלא להסתובב בלילה לבד, לעלות על מונית שיש בה כבר נוסע(עדיף להזמין אובר או דידי), בתל אביב יותר מסוכן.

נועם

06.04.2022

היי אנחנו שני חברים צעירים (24) רוצים לטוס באוקטובר~נובמבר למשך 4~4.5 חודשים איזה מדינות היית ממליץ שנבקר? וכמה זמן להקדיש לכל אחת? חשבנו אולי ארגנטינה- ברזיל - פרו - קולומביה

גרינגו

30.04.2022

המסלול נכון מבחינת מזג האוויר, לכל אחת מהמדינות חודש זה יהיה אופטימלי

רוני

02.04.2022

היי. אנחנו זוג בני 57 ,ספורטאים ובכושר מעולה. מתכננים לטוס לדרום אמריקה בסוף ספטמבר לחודש ימים. רוצים להגיע לכפרים, לעשות טרקים, לחוות את המקומיים ואורח החיים שלהם, להגיע לכפרים ולעיירות. מתכננים לטוס עם תרמיל גב בלבד. לא יודעים היכן להתחיל (לנחות) ולאילו מדינות להגיע. נשמח לכל טיפ או הכוונה, היכן להתחיל ומה לראות. תודה מראש

ענבל

09.04.2022

אהלן, קראתי את מה שכתבת וזה בול השאלה שלנו! אותם גילאים, לאותה תקופה של החגים, מיטבי לכת ומטרות בטיול... אז אם יש לכם כבר תובנות, ממש נשמח לשיתוף! תודה רבה, ענבל ורמי

גרינגו

30.04.2022

היי, תוכלו לעשות כמה טרקים בספטמבר בפרו בעיר הווארז שזאת עיר הטרקים וגם להתחבר למסורת המקומית ולמקומיים, אנחנו ממליצים להגיע גם לעמק הקדוש שזה מקום קסום ליד קוסקו.

מעיין

25.03.2022

היי :) מתכננות לטוס לחודשיים באוגוסט-ספטמבר איזה מסלול מומלץ בחודשים האלה? ועל מה לא כדאי לוותר?

גרינגו

30.04.2022

פרו -> אקוודור וקולומביה, לקולומביה להקדיש לפחות 3 שבועות.

עפרי רגב

09.04.2022

היי, מצטרפת לשאלה :)

מקס

25.03.2022

שלום אני מעוניין לטוס עם חברה שלי לדרום אמריקה באזור נובמבר ל3/3.5 חודשים ככה ואין לנו מושג איך לתכנן טיול בסדר גודל כזה ואחד הדברים שממש חשובים לנו זה קולומביה אבל סהכ גמישים ופשוט רוצים לשחרר קצת את הראש, אין בעיה עם טראקים אבל בגלל חברה שלי קצת קשה לה אז מעדיפים לא משהו מאוד קשה ממש בטראקים תודה רבה מראש

גרינגו

30.04.2022

נובמבר זאת תקופה טובה להתחיל בארגנטינה, יש טיולים יומיים ולא חובה לעשות טרקים, מארגנטינה תמשיכו לברזיל או פרו ותסיימו בקולומביה.

נעה

25.03.2022

היי :) אני וחבר טסים באיזור ה10.07 ל3 חודשים עד ה15.10. אני רוצה אטרקציות וטרקים, אבל גם לא לפספס חופים. האם המזג אוויר יתאים או שגשום? ומה המדינות המומלצות בגל היורד לנוכח הזמן הקצר שיש לי? האם אספיק לעשות את מקסיקו - קוסטה ריקה - קולומביה - אקוודור - פרו?

גרינגו

30.04.2022

אתם צריכים לעשות את הגל העולה שיתחיל בפרו לפי הסדר הבא: פרו -> אקוודור -> קולומביה -> פנמה/קוסטה ריקה/מקסיקו.

שובל

19.03.2022

היי טיול 3 חודשים שמתחיל ביולי המסלול הוא פנמה-קולומביה-ברזיל אשמח לדעת האם מבחינת מזג האוויר היעדים טובים? או יש יעד שמומלץ לשנות?

גרינגו

30.04.2022

פנמה וברזיל בחודש יולי גשומות ובקולומביה מזג אוויר נעים תלוי איפה בדיוק אתם נמצאים. אנחנו ממליצים לכם בחודש יולי להתחיל בפרו ולסיים בקולומביה.

זיוה

19.03.2022

אני רוצה לטוס לארגנטינה צ'ילה בסוף ספטמבר תחילת אוקטובר, האם עונה טובה?

גרינגו

30.04.2022

עדיין גשום וקר, תנסי לדחות את זה לנובמבר.

אורי

18.03.2022

היי, אנחנו זוג צעיר שמתכנן לנסוע לדרום+מרכז אמריקה לחמישה חודשים מתחילת נובמבר עד סוף מרץ. מחפשים לראות בעיקר נופים עוצרי נשימה לעשות טרקים ולרבוץ בחופים מדהימים פחות לחוץ לנו להיות בברזיל בתקופת הקרנבל (הבנתי שיקר יותר בתקופה הזאת). חשבנו להקדיש 4 חודשים לדרום וחודש אחד למרכז נשמח מאד לקבל עזרה אילו מקומות אסור לוותר עליהם ואיזה מסלול יהיה אידאלי בשבילנו בפרק הזמן הזה תודה רבה!!!

גרינגו

30.04.2022

נובמבר זה זמן טוב להתחיל בארגנטינה וצ'ילה ולעשות טרקים בפטגוניה, אפשר להעביר שם חודש-חודשיים, לאחר מכן אתם יכולים להמשיך לברזיל לקראת ינואר ולהיות במקומות פחות מתויירים או לחילופין להמשיך לבוליביה ומשם לפרו ולוותר על ברזיל לגמרי.

עידו

17.03.2022

היי מתכננים לטוס למשך 3 חודשיים מאמצע מאי עד אמצע אוגוסט, רוצים להתחיל בביקור קטן בבואנוס איירס ומפלי האיגוואסו (להקדיש שבוע בערך) האם אפשרי וכדאי במאי לבקר שם?, משם לעבור לברזיל שלוש שבועות->פרו שלוש שבועות->קולומביה 3 שבועות-> ולסיום המקסיקו שבועיים אשמח לתשובה תודה רבה

גרינגו

30.04.2022

היי, אפשרי, יהיה מעט קריר ואולי יתפוס אתכם גשם, אבל אפשרי בהחלט, אין צורך להקדיש למפלי האיגוואסו שבוע, אפשר לבקר בשני הצדדים באותו יום אפילו ולהמשיך משם לריו. 3 שבועות לכל מדינה זה מעט, אנחנו ממליצים לכם להתנייד בטיסות כדי לחסוך זמן.

נועה

14.03.2022

היי מתכננות להתחיל ביולי טיול באזור דרום ומרכז אמריקה… איפה מומלץ להתחיל? מתכננות לטייל בערך כחצי שנה

גרינגו

30.04.2022

היי, בחודש יולי מומלץ להתחיל את הטיול בפרו ולהמשיך עד קולומביה ובנובמבר-דצמבר להגיע לארגנטינה או לחילופין להגיע ישירות למרכז אמריקה ולהתחיל בפנמה או מקסיקו ומשם לרדת או לעלות.

שירה

13.03.2022

היי, טסה עם חברה לחודשיים וחצי בסוף אפריל. הבנו שארגנטינה זאת פחות העונה, אבל כן היינו רוצות לנסות להגיע... איך יהיה נכון לתכנן את המסלול?

גרינגו

14.03.2022

בסוף אפריל קר בארגנטינה, תוכלו עדיין להגיע לבואנוס איירס ולברילוצ'ה, אבל דרומה מזה כבר המזג אוויר לא נעים. משם מומלץ להמשיך למפלי האיגוואסו ולעלות לברזיל -> בוליביה ופרו.

ירדן

09.03.2022

היי, תודה על הטיפים והכתבות המעולות! אנחנו זוג בגיל 30+ בתחילת תכנון הטיול - מכוונים ליוני עד אוקטובר (בערך 4 חודשים טיול) מתלבטים אם רק דרום אמריקה או לשלב מרכז אמריקה מבינים שארגנטינה וצ'ילה לא רלוונטים בחודשים שלנו? איזה מדינות ובאיזה סדר הייתם ממליצים כדי לחוות את המקומות לאט ובלי לרוץ? כמה זמן פחות או יותר לכל מקום? המון המון תודה !!

גרינגו

13.03.2022

היי ירדן, לגבי ארגנטינה וצ'ילה הבנתם נכון, אולי הן יהיו רלוונטיות אם תחליטו להאריך את הטיול שלכם :-). יש כמה אופציות ובאמת אחת מהן היא להתחיל ממרכז אמריקה מקוסטה ריקה/גואטמלה/פנמה ומשם להמשיך לקולומביה -> אקוודור ולסיים בפרו. במרכז אמריקה תוכלו להעביר חודש-חודש וחצי אם תשלבו שתי מדינות ומשם מומלץ להגיע לצפון קולומביה בשייט מפנמה ולהמשיך לרדת.

נטע

08.03.2022

האם אקוודור מתאימה לטיול במאי יוני?

גרינגו

13.03.2022

כן, מזג האוויר באקוודור נוח בכמעט כל השנה למעט החודשים ינואר-אפריל, אבל אחר מכן המזג אוויר נוח.

שובל

08.03.2022

היי טיול שמתחיל ביולי עד ספטמבר מקסיקן-פנמה-קולומביה אשמח לדעת בעיקר על מקסיקו האם יש הבדל משמעותי במזג אוויר לעומת חודשי הקיץ שם? האם מומלץ או עדיף יעד אחר בתקופה הזאת?

גרינגו

13.03.2022

היי, לגבי מקסיקו - פחות מומלץ, בשנה שעברה היו כמה הוריקנים בחודשים האלה והאורחים בבתי המלון נאלצו להיכנס למקלטים, חוויה לא נעימה ועדיף לוותר עליה.

עמית

07.03.2022

היי, אנחנו זוג צעיר אחרי חתונה ומתכננים לטוס במאי לשלושה חודשים. מאיפה כדאי להתחיל, באיזה מדינות ממולץ לבקר, ואיזה מסלול ממולץ ומתאים לזוג צעיר?

גרינגו

13.03.2022

מזל טוב! מאי זאת עונה מעולה להתחיל בפרו מלאת האטרקציות והנופים, יש שם מלון מעולה מול אחד המפלים הכי גדולים בעולם שמאוד מתאים לזוגות ומשם להתקדם לברזיל או לאקוודור ולסיים בקולומביה לה מומלץ להקדיש כחודש.

דניאל

07.03.2022

היי, מתכנן לטוס ל4 חודשים במאי הגיוני להתחיל בארנגיטנה וצילה ללא פטגוניה ומשם להמשיך לברזיל, בוליביה והלאה...?

גרינגו

13.03.2022

היי, זאת כבר לא העונה עבור ארגנטינה וצ'ילה ופחות מומלץ להגיע בתקופה הזאת לשם, עדיף לכם להתחיל בברזיל ולעבור משם לבוליביה, פרו ולסיים בקולומביה.

יעלי

06.03.2022

היי, מתכננים לטוס במאי ל-3 חודשים בערך. אשמח להמלצה על מדינה להתחיל בה ועל סדר המסלול הכי מומלץ בעונות אלו. תודה!

גרינגו

06.03.2022

היי, את יכולה להתחיל בברזיל ולהמשיך לפרו ולסיים בקולומביה.

יעלי

08.03.2022

תודה! ומה לגבי מרכז אמריקה? והאם חודש מאי בכלל אידיאלי באחת מהמדינות בדרום או מרכז אמריקה?

בלה

06.03.2022

היי מתכננת לטוס לשלושה חודשים מתחילה באפריל בברזיל ,לאיפה מומלץ להמשיך לאחר מכן ועל איזה מדינות לא לוותר?

גרינגו

06.03.2022

מומלץ להמשיך משם לפרו או בוליביה -> אקוודור ולסיים בקולומביה, לקולומביה להקדיש לפחות 3 שבועות - חודש.

ניר

06.03.2022

אני מתכנן לטוס בתחילת ספטמבר ל5 חודשים והייתי רוצה לחלק את הטיול לחצי טרקים וחצי מסיבות . מה המסלול שהייתם ממליצים ?

גרינגו

06.03.2022

מבחינת העונות מומלץ שתעשה גל עולה ותסיים בארגנטינה וצ'ילה. אתה יכול להתחיל מקולומביה ולהמשיך לאקוודור -> פרו -> בוליביה ומשם לעבור לארגנטינה באזור ינואר-פברואר.

רועי

05.03.2022

מתכננים לנסוע בתחילת מאי לחודש וחצי טיול- אנחנו זוג בשנות ה-30, חשבנו על ארגנטינה וצ'ילה האם נכון וכדאי מבחינת מזג אוויר? האם יש המלצה למדינות אחרות? חשוב לנו נופים וטבע וקצת חופים

גרינגו

06.03.2022

מאי זאת לא העונה לארגנטינה וצ'ילה, תשקלו להחליף יעד לקולומביה שם יש נופים עוצרי נשימה, אטרקציות, חיי לילה וחופים בצפון המדינה.

עמלי חביב פרגון

01.03.2022

היי :) מתכננות לטוס ביוני הקרוב לשלושה/שלושה חודשים וחצי, עד אמצע ספטמבר. התכנון הנוכחי הוא גל עולה פרו, קולומביה, פנמה, קוסטרה ריקה והלאה מה שנספיק (בתקווה להספיק לתפור איכשהו את מקסיקו בסוף). רצף המדינות מומלץ בתקופה הזאת? מבחינת עונות וניסיון להפיק את המיטב מזמן יחסית קצר. תודה מראש!

גרינגו

05.03.2022

ההתחלה מפרו היא טובה מבחינת מזג אוויר ומשם תוכלו לעבור לקולומביה לבלות שם 3 שבועות-חודש ואז להמשיך לפנמה בשייט מצפון קולומביה. מפנמה יש לכן כמה אופציות, קוסטה ריקה נחשבת ליקרה משמעותית ומאוד צ'יל שם ויש מטיילים שמתאכזבים מהמדינה אז אולי עדיף לכם אחרי פנמה לדלג למקסיקו.

טלנתיב

01.03.2022

היי, מתכננת לטוס בתחילת מאי לארבעה חודשים, מבחינת מזג אוויר עדיף להתחיל בפרו או במקסיקו ועד כמה זה משפיע? מתכננת לדלג על חלק מהמדינות בדרך

גרינגו

05.03.2022

להתחיל בפרו ולהמשיך לאקוודור או ישירות לקולומביה ומשם להמשיך למרכז אמריקה דרך פנמה.

הדר

28.02.2022

היי, מתוכננים לצאת בסוף מאי עד סוף אוגוסט- אולי עם אופציה לספטמבר.. רוצים להתחיל במקסיקו, פנמה, אקוודור, קולומביה, פרו, בוליביה, צילה וברזיל מה יהיה הסדר הנכון? ויודעת שזה צפוף מבחינת הזמן אז על מה אפשר לוותר?

גרינגו

05.03.2022

היי, אז מדובר על טיול של 3-4 חודשים. אם אתם מתחילים במקסיקו אז הסדר ההגיוני יהיה: מקסיקו->פנמה ->(אפשר בשייט) קולומביה -> אקוודור -> פרו-> בוליביה -> צ'ילה -> ברזיל. אבל כמובן שאתן לא תספיקו את כל המדינות האלה, אנחנו ממליצים על המסלול: מקסיקו->פנמה ->(אפשר בשייט) קולומביה -> אקוודור -> פרו ככה הטיול שלכן לא יהיה המירוץ למיליון :-)

גלעד

27.02.2022

אהלן אנחנו מתכננים לטוס ל3 חודשים יולי, אוגוסט, ספטמבר רוצים לשלב טרקים וחופים. עדיף לעשות פרו ואז קולומביה או הפוך? והאם כדאי לשלב את בוליביה? תודה

גרינגו

05.03.2022

היי, תמיד עדיף לסיים בקולומביה שנחשבת לשיא ברוב הטיולים. תתחילו מפרו ותחליטו שם אם מתאים לכם לבקר בבוליביה(הרבה מוותרים) ותמשיכו לאקוודור ואז תסיימו בקולומביה(חודש לפחות).

גיא

26.02.2022

היי, אנחנו שלושה חברים נוחתים ב21.4 בארגנטינה , טיול למשך 4.5 חודשים. המדינות שאנחנו רוצים לעבור בהם : ארגנצ'ילה , ברזיל , קולומביה , פרו , ניקרגוואה/גוואטמלה, מקסיקו.. הבנו שעדיף בתאריכים האלה להתחיל בדרום ולעלות ולא הפוך כי אז נגיע לארגנטינה בספטמבר שזה הכי גרוע. המלצה למסלול ? איך כדאי לעשות אותו בצורה מיטבית? כמה זמן להקדיש לכל מדינה? מחפשים גם טראקים , גם סטאלבט וגם מסיבות כמובן. תודה.

גרינגו

05.03.2022

היי, אתם מגיעים בסוף העונה של ארגנטינה אז תוכלו להגיע לברילוצ'ה, בואנוס איירס, מאר דל פלטה, אבל מזג האוויר בפטגוניה כבר לא אופטימלי לטרקים וחלקם אף יהיו סגורים. . מסלול אופטימלי לתאריך היציאה שלכם יהיה שבועיים בארגנטינה ללא פטגוניה, המשך לברזיל דרך מפלי האיגוואסו, ריו(אתם תגיעו אחרי הקרנבל של השנה שנערך באפריל), אפשר מברזיל לעבור לבוליביה או לדלג ישירות לפרו -> אקוודור(אופציונלי) -> קולומביה(חובה 3 שבועות-חודש) ומשם שייט לפנמה -> גואטמלה - > מקסיקו. אתם כבר במהלך הטיול תראו איך זורם לכם ולאן להמשיך.

יובל

26.02.2022

היי מתכננת לטוס בסוף מרץ או תחילת אפריל רוצה להספיק גם את הדרום וגם את המרכז חושבת על להתחיל בפרו-ארגנטינה-ברזיל ומשם להמשיך לכיוון המרכז או ההפך אשמח לדעת מה המסלול הכי מומלץ מבחינת ישראלים ומזג אוויר

גרינגו

05.03.2022

היוש, העונה בארגנטינה היא נובמבר-אפריל לאחר מכן קר שם ואין ישראלים. את יכולה להתחיל בארגנטינה אם תגיעי בתחילת מאי ואז לעשות גיחה קצרה בבואנוס איירס, ברילוצ'ה ומאר דל פלטה, אבל להגיע לדרום המדינה ולפטגוניה לא מומלץ. לא כתבת לכמה זמן הטיול שלך, אבל אולי יש לך אופציה לעשות גל יורד שמתחיל מקולומביה ונגמר בארגנטינה/ברזיל.

עומר

26.02.2022

היי, מתכנן לנסוע באוגוסט הקרוב לטיול של חודש וחצי - חודשיים במרכז - דרום אמריקה, הכיוון הוא קצת טיולים ואטרקציות והרבה מסיבות. אשמח לדעת איזה מסלול מומלץ לטיול מהסוג הזה בהתחשב במזג האוויר בחודשים האלו. תודה!

גרינגו

05.03.2022

היי, מסלול מומלץ יהיה פרו -> אקוודור(אופציונלי) ולסיים בקולומביה או להתחיל בקולומביה ולסיים בפרו. לגבי מזג האוויר בפרו: נחשב לחורף, אבל לא כל כך נורא, כל הטרקים והאטרקציות פתוחים והמחירים זולים משמעותית ויש מקומות בכל ההוסטלים הנחשבים. בפרו יש שלל אטרקציות, טרקים, מסיבות וחיי לילה וחבל לוותר עליה בגלל כמה ימים של גשם. בקולומביה מזג האוויר נוח, באזור בוגוטה קריר, אבל ממדג'ין וצפונה המזג אוויר חמים ובאוגוסט יש את פסטיבל הפרחים במדג'ין שבו העיר לובשת חג במשך כמה ימים.

גל

22.02.2022

הי, אנחנו זוג עם ילדה בת 11 ורוצים להגיע לשבועיים לפגוש את הבת הגדולה שמטיילת ותהיה כבר בארגנטינה, ברזיל, פרו. הגעה באמצע מאי. איזו מדינה מומלצת אם זו פעם ראשונה באזור. (חשבנו על אחת מהמדינות: פנמה, גוואטמלה, מקסיקו, קוסטה ריקה). נשמח לשלב טבע, אטרקציות, אנשים וגם חופים לקינוח.

גרינגו

26.02.2022

היי, אם הבת נמצאת בדרום אמריקה למה אתם שואלים לגבי מדינות שנמצאות במרכז וצפון אמריקה? אבל בכל מקרה, אנחנו ממליצים על קולומביה שמשלבת את כל מה שכתבתם.

גל

27.02.2022

שאלנו על מרכז אמריקה כי היא בכיוון עלייה ועד מאי מתכננת להגיע לאזור זה ושם נצטרף אליה. מה האופציה המועדפת והמעניינת ביותר אחרי קולומביה? יש מצב שהיא תהיה שם לפני מאי. תודה :)

מתן

21.02.2022

אהלן :) מתכנן טיול של שלושה וחצי חודשים מתחילת מאי עד אמצע אוגוסט , המדינות שבהם נרצה לטייל הם ארגנטינה , ברזיל , בוליביה , פרו , קולומביה . מה המסלול הנכון למדינות הללו לתאריכים המתוכננים לנו לנסיעה ?

גרינגו

26.02.2022

היי, בארגנטינה קר ולא מומלץ לטייל בחודשים שציינת, המסלול המומלץ הוא: קולומביה -> פרו -> בוליביה -> ברזיל.

חן

20.02.2022

חברה ואני מתכוונות לטוס בספטמבר לטיול בדרום אמריקה של שלושה חודשים, איזה מסלול כדאי לעשות? (באילו מדינות מומלץ להיות, איפה להתחיל, איפה לסיים?)

גרינגו

26.02.2022

כדאי לכן להתחיל בקולומביה ולהיות שם כחודש ואז להמשיך לאקוודור ופרו ולסיים בארגנטינה(להקדיש לה לפחות 3 שבועות).

חן שוע

28.02.2022

מעוניינות גם בברזיל (במקום אקוודור), מה הסדר העדיף?

טל

19.02.2022

היי, מתכננת לצאת לטיול של 4 חודשים בערך באפריל, מגיע לבד אז רוצה להגיע למקום עם הוסטל ידוע וישראלים שאוכל להמשיך איתם יודעת שלא ארצה לוותר על - פרו, קולומביה, מקסיקו, ברזיל איפה כדאי להתחיל? גם מבחינת מזג אוויר

גרינגו

26.02.2022

הקרנבל בברזיל נדחה לחודש אפריל ולכן המון ישראלים כבר נמצאים שם ובמאי הם ימשיכו לפרו אז אם את רוצה להתחיל את הטיול עם המון ישראלים אז כדאי לך להגיע לברזיל באפריל או בתחילת מאי לפרו. אז מסלול הגיוני יהיה ברזיל -> פרו -> קולומביה ומקסיקו.

עקיבא

17.02.2022

היי אני מתכנן לצאת לטייל בקולומביה בחודשים יוני יולי האם אטרקטיבי שם בחודשים האלה , כנ״ל לגבי ברזיל האם רלוונטי לטייל שם ביולי או שהעונה קרה מדי.

גרינגו

26.02.2022

ברזיל גשומה בחודש יולי ופחות נעימה לטיול, אבל למרות הגשם לא קר שם, יכול לרדת גשם ואחר כך תופיע השמש. קולומביה אטרקטיבית לטיול בחודשים יוני-יולי.

רון

15.02.2022

היי מתכנן טיול שמתחיל באפריל ל3-4 חודשים, אשמח לדעת איזה גל כדאי לי, עולה/יורד, ואני רוצה לשלב גם מרכז וגם דרום אמריקה. כלומר גם באיזה מדינות כדאי לי להתמקד בהן

גרינגו

26.02.2022

אפריל זה סוף הגל העולה ותחילת הגל היורד, אתה יכול להתחיל מגואטמלה ולהגיע לפנמה ומשם לעבור לקולומביה ולהמשיך לאקוודור ופרו.

רון

16.02.2022

השאלה שלי היא יותר אם כדאי להתחיל במרכז אמריקה ולרדת דרומה או להתחיל בדרום אמריקה ולעלות צפונה

שיראל

14.02.2022

היי מתכננת להתחיל את הטיול הגדול שלי בסוף אוגוסט תחילת ספטמבר, בגלל שזה לא החודשים הכי אידיאליים אני מתקשה להחליט על איזה מסלול ללכת. לפי דברים שקראתי הבנתי שעדיף לי לעשות את הגל היורד מקולומביה עד לקרנבל בברזיל ולהשלים את פנמה-מקסימו בסוף, או גל עולה מבוליביה ופרו, משם לברזיל ומשם להמשיך לגל העולה הקלאסי מאקוודור עד מקסיקו. לא מצליחה להבין מה עדיף, אשמח לעזרה:)

גרינגו

14.02.2022

היי, תחילת טיול בחודשים נובמבר-אפריל זה יהיה גל עולה שמתחיל מארגנטינה. תחילת טיול במאי-אוקטובר זה גל יורד שמתחיל בקולומביה או במרכז אמריקה(פנמה/מקסיקו) ויורד דרך פרו ובוליביה עד שמגיעים לארגנטינה באזור דצמבר וממשיכים לקרנבל בברזיל בפברואר.

שיראל

16.02.2022

היי תודה רבה! אם אתחיל את הגל היורד בקולומביה ואחרי הקרנבל בברזיל ארצה לחזור להשלים את מרכז אמריקה (פנמה עד מקסיקו) כמה זמן בערך המרכז יקח?

גל

10.02.2022

אהלן! מתכננת להתחיל את הטיול הגדול בתחילת אפריל לחצי שנה. רוצה לשלב חופים, נופים, טרקים, מסיבות ואטרקציות. מתלבטת אם להתמקד רק בדרום או רק בצפון ואם לשלב-אז איפה שווה להתחיל? חושבת להגיע לקרנבל

גרינגו

15.02.2022

אפשר לשלב 3-4 מקומות בארגנטינה ללא דרום ארגנטינה לפני ברזיל, אבל קחי בחשבון שאת צריכה לסגור בברזיל הכל מראש כי בתקופת הקרנבל אין מקומות לינה פנויים.

גל

14.02.2022

תודה רבה!! ומה עם ארגנטינה? לא חבל לפספס?

גרינגו

14.02.2022

הקרנבל בברזיל ייערך בסוף אפריל ככה שתוכלו להתחיל ישירות בברזיל ואחרי הקרנבל להמשיך לצפון ברזיל(לנסויס, פיפה, ג'רי) ןאחר כך לטוס לקולומביה ששם יש את כל מה שאת מחפשת מבחינת נופים, טרקים, אטרקציות וכו'. אחרי קולומביה תוכלו להמשיך לאקוודור - > פרו ובוליביה(לא חובה)

אגם

09.02.2022

היי מתכננת טיול ל4 חודשים מ1.3, מתחילה בריו בברזיל ומסיימת במקסיקו קנקון רציתי לשאול איזה מדינות ממליץ להיות וכמה זמן לכל אחת?

גרינגו

14.02.2022

תהיו בברזיל חודש-חודש וחצי(אל תוותרו על פיפה וג'רי) ומשם להמשיך לקולומביה לחודש לפחות ואז אפשר לעבור לפנמה בהפלגה או לטוס ישירות למקסיקו לסיום הטיול :-)

אגם

15.02.2022

מה עדיף קולמביה או פרו? מה ההבדלים בין שתי המקומות

גרינגו

15.02.2022

אלו שתי המדינות הכי מעניינות בדרום אמריקה, בפרו יש יותר טרקים, אבל בקולומביה יש יותר אטרקציות והמקומיים נחמדים יותר. אנחנו ממליצים על שתיהן, אבל אם צריך לבחור אחת אז קולומביה.

נוהר

08.02.2022

היי אנחנו שתי חברות שמתכננות לצאת באפריל לטיול בדרום ומרכז אמריקה לחצי שנה עם אפשרות ליותר מה המסלול האידיאלי מבחינת מזג אוויר ומדינות ? רוצות לשלב בעיקר טרקים ארוכים וטיולי יום

גרינגו

14.02.2022

בחודש אפריל המזג אוויר בארגנטינה נעים ומעט קריר, אבל עדיין אפשרי להתחיל בה את הטיול ולהנות מהטרקים בצ'ילה ובארגנטינה כמו הטורוסים, פיץ רוי ובאושוואיה לגונה אזמרלדה, טרק הכבשים, הלגונה השחורה וכו'... בדרך כלל אחרי ארגנטינה ממשיכים לברזיל, אבל אם אתן מתעניינות בעיקר בטרקים ובפחות חופים ובטן גב אז תמשיכו לסלטה ותעברו לבוליביה ופרו ששם תוכלו להגיע להווארז ולעשות את טרק הוואי וואש המפורסם.

אופל

08.02.2022

היי אני מתכננת לעשות טיול בדרום אמריקה באורך חודשיים, סביבות ינואר-פברואר. איזה מקומות אסור לי לפספס? ומאיזה מדינה כדאי לי להתחיל?

גרינגו

14.02.2022

ינואר-פברואר זאת העונה לעשות גל עולה קלאסי שמתחיל בארגנטינה וצ'ילה, אם יש לך רק חודשיים אז את יכולה להתמקד במדינות האלה, יש בארגנטינה הרבה מקומות שווים להנות בהם כמו אושוואיה, אל צ'אלטן, אל קלאפטה, ברילוצ'ה, סלטה, מפלי האיגוואסו, מר דל פלטה(שווה במיוחד).

הדס

08.02.2022

היי, על איזה מסלול אתם ממליצים לטיול בדרום אמריקה למשך חודשיים (פברואר-אפריל)? תודה :)

גרינגו

14.02.2022

להתחיל בבואנוס איירס, לרדת לאושוואיה ולעלות דרך אל קלאפטה, אל צ'אלטן וברילוצ'ה עד למפלי האיגוואסו ולעבור לסיים בריו :-)

גאיה

06.02.2022

היי אני וחברה מתכננות לעשות טיול בדרום/ מרכז אמריקה למשך שלושה חודשים, אנחנו מתכננות לצאת בסביבות אמצע יוני. רציתי לשאול איזה מסלול מומלץ מבחינת מזג האוויר? איזה מקומות אסור לפספס? ואיזה מדינות אפשר לוותר? אנחנו גם שתי בנות, אז יש מקומות שאולי עדיף לא ללכת אליהם מבחינה בטחונית?

גרינגו

06.02.2022

אל תוותרו על פרו וקולומביה, לכל אחת להקדיש 3 שבועות-חודש. מבחינה בטיחותית כל עוד שומרים על כמה חוקים אין סיבה לדאגה: 1) להשתמש באובר כשאפשר ולא לעלות למוניות כשיש בהן כבר נוסעים. 2) לא להסתובב לבד בלילה, אם הגעתן עם מונית להוסטל תגידו לנהג לחכות עד שיראה שאתן נכנסות. יש עוד כמה חוקים אתן מוזמנות להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו שם, עשינו שם פעם רשימה די מפורטת.

זיו

04.02.2022

היי אני וחברה יכולות להתחיל את הטיול בסוף אפריל (מה20.4 בערך). התכנון הוא כ3-4 חודשים של טיול. רוצות לבקר בפרו (+בוליביה בסימן שאלה אולי לוותר מפאת קוצר הזמן), קולומביה, וקוסטה ריקה/או גוואטמלה . קודם כל האם יש העדפה בין קוסטה ריקה לפנמה? רוצות בטן גב אבל גם לשלב נופים טבע ואטרקציות. דבר שני, האם לא כדאי לוותר על בוליביה? בנוסף ממש רוצות לנסות לשלב ארגנטינה ולא לוותר עליה, הבנו שהמזג אוויר באזור אפריל/מאי הוא לא הכי אידיאלי לארגנטינה אז שקלנו לוותר על אושוואיה ולהגיע לשבועיים וחצי לברילוצה ובואנוס איירס ואז לטפס לשאר המדינות שרשמתי למעלה.

גרינגו

06.02.2022

היי, ארגנטינה בסוף אפריל קרה, אבל אם מגיעים לבושים היטב אז זה לא כל כך נורא כל עוד לא מתקרבים לדרום ובאמת חבל לוותר על בואנוס איירס וברילוצ'ה, לפעמים באפריל אפשר גם לתפוס כמה ימים של שמש אם יש לכן מזל. חיי לילה בקוסטה ריקה לא תמצאו, זאת מדינה רגועה למדי שבאים אליה כדי לגלוש ולהתחבר אל הטבע והיא נחשבת ליקרה, קחו בחשבון שיש לא מעט מטיילים שמתאכזבים ממנה, פנמה יותר מעניינת מבחינת אטרקציות וחיי לילה. לפרו מומלץ להקדיש לפחות 3 שבועות-חודש , בוליביה מדינה חביבה, אבל היא לא יעד חובה. לסיכום: ארגנטינה שבועיים והמשך לפרו(חודש) -> קולומביה(חודש מינימום) ומעבר בשייט לפנמה ומשם לגואטמלה/קוסטה ריקה.

שני

03.02.2022

היי אני וחברות שלי רוצות להתחיל את הטיול באוגוסט (טיול סהכ של חודשיים) ולסיים בתחילת אוקטובר אנחנו מתלבטות עוד על יעדים- כנראה שהתכנון להתחיל ממרכז אמריקה מקסיקו ולסיים בדרום אמריקה האם זה אפשרי מבחינת הלוז? ולאן כדאי לכוון מבחינת הגל עולה\יורד

גרינגו

06.02.2022

אם אתן מתחילות במקסיקו תסיימו בקולומביה ותקדישו לה לפחות חודש, תודו לנו אחר כך :-)

נועה

03.02.2022

היי, אני רוצה להתחיל את הטיול שלי באפריל, מאוד גמישה בזמן. בגלל שאני רקדנית של הבצ'אטה הדומיניקאנית הייתי רוצה להתחיל באזור הרפובליקה (las terrenas) ומשם להתחיל את הטיול שלי. אשמח להצעות לאן משם כדאי להמשיך ובאיזה סדר (רוצה שילוב גם של טראקים בלי הרבה ישראלים וגם מקומות זולים יחסית). תודה רבה על העזרה !!

אביה

30.01.2022

היי אנו זוג פלוס שני תינוקות (חודשיים ושנה וחצי) מתכננים לצאת באמצע פברואר ומחפשים מסלול שתואם את ההרכב המשפחתי, לשלושה חודשים. נשמח להמלצות, מאיפה להתחיל? ומה התקציב המשוער? תודות

גרינגו

02.02.2022

היי אביה, עד חודש מאי מזג האוויר בארגנטינה וצ'ילה הוא נעים ביותר ואלו מדינות שמתאימות לטיולים משפחתיים, תוכלו לשכור רכב או להתנייד בתחבורה הציבורית המפותחת יחסית במדינות אלו. לגבי התקציב זה לגמרי תלוי בכם, האם תשכירו דירות, מלונות, הוסטלים, מסעדות, קניות וכו', מומלץ לשאול בקבוצת הפייסבוק שלנו ולקבל טיפים ממשפחות מטיילות.

נעה

29.01.2022

אהלן, אני וחברה רוצות לטוס מאמצע אפריל עד אוגוסט לדרום ומרכז אמריקה. מתלבטות איזה מסלול כדאי לעשות ועל מה אפשר לוותר מבחינת מזג אוויר וכדי לנצל את הזמן בצורה הטובה ביותר. בנות 25, מתחילות ללמוד באוקטובר נשמח ממש לעצות, תודה!

גרינגו

02.02.2022

היי נעה, מאמצע אפריל השנה מומלץ להגיע לברזיל ולחגוג בקרנבל שנדחה לאפריל או סתם לטייל שם חודש בכיף, ברזיל אחלה מדינה שיש לה המון מה להציע למטיילים, אחרי שתרגישו שמיציתן את ברזיל תוכלו לקחת טיסה ולהמשיך לקולומביה או להמשיך לבוליביה ופרו ולסיים בקולומביה.

נעה

29.01.2022

היינו שמחות להתחיל יותר בטראקים ומסלולים ואחכ יותר אטקציות ולהתפאנן

גיא

29.01.2022

מתחנן לטוס ל4חודשים בברזיל קולומביה ארגנטינה ואורוגוואי רציתי לדעת מה הוא סדר המדינות המומלץ.

גרינגו

02.02.2022

אורוגוואי - ארגנטינה- ברזיל - קולומביה יהיה הסדר ההיגיוני למסלול.

עלמה

29.01.2022

היי אני וחברה מתכננות לטוס מאפריל עד גג סוף אוגוסט לטיול הגדול רוצות להתחיל מהקרנבל בריו אבל מפחדות שנבחר יעדים שלא תואמים את מזג האוויר בהמשך הטיול לאן מומלץ להמשיך? אנחנו פחות בקטע של טרקים ארוכים אבל כן מאוד רוצות לראות טבע ולהכיר ישראלים ככה שחשוב שהמסלול יהיה מסלול נפוץ תודה!

גרינגו

02.02.2022

הקרנבל בברזיל נדחה לחודש אפריל ולכן מומלץ להגיע כמה שבועות לפני ולעזוב לאחר מכן, החל מחודש מאי-יוני מתחילים שם הגשמים והמזג אוויר פחות מתאים לבטן גב ולכן אחרי הקרנבל אנחנו ממליצים לכן לקחת טיסה לקולומביה שם תמצאו בדיוק את מה שאתן מחפשות, לא טרקים ארוכים, אבל הרבה חוויות ומקומות מעניינים, חיי לילה, חופים ואטרקציות.

יובל

28.01.2022

היי, מתכננת טיול ל3 חודשים. מסוף מאי עד סוף אוגוסט למדינות הבאות- קולומביה, פנמה, קוסטה ריקה, גואטמלה ומקסיקו. רציתי לדעת האם זה מספיק זמן בשביל כל המדינות, ואם כן מה ההמלצה מבחינת זמן לטייל בכל אחד מהיעדים? ומבחינת התאריכים- זה מסתדר עם המזג אוויר שם? תודה רבה!

גרינגו

02.02.2022

מבחינת הזמן לכמות המדינות, מעט לחוץ, אבל אפשרי, תוך כדי הטיול את תביני איפה פאן לך יותר ובא לך להישאר, אבל לקולומביה תקדישי במינימום 3 שבועות כי זאת מדינה מעולה שאפשר לטייל בה כמעט כל השנה. בקולומביה ניתן לטייל כל השנה והאקלים שם משתנה בהתאם לאזור שבו את מטיילת, בוגוטה תמיד תהיה קרירה ובערי החוף יהיה חם. קוסטה ריקה זאת העונה הירוקה שמתחיל טפטוף מידי פעם, אבל נעים והמחירים זולים יותר, בפנמה מזג האוויר חמים בתקופה מאי-אוגוסט.

דור

28.01.2022

היי, אני בן 31 והחלטתי להשלים באיחור את הטיול הגדול שלא יצא לי לעשות. אני מתכנן להקדיש לזה כחצי שנה (גמיש בזמנים ובתקציב) ומעריך שאוכל לצאת כל זמן בין מאי לנובמבר. תאכלס גם כאן יש קצת גמישות. אשמח לעזרה בתכנון המסלול האידיאלי ביותר וזמני שהות בכל יעד למישהו ללא הרבה מגבלות ולשאול האם יש הבדלים בתכנון חווית הטיול וטיפים מיוחדים למטייל לבד אחרי גיל 30? (מדבר ספרדית ואנגלית שוטף) ומגבלות קורונה שכדאי להכיר. תודה!

גרינגו

02.02.2022

לגבי הפרשי הגילאים הגיל של רוב המטיילים הישראלים ביבשת הוא 22-25, יש גם 30+, אבל לא הרבה. זה בעיקר ישפיע עלייך באופן בחירת מקומות הלינה, לא כל מה שסבבה בגיל 23 הוא גם סבבה בגיל 31 ולכן יכול להיות שעדיף לך לישון בהוסטלים שבהם יש בעיקר מטיילים אירופאים. אנחנו ממליצים לך להשתמש באפליקציות כגון Couchsurfing כדי שתוכל להתחבר למקומיים ולהנות מכך שאתה דובר ספרדית שוטף כי זה ישדרג לך את הטיול בכמה רמות. לגבי המסלול אם תחליט לצאת בנובמבר אז אנחנו ממליצים לך לעשות טיול גל עולה קלאסי, ארגנצ'ילה -> ברזיל -> פרו-בוליביה ולסיים בקולומביה. אם תחליט לצאת באזור מאי-יולי תוכל להתחיל בקולומביה->אקוודור->פרו->בוליביה ולהגיע לקראת העונה לארגנצ'ילה ואם יישאר לך עוד חודש אז אל תפספס את ברזיל. . מגבלות הקורונה משתנות ומומלץ להתעדכן בכתבת מגבלות הקורונה שבעמוד הראשי. טיול נעים

מאיה

27.01.2022

היי מתכננת טיול ל4 חודשים, רציתי לדעת עם סדר המדינות הגיוני וכמה זמן מומלץ לכל מקום? להתחיל בברזיל, קולמביה, פרו, גלאפגוס, פנמה, קוסטה ריקה, מקסיקו

גרינגו

27.01.2022

היי, אלו לא מעט מדינות ל - 4 חודשים, מתי את מתכננת לצאת לטיול?

עמית

26.01.2022

היי :) מתחיל את הטיול בהתנדבות שבועיים בלימה פרו שמתחילה בסוף אפריל. בגלל הפרט הזה אני מוגבל למדינת ההתחלה שלי.. אשמח לעזרה בתכנון המשך הטיול בדרום אמריקה שכולל מעבר למרכז אמריקה (ללא הגבלת זמן על הטיול ככה שאני להמלצה הטובה ביותר, על איזה מדינות לא לוותר וכמה זמן להקציב להן). תודה רבה!

גרינגו

27.01.2022

היי, מדינות שאסור לוותר עליהן בדרום אמריקה: פרו - אקוודור חודשיים~, קולומביה חודש להמשיך לפנמה -> קוסטה ריקה-> גואטמלה -> מקסיקו ואז לקחת טיסה לארגנטינה וצ'ילה באזור נובמבר-דצמבר ולסיים בברזיל חודש-חודשיים בכיף.

נועה

03.02.2022

היי, הייתי שמחה לדעת איפה ובמה אתה הולך להתנדב. אני מתכננת לטוס באפריל לטיול הגדול והייתי שמחה לשלב גם התנדבות.

עמית

03.02.2022

לוחמים ללא גבולות בלימה

שירה

25.01.2022

היי, אני וחברה מתכננות טיול למרכז אמריקה החל מאמצע חודש פברואר עד חודש מאי. המסלול שחשבנו עליו הינו ברזיל (שלושה שבועות) - קולומביה (שלושה שבועות) - אקוודור+איי גלאפגוס (סימן שאלה שבועיים) - פנמה/קוסטה (נחליט שם שבועיים) - מקסיקו (שלושה שבועות) נשמח לדעת אם סדר היעדים הגיוני? והאם עדיף להפוך את המסלול כך שיתאים יותר למזג האוויר? שאלה נוספת לא קשורה, האם מומלץ לסגור טיסות עצמאית או דרך סוכן? אולי חלק וחלק תודה רבה!

גרינגו

27.01.2022

היי שירה, לידיעתכן, הקרנבל בברזיל נדחה לאפריל. יש לכן לא מעט טיסות במסלול הזה :-). מבחינת מזג אוויר המסלול בסדר, לדעתנו תוותרו על פנמה/קוסטה ריקה ותסגרו חודש בברזיל ובקולומביה, לא תצטערו על כך ובסוף תסיימו במקסיקו. לגבי עניין הטיסות, תשוו מחירים בגוגל טיסות וסקייסקנר אל מול סוכן נסיעות, אם ההפרש בין הסוכן לאתרים הוא פחות מ - 50 דולר אז שווה עם סוכן.

עדי אופק

23.01.2022

היי מתכננת לטייל מאמצע סוף מרץ לשלושה חודשים רציתי לדעת האם בזמן מועט כזה יש דרך שניתן לשלב בין המרכז לדרום ? תודה רבה על כל המידע!!

גרינגו

23.01.2022

אם את הטיול שלך בדרום אמריקה תסיימי בקולומביה תוכלי לקחת שייט מקרטחנה אל פנמה ומשם להמשיך, אבל כמובן שאם יש לך רק 3 חודשים אנחנו ממליצים להתמקד בדרום אמריקה ולהשאיר את מרכז אמריקה לטיול הבא :-)

שירה

19.01.2022

הי(: בן זוגי ואני רוצים בשנה הבאה לטוס בסביבות נובמבר לטיול של חודשיים וחצי שהעיקר שלו דרום ארגנטינה וצ'ילה. הייתי רוצה לשלב גם את פרו וגלאפגוס אבל מניחה שזה לחוץ מדי.. האם זה ריאלי להוסיף את שני היעדים/ אחד מהם מבחינת מזג אויר, זמן ומרחק בין המדינות? תודה!

גרינגו

23.01.2022

היי, נובמבר זמן מעולה מבחינת מזג אוויר לארגנצ'ילה, תוכלו להגיע לבואנוס ומשם לקחת טיסה לאושוואיה ולעלות צפונה ואם תרצו לעבור לפרו תוכלו לעשות את זה דרך מעבר הגבול בין צ'ילה לפרו (טאקנה - אריקה) או בטיסה. לגבי גלאפגוס, מקום נדיר, ככל הנראה תצטרכו לבחור בין פרו לגלאפגוס, אנחנו ממליצים לכם לא להלחיץ את עצמכם בטיול ולהרגיש כמו ב"מירוץ למיליון" ולטייל בכיף, טיול מהנה.

בדוי

19.01.2022

מתכננת טיול למקסיקו פנמה קוסטה ריקה ברזיל קולומביה , רציתי עזרה בתכנון סדר המדינות מאיפה כדאי להתחיל ואיפה לסיים וכמה זמן בערך כדאי להיות בכל מדינה (טיול בזמן בלי הגבלה)

גרינגו

23.01.2022

סדר הגיוני יהיה להתחיל בברזיל(מינימום חודש, אפשר גם הרבה יותר) -> קולומביה(מינימום חודש) -> פנמה(אפשר לעבור בשייט מקרטחנה, 3 שבועות) -> קוסטה ריקה(3 שבועות) ומקסיקו(3 שבועות). למתי הטיול מתוכנן?

עמית

18.01.2022

אהלן אני מתכנן לטוס באזור אמצע אפריל לשלושה חודשים למקסיקו, גוטמאלה, פרו וקולומביה. אשמח לדעת מה התכנון הנכון ביותר מבחינת מזג אוויר וכמה זמן שווה להשקיע בערך בכל מדינה

לינוי

19.01.2022

היי אשמח גם לדעת אם זה אפשרי להספיק ב3 חודשים מאמצע אפריל עד סוף יוני את מקסיקו קולומביה פרו ברזיל ואם לא מה המסלול האידאלי בחודשים אלו

גרינגו

23.01.2022

מבחינת מזג אוויר בסדר גמור, תתחיל בפרו(לימה, קוסקו, איקה,הווארז, איקיטוס) 3-4 שבועות ומשם תעבור לקולומביה ל - 3-4 שבועות(בוגוטה, מדג'ין, סלנטו, קרטחנה והאיים מסביב, סן אנדרס, פארק טיירונה) ואז גואטמלה 2-3 שבועות(סמוק שמפיי, אקטננגו, אנטיגואה) ותסיים במקסיקו 3-4 שב' (פלאיה,טולום,איסלה וסן קריסטובל ולאס נובס).

גרינגו

23.01.2022

3 חודשים ל - 4 מדינות גדולות במיוחד, ממליצים לך לשמור את מקסיקו לטיול בנפרד(אולי ירח דבש) ולהתמקד בדרום אמריקה. מומלץ להתחיל בברזיל(אגב הקרנבל נדחה לסוף אפריל אז קחו את זה בחשבון) ומשם להמשיך לפרו ולסיים בקולומביה(לקולומביה להקדיש 3-4 שבועות).

ניר

17.01.2022

היי, מתכננים טיול מאמצע מרץ של כ4 חודשים. הגיוני להתחיל אותו בארגנטינה-צ'ילה ומשם גל עולה? האם 4 חודשים יספיקו לארגנטינה, צ'ילה, ברזיל, פרו, קולומביה וגואטמלה, או שזה יותר מידי? אם זה יותר מידי מה ההמלצה? תודה!

גרינגו

18.01.2022

היי במרץ-אפריל ניתן להנות מארגנטינה וצ'ילה ולאחר מכן להמשיך לברזיל ופרו ולסיים בקולומביה, חודש בכל מדינה זה בהחלט סביר, את גואטמלה היינו שומרים לטיול אחר במרכז אמריקה שיכלול את קוסטה ריקה, פנמה, בליז, מקסיקו ואת גואטמלה.

נעם

17.01.2022

היי! מתכננת טיול לקראת סוף מרץ- תחילת אפריל שיימשך עד ספטמבר מתלבטת אם להתחיל בארגנטינה ולעלות למעלה או כבר להתחיל מאזור מרכז אמריקה/קולומביה ולרדת

גרינגו

17.01.2022

היי, אפריל זה בדיוק סוף העונה בארגנטינה והמזג אוויר בארגנטינה כבר קריר למדי, עדיף לך להתחיל ממרכז אמריקה/קולומביה ולרדת.

Lior

13.01.2022

היי! אני נמצא כבר במרכז אמריקה ומסיים בסביבות אוגוסט, לאן מומלץ להמשיך משם להתחלת טיול בדרום אמריקה? בעיקר מבחינת מזג אוויר - אני מאוד בן אדם של קיץ. מדובר על טיול של כ-4 חודשים אז איזה מסלול יתאים?

גרינגו

17.01.2022

היי, תתחיל מקולומביה ותתקדם לפרו, בוליביה ואקוודור. המזג אוויר בארגנטינה, צ'ילה וחלקים מברזיל לא מתאים בתקופה הזאת.

ניר

11.01.2022

מה ידוע על טיול ברכב שכור בברזיל? מומלץ, טוב, מסוכן. יתרונות חסרונות?

גרינגו

17.01.2022

ברזיל היא מדינה ענקית (חמישית בעולם) אפשר להשכיר רכב במקומות מסויימים, אבל בשביל לעבור בין ערים מומלץ אוטובוסים וטיסות, אתם לא רוצים להעביר כמה ימים מהטיול שלכם רק בנסיעה.

רותם

10.01.2022

היי! אני וחברות רוצות לטוס בתחילת אוגוסט עד אמצע אוקטובר לדרום אמריקה אשמח להמלצות! מדינות\זמן שהייה

גרינגו

17.01.2022

היי רותם, אנחנו צריכים לדעת מעט מה אתן מחפשות, אבל מדינה שבטוח לא תתאכזבו ממנה היא קולומביה והמינימום שצריך להקדיש לה הוא חודש, בנוסף אפשרי לשלב גם את ברזיל, פרו, בוליביה ואקוודור.

רותם טרגרמן

09.01.2022

היי ! אני וחברה רוצות לטייל באיזור החודש וחצי-חודשיים באיזור דרום אמריקה מאמצע אפריל עד תחילת יוני, חשבנו על פרו ברזיל ובוליביה , מה הסדר המומלץ בעינך מבחינת מזג האוויר ? והאם יש מדינות שיותר מומלץ לטוס אליהם בחודשים אלו ?

גרינגו

17.01.2022

היוש, מבחינת מזג אוויר אפריל זה אחלה חודש להתחיל טיול בפרו, הסדר ההגיוני לטיול יהיה פרו->בוליביה->ברזיל ככה שתוכלו לחצות את המדינות יבשתית, יש מעברי גבול בין כולן.

ויקי

05.01.2022

היי, אני וחברות מתכננו(אולי אפילו להאריך עוד שבוע שם)ת להתחיל את הטיול בברזיל בקרנבל בפלורה, הקרנבל עצמו שבוע ואז להקדיש עוד שבוע למורו וכו משם התכנון שלנו הוא להמשיך לפרו ומפרו לקולומביה, לסיים במקסיקו. התכנון הוא סביבות השבועיים בכל יעד כי יש לנו בין חודשיים לחודשיים וחצי. המסלול הגיוני? יש סיבה לוותר על משהו או האם משהו מהם לא מספיק? איך עובד המעבר בין ברזיל לפרו לצורך העניין..

גרינגו

06.01.2022

היי, בואי נתחיל בזה שקיום הקרנבל בפלורה מוטל בספק וכנראה שיבוטל. שבועיים בכל יעד נשמע כמו רעיון לא מוצלח ותשלמו הרבה כסף על טיסות, וותרו על מקסיקו ותשקיעו יותר זמן בפרו ובקולומביה.

מיקה שלו

25.12.2021

היי :) אני וחברה מעוניינות לעשות טיול של 3 חודשים יחד . מתחילות בארגנצ'ילה ,מתלבטות אם לשלב את פטגוניה , אחר כך לפרו ,קולומביה ומקסיקו. האם רלוונטי לזמן כזה? כנראה שזה יהיה או פטגוניה או קולומביה .

גרינגו

25.12.2021

3 חודשים הם יחסית מעט לכל היעדים שכתבת, אם תשלבו את ארגנצ'ילה יכול להיות שתכניסו את עצמכן ללחץ למצות כמה שיותר מקומות, אנחנו ממליצים שתלכו על קולומביה ואת פטגוניה תשמרו לטיול אחר.

מיקה שלו

25.12.2021

ואם נלך על פטגוניה ונוותר על קולומביה ?

גרינגו

25.12.2021

כל הקומבינציות אפשריות, תלוי מתי אתן מתכננות להגיע לפטגוניה, ממאי עד נובמבר קר שם מאוד.

מיקה שלו

25.12.2021

מגיעות ב1.2 לבואנוס איירס ומשם התיכנון להמשיך לפטגוניה ברילוצה פוקון, פרו , מקסיקו. זה 3 חודשים לחוצים מדי ?

גרינגו

25.12.2021

3 חודשים זה זמן סביר עבור ארגנצ'ילה, פרו ומקסיקו.

ניתאי

24.12.2021

אני וחבר מתכננים לצאת באפריל ולהישאר עד ספטמבר (תחילת לימודים) איפה הכי נכון לנחות? רוצים לכלול גם את ארגנטינה אבל אופציה לנחות בקולומביה

גרינגו

25.12.2021

אתם יכולים להתחיל בארגנטינה, באפריל המזג אוויר בארגנטינה עדיין נעים/קריר. מומלץ להשאיר לקולומביה חודש-חודש וחצי ולסיים שם.

נועה

23.12.2021

היי מתכננת לצאת באיזור סוף ינואר לדרום אמריקה כאשר המדינות שבהם אני רוצה לטייל הם ארגנטינה , צ'ילה , פרו וברזיל האם הסדר הגיוני וניתן להספיק בחודשיים וחצי? ומה בערך עלות טיול כזה ? תודה :)

גרינגו

25.12.2021

היי נועה, חודשיים וחצי הם לא מספיק זמן לכל היעדים ואנחנו מציעים לך לוותר על ברזיל ולשמור אותה לפעם אחרת. הסדר הגיוני - ארגנטינה-צ'ילה וטיסה לפרו.

נועה

26.12.2021

אוקיי , תודה על התשובה! אשמח גם לדעת מה בערך עלות הטיול סה״כ? אני יודעת שזה משתנה מאדם לאדם ואי אפשר לחשב במדויק , אבל אשמח לדעת טווח מחירים

עומר

20.12.2021

היי התכנון הוא לטוס בתחילת מרץ לארגנטינה ומשם להתחיל גל עולה. האם מבחינת הקורונה כרגע זה אפשרי לעשות את המעברים לצ׳ילה? וגם, האם זה משהו שכדאי בכלל ?

גרינגו

25.12.2021

כרגע יש צפי שרוב המעברים ייפתחו במהלך ינואר ומה שייקרה עד מרץ זה כבר לא בשליטתנו. לגבי המעברים, גם אם הם יהיו סגורים אז "בארגנטינה אפשר לטייל בלי צ'ילה, אבל בצ'ילה אי אפשר לטייל בלי ארגנטינה."

שלומי דיין

19.12.2021

אהלן,התכנון הוא לטוס בחודש פבואר לנחות כמה ימים לפני הקרנבל בברזיל להשאר עוד שבוע בערך להמשיך לארגנטינה לעוד שבועיים לאכול בשר ברמה. משם לנסוע לקולומביה חודש ומשם למקסיקו חודש (קנקון,טולום). האם סדר הטיול מומלץ?

גרינגו

19.12.2021

יותר מומלץ יהיה שתתחילו בארגנטינה ותתקדמו לברזיל ומשם תקחו טיסה לקולומביה ולמקסיקו, אבל אם אין לכם אפשרות להקדים את הטיול אז זה גם בסדר, מרץ-אפריל זאת עדיין תקופה שהיא מעט קרירה בארגנטינה, אבל לא משהו דרמטי.

עדן

13.12.2021

היי, רציתי לשאול איפה הכי כדאי להתחיל בקולומביה, נחיתה רכה מבחינת הוסטלים/אנשים/ לילה וכו׳ תודה רבה

גרינגו

15.12.2021

לרוב מתחילים את הטיול במדג'ין או בבוגוטה, בשתי הערים יש הוסטלים של ישראלים בבוגוטה יש את קאסה ריינה ואת קאסה ארי שם תוכלו להכיר חברים להמשך הטיול ובמדג'ין יש המון הוסטלים עם ישראלים כמו ג'ורני, לה פלאיה וכו'.

ענבר אברהמי

12.12.2021

היי רוצה להתחיל טיול באזור מרץ אבל לא מתכננת להיות בקרנבל בעקבות הקורונה, מה הכי אולטימטיבי מבחינת הזמנים? לעשות את הגל העולה ואולי להתחיל בבוליביה או פרו?

גרינגו

15.12.2021

גל עולה שמתחיל בארגנטינה וצ'ילה וממשיך דרך בוליביה ואז תוכלי לעבור לברזיל או להמשיך לפרו ואקוודור ובסוף לקחת טיסה לברזיל.

עדי ביטון

12.12.2021

היי רוצה להתחיל את המסלול בארגנטינה לאחר מכן בוליביה ורק אז לעבור לברזיל. אפשרי? או שמסובך מבחינת מעברים

גרינגו

15.12.2021

אפשרי בהחלט, אחרי שתסיימי בארגנטינה תעברי לבוליביה דרך העיר סלטה וכשתרצי לעבור לברזיל מבוליביה תוכלי לעבור דרך קיחארו בבוליביה.

מיכל

11.12.2021

היי אנחנו רוצים לצאת לארגנטחנה- צ'ילה לכחודש עד חודש וחצי בסוף ספטמבר 22 האם רלוונטי מבחינת מזג האויר ?

גרינגו

15.12.2021

היי מיכל, ספטמבר - אוקטובר עוד חורף בארגנצ'ילה והמזג האוויר קר במיוחד, מומלץ להגיע לאזור בחודשים דצמבר - אפריל

נועם

06.12.2021

אהלן מתכננים טיול של כ5 חודשים מאמצע פברואר ורוצים להגיע לקרנבל מה המסלול המומלץ לעשות?

גרינגו

06.12.2021

היי נועם, כמו שציינו בכתבה, המסלול הפופולארי הוא בעצם הגל העולה, מתחילים מארגנטינה וצ'ילה וממשיכים לברזיל שממנה תוכלו לעבור יבשתית לבוליביה במעבר קורומבה ותעלו לפרו -> אקוודור ותסיימו בקולומביה, תקדישו לקולומביה לפחות 3 שבועות.

יובל

05.12.2021

היי מתכננים טיול של כשלושה חודשים יולי - אוקטובר. נשמח לתפוס את דרום אמירקה ונגיעה מהמרכז. יש המלצות מאיפה להתחיל? מדינות מומלצות ותקציב כללי?

גרינגו

06.12.2021

היי יובל, יולי זה בהחלט זמן מעולה להגיע לפרו שם תוכלו לעשות טרקים ולהנות ממזג אוויר טוב ללא גשמים. מפרו תוכלו להמשיך לאקוודור או לבוליביה, אנחנו ממליצים שלא משנה מה תחליטו, תקדישו לפחות 3 שבועות - חודש לסיום מעולה בקולומביה שייתן לכם טעם של עוד :-)

נועה

30.11.2021

תודה על המידע - אתר ממש מעולה! מתכננת לנסוע תחילת פברואר לברזיל ולאחר מכן להמשיך לקולומביה>פנמה>קוסטה ריקה. האם חודשיים יספיקו ? שואפת גם להכניס את פרו לרשימת היעדים.. תודה!

גרינגו

06.12.2021

היי נועה, ברזיל היא מדינה מאוד גדולה ויש בה הרבה מה לראות ואנחנו ממליצים לעשות בה לפחות חודש ולא לוותר על מקומות בצפון ברזיל כמו פיפה וג'רי, אחר כך אפשר לקחת טיסה לקולומביה ל - 3 שבועות ומשם להפליג לפנמה ולסיים, אנחנו לא רואים איך אתם מספיקים לעשות גם את קוסטה ריקה וגם את פרו בכל כך מעט זמן.

דור

25.11.2021

היי, תודה רבה על המידע העוזר! טס עכשיו בתחילת דצמבר לארגנטינה, התכנון שלי הוא להגיע לבואנוס ואז לאושואייה ולאחר מכן לעשות החל מאושואיה מסלול שיעלה צפונה וישלב גם את ארגנטינה וגם את צ'ילה. 2 שאלות בנושא: 1. על איזה מסלול תמליצו החל מאושואייה? (בהתחשב ביעדים בצ'ילה אליהם ניתן לעבור במעברים היבשתיים כרגע) 2. כרגע עוד ממתין לאישור התו הירוק הצ'יליאני. אני מבין שעד שלא יאושר לא אוכל להכנס כלל במעברים לצ'ילה ואצטרך לטייל רק בערי ארגנטינה? תודה מראש!

גרינגו

06.12.2021

היי דור, מצטערים על התגובה המאוחרת ואנחנו מקווים שהגעת לארגנטינה בשלום, כמו שאתה בוודאי יודע הגבולות נכון להיום עם צ'ילה סגורים והערכה מחודשת תיערך בתאריך 12.12.21. במידה וקיבלת את התו הירוק הצ'יליאני ואתה נמצא בארגנטינה עד לפתיחת הגבולות עם צ'ילה תיאלץ להסתפק בארגנטינה, אנחנו ממליצים לך מאושוואיה לעלות לאל קלאפטה ולהמשיך לאל צ'לטן ולעשות את טרק הפיץ רוי המפורסם, משם להמשיך לברילוצ'ה, אסקל (יש מערת קרח נדירה עד חודש פברואר) ולקראת סיום קפוץ להתחמם במאר דל פלטה שם מתחילה עונת המסיבות והחופים, חוויה בלתי נשכחת.

מישל

24.11.2021

היי, מתכננים טיול של כחודשיים לדרום אמריקה באזור ספטמבר - נובמבר אשמח להמלצות למדינות בחודשים אלו ומה אפשר להספיק בחודשיים :)

גרינגו

24.11.2021

המדינות שבהן יהיה לכם מזג אוויר טוב הן פרו, בוליביה, אקוודור וקולומביה. פרו וקולומביה הן מדינות שחובה לבקר בהן ולכן אנחנו ממליצים לכם על חודש בקולומביה וחודש בפרו.

אורי מיל

18.11.2021

זוג מתכנן טיול של כחודשיים, מינואר עד מרץ. לא זוג צעיר, בסביבות ה 50 מניח שהמסלול יהיה מסלול עולה. רוצים להתחיל בארגנטינה. אי אילו רעיונות למסלול?

גרינגו

20.11.2021

50 זה ה - 40 החדש :-). ארגנצ'ילה חודש ואפשר להגיע לברזיל דרך מעבר האיגוואסו לקראת הקרנבל או לחילופין לטוס לפרו בסביבות פברואר.

ורד

07.01.2022

אנחנו גם זוג בני 50 מתכננים כחצי שנה בדרום אמריקה החל מאמצע פברואר בברזיל נשמח לשמוע מנסיונכם!

אורי

07.01.2022

לאור המצב הנוכחי בעולם דחינו כרגע את הטיול השנתי לשנה הבאה

ורד

08.01.2022

תודה על העדכון. אנחנו רוצים בכל זאת לנסוע, כל עוד המדינות האלה פתוחות... בריאות לכולנו! (בדיוק בבידוד עם קורונה.. אז יש לי הרבה זמן לתכנן..)

אורי

08.01.2022

אז אנחנו בסוף נקבל חוות דעת ורעיונות מכם. שיהיה סוף סוף שבוע נעים בריאות איתנה ושבת שלום

רוני ספ

12.11.2021

מתכננת להתחיל בתחילת מרץ ארגנטינה צילה (פרו?) ברזיל ולסיים במקסיקו.. האם שלושה חודשים יספיקו לכל היעדים? וכמה בערך כסף צריך לטיול כולל טיסות,אטרקציות הוסטלים וכו?

גרינגו

20.11.2021

היי, ארגנטינה וצ'ילה במרץ מתחילות להתקרר אז הצטיידו בהתאם. 3 חודשים לא יספיקו לכם, ארגנצ'ילה זה לפחות חודש, פרו וברזיל - חודשיים לפחות. לגבי התקציב זה תלוי באופי הטיול שלך, אבל בסופו של דבר מתכנס לאזור ה - 7-10 אלף לחודש.

ענבר אברהמי

12.12.2021

היי רוני במידה ואת מחפשת שותפה אני אשמח להצטרף. התכנון הוא לנסוע באזור תחילת מרץ ואולי להתחיל בפרו. כלום עדיין לא סגור... 053-8268058 ענבר

עמית

09.11.2021

טס בחודשים מאי-ספטמבר. מאיזו מדינה ואזור מומלץ להתחיל? באילו מדינות חובה להיות? ואיך לתכנן את המסלול מבחינת סדר מדינות?

גרינגו

09.11.2021

מומלץ בתקופה הזאת להתחיל מקולומביה ולהמשיך לאקוודור - > פרו -> בוליביה ולהגיע לארגנצ'ילה באזור נובמבר-דצמבר שזאת העונה הכי טובה.

סהר

31.10.2021

היי , בונה מסלול גל עולה למרכז אמריקה . מתחיל ברפובליקה משם לפנמה ,קוסטה ריקה ואז ניקרגואה , לאן להמשיך משם ולאיפה ? מעוניין לסיים במקסיקו ולחוות טרקים טובים שהמרכז מציע , אשמח לעזרה

גרינגו

31.10.2021

אחרי ניקרגואה תמשיך לגואטמלה שמציע יופי של טרקים שמשלבים הרי געש, סמוק שמפיי ומשם תמשיך למקסיקו שגם במדינת צ'יאפס במקסיקו יש יופי של טיולים וטרקים.

סהר

31.10.2021

מה הדרך הכי טובה להגיע מניקרגואה לגואטמלה ? טיסה

גרינגו

31.10.2021

כן, עדיף טיסה

ערן

26.09.2020

הי. הבת שלי מתכננת טיול לדרום אמריקה ביולי ל 3 חודשים. הבנתי שעדיף הגל היורד. האם כדאי להתחיל בקולומביה ואז פרו ובוליביה ומשם טיסה לארץ? האם המסלול הגיוני והאם אתם ממליצים על מסלול אחר? תודה

גרינגו

26.09.2020

נכון, הגל היורד יותר יתאים לה, היא תוכל להתחיל בקולומביה ואז לעבור לאקוודור, פרו ובוליביה.