טרק קניון קולקה

נסענו בלילה לפני, מתחנה מרכזית ארקיפה , פרו לכיוון 3287m) Cabanaconde), משעה 2:00 בבוקר עד 6:00 לערך (15סול). הטיול היה מאורגן ולכן התשלום כלל את הנסיעה הזו (כמו גם מונית ספיישל שלקחה אותנו מההוסטל לתחנה המרכזית)

03/01/2019
גרינגו אמריקה

2/11/09

כתב וצילם: דניאל וינקלר
"בגיל 23 החלטתי להרשם לאוניברסיטה ללימודי גיאולוגיה. לפני הלימודים החלטתי לנצל את מעט החופש שעוד נותר לי לטיול בדרום-אמריקה במדינות האנדים אקוודור-פרו-בוליביה. במהלך הטיול דאגתי..."

                                                                                               
                            טרק הקולקה קניון      
   

לפניכם מפה של טרק הקולקה : מפת טרק הקולקה

היום הראשון
Cabanaconde   – Fure

נסענו בלילה לפני, מתחנה מרכזית ארקיפה , פרו לכיוון 3287m) Cabanaconde), משעה 2:00 בבוקר עד 6:00 לערך (15סול). הטיול היה מאורגן ולכן התשלום כלל את הנסיעה הזו (כמו גם מונית ספיישל שלקחה אותנו מההוסטל לתחנה המרכזית). הגענו לשחר של היום הראשון ושילמנו  35סול עבור הכניסה לשמורה ותצפית הקונודרים שנראה בהמשך. אכלנו ארוחת בוקר שכללה 3 לחמניות עם חמאה וריבה וגם ספלי תה קוקה (mate de coca). פגשנו את המדריך רמיחיו Remigio ויצאנו לדרך. ירדנו מ-Cabanaconde העיר המרכזית, לכיוון הגשר המחבר לכפר Pacalla, לידו יש גייזר שנובעים ממנו מים רותחים! עלינו על בגדי-ים ויאללה לנהר, היכן שזרמים קרים פוגשים מים רותחים. משם עלייה לכיוון Pacalla עד לכפר 2760m)  Fure) המרוחק.

                     
                                                                 אפיק נהר הקולקה
היום השני
Fure- San Juan de Chuccho

יום מטורף! קמנו ב5:20 בשביל לצאת לכיוון מפלי Huaruro הנמצאים שעה וחצי מהכפר. עלינו עם שחר לתצפית לכיוון המפלים (40 דקות לכל כיוון), חזרנו לכפר לארוחת בוקר ב-7:00 ויצאנו כעבור שעה בעליה מטורפת לכפר Tocallo, שאף לא מסומן במפות התיירים. למעשה תפרנו לעצמנו טראק מיוחד בהזמנה אישית מהמדריך! רק בשעה 12:30 הגענו לכפר לארוחת צהריים ואז המשכנו בעליה ארוכה לפס שעל קו הרכס (כתף טופוגרפית שצופה על Tapay). בשעה 16:00 הגענו לפס, ומשם ירידה ארוכה מאוד למטה.. הירידה נמשכה גם בשעות החושך ורק בשעה 22:30 סיימנו את היום! ירדנו עד Cosñirhua +2660, והמשכנו הלאה עד (San Juan de Chuccho, (+2300 ונפלנו מיד למיטה.

                     
                                                                                    מפל Huaruro

                     
                                                                             עולים מעל הכפר Tocallo

היום השלישי
San Juan de Chuccho – Sangalle Oasis

יום קצר ונחמד שנגמר כבר ב-13:00 בתוך בריכת שחיה באמצע המדבר. הליכה מערבה על תוואי נהר הקולקה, מידי פעם עליות וירידות בנוהל הרגיל. חוצים גשר גדול שממזרח לו נובע מעיין שיוצר מפל וממשיכים עם אמת המים עד לנווה מדבר  Sangalle (2180. שם אכלנו ארוחת צהריים טובה, קפצנו לבריכה והמשכנו במשחקי קלפים כמו בכל טראק. הרווחנו את המנוחה ביושר לאחר 17 שעות הליכה אתמול.

                     
                                         קנטוטה Cantuta buxifolia צמח האינקה. ברקע: נהר הקולקה: הנהר העמוק בעולם.
                                                                   הפרש גובה 1460מ’ בין אפיק הנר להרים סביב.


היום הרביעי
Sangalle Oasis- Cabanconde

התחלנו את היום האחרון בקימה ב00:30 בלילה, ויצאנו כשעה אח"כ בעלייה רצחנית

נווה המדבר Sangalle
(1100מ’) חזרה לעיר המרכזית Cabanaconde, עליה של 4 שעות (1:30-5:30). כל הדרך שרתי שירים ישראלים, כששיפוע העלייה מאפשר זאת, כדי לעודד את החברים האחרים. בשעה 7:00 יצאנו עם אוטובוס וירדנו בתצפית הקונדורים המפורסמת Mirador cruz del Condor +3500. לאחר שעתיים, כשהספקנו לראות את המקום מתמלא בהמוני תיירים וצילמנו את הקונודורים המרהיבים המבקרים בה כמו בכל פעם, תפסנו את הקו הבא חזרה לאריקיפה..

קונדור האנדים Vultur gryphus הוא הגדול שבעופות הדורסים, אורך גופו 1.20מ’ ומוטות כנפיו מגיעות ל-3מ’!
גופו שחור, ראשו קירח וצווארו פלומה לבנה. הוא אוכל פגרים ונבלות, ויכול להגיע אף לגיל 50!   
הקונדור מהווה סמל בפולקלור ובמיתולוגיה של דרום אמריקה, הוא מייצג את עולם השמיים ויוחס לו התפקיד של העברת המתים לעולם הבא (ויקיפדיה). לא לחינם הוא סמל לאומי בקולומביה, צ’ילה, אקוודור ובוליביה.
בשפת הקצ’ואה העתיקה נקרא kuntur, ככל הנראה השם קונדור נלקח מממנה. הקונודור נחשב כיום בדרגת "קרוב לסיכון", בשל הריסת סביבות המחיה שלו ובשל הרעלה ע"י פגרים רעילים שהוא אוכל ולכן הוא נחשב עוף מוגן והרשוית דואגות לרבייה שלו בשבי.
למידע נוסף על: פרו

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה

עזרנו לכם? הזמינו אותנו לקפה

הזמינו אותי לקפה
תגובה חדשה

תשובה לתגובה הראשונה

אלי

06/11/2009

דווקא היה לי ממש סבבה בטרק הזה וכן זכור לי שהוא קשה אבל הקניון עצמו עוצמתי ויפה. עניין של טעם, אולי אתה לא אוהב את הנופים מהסגנון הזה.

לא לצאת לטרק הזה!

אורן

04/11/2009

טרק משעמם! דופק את הברכיים ולא שווה את הכסף והמאמץ! כל הטרק זה ירידה ממש תלולה ואז עלייה ממש תלולה, כשברקע לא רואים כלום! ממליץ בחום לצאת רק לתצפית קונדורים ולוותר על הטרק. תהנו!