מעבר גבול מצ'ילה לארגנטינה

03/01/2019
גרינגו אמריקה

                                                                

דרך היבשה:
שתי מדינות אילו הן בעלות מעברי הגבול הרבים ביותר בין שתי ארצות ביבשת .
קיימות אין ספור אפשרויות לעבור בין צ‘ילה לארגנטינה ולהיפך, רוב המעברים חוצים בהרי האנדים ורק בקצה הדרומי של שתי המדינות אין מעבר גבול.
כמו כן בניגוד לרוב מעברי הגבול ביבשת שם בדר"כ תמצאו שתי עיירות קטנות מצידו של כל גבול, כאן לרוב קיימות רק עמדות בידוק (מעבר הגבול עצמו) ולא קיימות עיירות גבול רבות.
קיימים קרוב ל - 20 מעברי גבול ולפניכם העיקריים שבהם:


מעבר גבול פסו דה חאמה paso de jama :
זהו מעבר גבול הנמצא באיזור הרים ומדבר בצפון שתי המדינות .
עמדת בידוק באמצע שום מקום שם האוטובוס יעצור ושם תחתימו את הדרכונים באיטיות מייגעת, לפעמים נתקעים שם הרבה זמן.
האוטובוסים למעבר הגבול לא יוצאים בתדירות של כל יום, בכדי לעבור מצ‘ילה לארגנטינה  לוקחים אוטובוס מסאן פדרו דה אטקאמה, איקיקה או קאלמה ליעדים סלטה או חוחוי שבארגנטינה.

מעבר גבול ליברטדורס libertadores
מעבר גבול פופולרי במרכז, ניתן להגיע אליו מערים רבות, אם יוצאים למעבר מכיוון צ‘ילה ,רוב המטיילים מגיעים מסנטיאגו הבירה ונוסעים למנדוסה ואותו הדבר גם מהכיוון השני.

מעבר גבול אסקל esquel/ טרבלין trevelin  - פוטאלאופו futaleufu
מעבר המשמש מטיילים רבים שעוברים מארגנטינה לצ‘ילה כדי להתחבר לקארטרה אוסטראל הידועה. בנוסף להשכרת רכב ומעבר במעבר גבול זה אפשר גם לחצות אותו במיניבוסים שיוצאים בתדירות גבוהה לשני הכיוונים.

מעבר גבול סן מרטין דה לוס אנדס - טמוקו/ פוקון/ ואלדיביה
מסן מרטין ניתן לעבור לצ‘ילה בנסיעה דרך כמה אופציות תלוי לאן רוצים להגיע, המעבר הפופולרי paso mamuil malal
בו התחבורה עובדת בתדירות גבוהה ומטיילים רבים משתמשים בו אך המעבר בדרך כלל נסגר בין החודשים יולי- נובמבר (יכול להשתנות).
למעבר זה קוראים בצ‘ילה paso lago tromen ודרכו מגיעים לפוקון או לטמוקו.
מעבר paso hua hum  זהו מעבר שכולל חציית אגם pirehueico,  כדי להגיע מסן מרטין לואלדיביה הנסיעה כוללת אוטובוס - מעברת - אוטובוס. 

מעבר גבול ברילוצ‘ה פוארטו מונט
מעבר זה הוא סוג של חציית גבולות ואטרקציה תיירותית יחדיו
הסיור מעבר הזה מתחיל ב 06:45 בבוקר, כשהאוטובוס מגיע לאסוף אתכם ממלונכם, ומביא אתכם לנמל פוארטו- פאניואלו שנמצא לא רחוק מבארילוצ´ה. מרימים עוגן, ופותחים בהפלגה לכיוון הכפר פוארטו- בלסט- הנקודה המערבית ביותר של אגם הנאוואל- וואפי (שאת מימיו כמובן אתם חוצים). משם ממתינה לכם נסיעה של כ-3 ק"מ דרומה לכפר פוארטו- אלגרה, והפלגה קצרה כשל 15 דקות, עד לכפר פוארטו- פריאס. בהגעתכם, תצפו לראשונה בנופו המרהיב של ההר "טרונאדור" שיתנשא מולכם.
אחרי שתעזבו את פוארטו- פריאס באוטובוס בדרכם למעבר הגבול הארגנטינאי "ויסנטה פרז רוסאלס". הנסיעה הקצרה היא הזדמנות להעיף מבט דרך החלון בצמחיה העשירה האופיינית לאזור האנדים. כ-29 ק"מ לאחר המעבר הארגנטינאי אנו חוצים גם את המעבר הצ´יליאני ומגיעים לכפר פוואז´ה. עוד מרחק קצרצר, ותגיעו למלון פוואז´ה, שם תמתין לכם ארוחת הצהריים. מרימים עוגן בנמל של פוואז´ה ומפליגים לאורכו של אגם "טודוס לוס סאנטוס". במהלך השיט יזדמן לכם לצפות בהר "פונטיאגודו" ובהר הגעש המרשים "אוסורנו".
עם הגעתכם לכפר פטרואה, תעלו בפעם האחרונה לאוטובוס ותסעו בכיוון דרום- מערב דרך העיירה פוארטו- ואראס עד לנקודת הסיום בעיר פוארטו- מונט בסביבות 20:00.

מעבר גבול  paso alto coyhique
מעבר גבול שנמצא סמוך לעיר קויאיקה  ממש במרכז הקארטרה אוסטראל , נתיב התחבורה כאן זורם בין קומודורו ריבאדביה הארגנטינאית לבין קויאיקה הצ‘יליאנית. הנסיעה עוברת דרך העיירה rio mayo.

מעבר צ‘ילה צ‘יקו chile chico 
מעבר הנמצא סמוך לאגם חנארל קררה (ככה הוא נקרא בצד הצ‘יליאני), או לאגו בואנוס אירס (ארגנטינה) 
עוברים מהעיירה צ‘ילה צ‘יקו לעיירות מעבר לגבול: פריטו מורנו perito moreno  או לוס אנטיגואס los antiguos.


טיסות:

יעלה בקרוב
תגובה חדשה