תקציב לטיול בדרום אמריקה

כמה עולה טיול לדרום ומרכז אמריקה? מהי עלות המחיה הממוצעת בכל מדינה? איך אפשר לחסוך בהוצאות לטיול וכמה כסף להביא?

אתר גרינגו 11/08/2020

חישוב התקציב הדרוש לטיול בדרום אמריקה הוא משימה שאינה קלה ומשתנה בין כל מטייל. לכל אחד יש את הרצונות שלו, אטרקציות שהן חובה מבחינתו, חלק מעדיפים לישון בהוסטל בחדר פרטי, חלק בחדרים משותפים, חלק במלונות ויש כאלה שמעדיפים באוהל.

מומלץ לקרוא:

כסף בדרום אמריקה

נתמקד בהוצאות העיקריות:

  • טיסה ליבשת וטיסות פנימיות
  • רכישת ציוד והכנות מקדימות
  • ביטוח נסיעות לדרום אמריקה
  • עלות ממוצעת לחודש לפי מדינה

טיסה ליבשת, טיסות פנימיות

עם מהפכת המחירים ורפורמת השמיים הפתוחים מחירי הטיסות לדרום ומרכז אמריקה הוזלו משמעותית בשנים האחרונות וכיום מחירי הטיסות נעים בין 700$ ל- 1300$ תלוי בעונה וביעד. אם זאת הפעם הראשונה שלכם שאתם טסים לטיול אז כדאי להזמין את הטיסה עם סוכן נסיעות שיהיה זמין בוואצאפ לכל שינוי שיבוא, ואם לא, אז קיימים היום מנועי חיפוש מעולים להשוואת טיסות כמו סקייסקנר.

עלות טיסות פנימיות ביבשת משתנה בהתאם לגודל המדינה. מחיר ממוצע לטיסה פנימית יהיה כ- 100 דולר בכל המדינות פרט לברזיל שהיא המדינה החמישית בגודלה בעולם ובה טיסה פנימית יכולה לעלות אפילו 400 דולר. במידה וזמן הוא לא פקטור בשבילכם, נמליץ לכם לקחת אוטובוס לילה, כזה שיעלה כ -30 דולר ואף יחסוך לכם לילה בהוסטל.

רכישת ציוד והכנות מקדימות

כמו כל דבר בטיול, ההכנות ועלות הציוד משתנים לפי הצרכים והרצונות של כל מטייל. הרבה מהמטיילים לא מתחשבים בעלות ההכנות לטיול, אולם גם פה ניתן להגיע לכמה מאות שקלים. הכנות כמו: חידוש דרכון, חיסונים, הוצאת רישיון בינלאומי וקניית מט"ח. אלו שיוציאו יותר כסף על ציוד שכולל מוצ'ילה איכותית, נעלי הרים, בגדים לטרקים, אוהל ומצלמות כמו גו-פרו הם לרוב טרקריסטים שייצאו ליותר מסלולי שטח וטיולי מחנאות למיניהם, אולם למרות ההשקעה הראשונית, בסופו של דבר יוזילו את עלות הטיול בגלל השהייה בשטח וישלמו פחות על המחייה היומית. העלות הממוצעת לציוד לפני הטיול היא כ - 1500 ש"ח, אלו שיתאמצו וייקנו יד שנייה יוכלו אף לקנות בפחות ואילו המשוגעים לציוד יכולים להגיע לעלות של עד פי כמה.

ביטוח נסיעות לדרום אמריקה

ביטוח נסיעות לדרום אמריקה הוא בגדר חובה, לצערנו הסטטיסטיקה מראה שלפחות 1 מתוך 3 מטיילים מפעיל את הביטוח במהלך הטיול במקרים כמו: אשפוז, שוד, גניבת ציוד ועיכובים אחרים בטיסה. העלות היומית של הביטוח תלויה בהרחבות שבהן תבחרו, אך העלות הממוצעת היא כ -3 דולר ליום, במידה ומטיילים כחצי שנה אז מדובר ב-540 דולר שזה סכום שתיאלצו לשלם לפני הטיול.
חישוב עלות ביטוח לדרום אמריקה

רגל שבורה

עלות ממוצעת לחודש לפי מדינה

קשה לקבוע מה היא העלות החודשית הממוצעת לכל מטייל במדינות דרום אמריקה משום שלכל מטייל אופי טיול מעט שונה כמו שהסברנו לפני כן. מנסיוננו אישי ומנסיונם של עוד הרבה מטיילים הבאנו את הנתונים למפה אינטרקטיבית מגניבה(אתם מוזמנים להשתמש בה לטיול שלכם).
לחצו על המפה כדי לראות את העלות החודשית:

ברזיל קולומביה אקוודור ונצואלה פרו בוליביה פרגוואי אורוגוואי צ'ילה ארגנטינה איי פוקלנד איי פוקלנד ברזיל קולומביה אקוודור ונצואלה פרו בוליביה פרגוואי אורוגוואי ארגנטינה צ'ילה איי פוקלנד איי ג'ורג'יה הדרומית

עלות ממוצעת לחודש לפי מדינה בטבלה

מדינות מרכז אמריקה

מדינה עלות חודשית
אל סלבדור $1200
בליז $1500
גואטמלה $1300
ג'מייקה $1500
הונדורס $1000-$1300
מקסיקו $1700-$2500
ניקרגואה $900-$1200
פנמה $1500
קובה $2000
קוסטה ריקה $2000

מדינות דרום אמריקה

מדינה עלות חודשית
ברזיל $2200
בקרנבל $3000
ארגנטינה $1800-$2300
אורגוואי $1800-$2200
צ'ילה $1900-$2300
בוליביה $700-$1100
פרו $1200-$1800
אקוודור $1200-$1800
ללא גלאפגוס
פרגוואי $1200-$1500

* בכתיבת העלויות לקחנו בחשבון נתונים של מטייל ממוצע, עלות לינה ואוכל ממוצעים, מספר אטרקציות ממוצע למטייל לחודש, ועוד מספר פרטים (נסיעות, טיסות פנימיות ועוד).

** החישוב מתאים למטיילים צעירים שבד"כ טסים למספר חודשים (לפחות 3) או מטיילים שעושים טיול עצמאי. החישוב פחות מתאים לטיולים מאורגנים, טיול קצר, ירח דבש וכדומה.

*** מטרקים צריכים לקחת בחשבון שהעלות טיול שלהם תהיה נמוכה יותר מכיוון שישהו יותר בשטח ויחסכו כסף על בתי הארחה, מלונות, אטרקציות קניות וכדומה.

כפי שכבר ציינו במדריך, לא ניתן לנחש במדויק כמה ייעלה לכם טיול לדרום אמריקה אולם כן ניתן להגיע להערכה שתעזור לכם להבין כמה כסף צריך לטיול וכמה זמן תוכלו לטייל בחו"ל עם הכסף שיש לכם. את עלויות הטיול לפי מדינה חישבנו מתוך ניסיון של שנים ולאחר איסוף מידע ממטיילים רבים בדרום אמריקה ומרכז אמריקה.

אתם מוזמנים לשתף אותנו בעלויות שלכם בתגובות