אינפקטד בקוסטה ריקה

שמעתי על ההופעה לגמרי במקרה מבחור ישראלי ששהה בהוסטל שלי בעיירת גלישה שנמצאת בצד הפסיפי של קוסטה ריקה, תוך כדי שהוא מנסה להסביר לחבורה של אמריקאים מי הם "אינפקטד משרום" ומה זה בכלל טראנס.

03/01/2019
גרינגו אמריקה

2/9/09
כתב וצילם: ניר בלטמן  
                                                                           
                    
 
     
הופעה של אינפקטד משרום בקוסטה ריקה

שמעתי על ההופעה לגמרי במקרה מבחור ישראלי ששהה בהוסטל שלי בעיירת גלישה שנמצאת בצד הפסיפי של קוסטה ריקה, תוך כדי שהוא מנסה להסביר לחבורה של אמריקאים מי הם "אינפקטד משרום" ומה זה בכלל טראנס.

עכשיו לכל ישראלי שנמצא בחו"ל יש את הגאוות הקטנות שלו לגבי ארץ מוצאו ושמדובר באחת הלהקות הישראליות שעושות מוזיקה ברמה בינלאומית - על אחת כמה וכמה כשמדובר באחת הלהקות הישראליות המצליחות בז’אנר שעושה מוזיקה ברמה בינלאומית, שרבים טוענים שהיא הטובה בעולם.

                    

הגעתי לסאן חוזה עם ציפויות לקחת חלק בהופעה ענקית, ביחד כמובן עם כמה עשרות ישראלים עם אותה כוונה בדיוק. למרות הגשם הקל שירד לפני ההופעה והיותה של סאן חוזה עיר די אפורה ולא מסבירת פנים, היינו אופטימים מאוד לגבי קבלת חוויה בלתי נשכחת. אך כמובן היו גם חששות כדוגמת: איך הם יתנו שואו טוב אם רק לפני 24 שעות הם נתנו הופעה בניצנים מול אלפי ישראלים מיוזעים.

אבל חששות לחוד ומציאות לחוד- התחושה שהמועדון יצר עוד לפני ההופעה הייתה מדהימה, אמריקאים ששמעו על הופעה טובה של כמה בחורים ישראלים, מקומיים, תיירים יפנים, אירופאים, בנוסף לחבר’ה ישראלים שהלכו טיפה יותר זקוף מהרגיל ושידרו שפת גוף של גאווה והתרגשות.

                    

אך, חששות לחוד ומציאות לחוד. ההופעה עצמה היתה כמעט אינטימית (250 איש לכל היותר) ויצרה משהו שונה מכל הופעה שתשמעו מהם בזמן האחרון החבר’ה בארץ. החבר’ה עלו קצת באיחור לאחר חימום לא רע של Dj Ali + Yakama & Piloy.

                    

אינפדטד נתנו שעתיים מטורפות של שיכרון חושים שגבל בכמעט התייבשות. הם עברו על כל השירים המחייבים למאורע זה כמו סיטיס אוף דה פיוטר שבא בתחילת ההופעה, לקראת אמצע ההופעה היא הגיעה לפיק גדול יותר מכל פיק, שתראו בחופים בכל קוסטה עם I WISH שגרם בזכות הקפיצות והספיקרים העצומים לרעש אדמה קטן במועדון בטרק deeply disturb הפעיל הסולן עמית דובדבני את כישורי הניצוח שלו כאשר בעזרת מקל תיפוף ניצח על הקהל וגרם להם לקפוץ, להשתולל ולרקוד. ברגע שללא ספק היה שיא ההופעה.

                    

ההופעה הסתיימה בשיר BECAMING INSANE שיר שתמיד יהיה זכור לא רק בגלל סולו הגיטרה שנותן בראש גם להופעות רוק הטובות ביותר, אלא עכשיו בגלל הצטרפות הקהל המקומי בשירה עצומה בחלק השירה הספרדי של השיר.
 בהדרן שזרם מעולה שווה להזכיר את converting vegetarians  שגרם לכולם באפיסת כוחות של ממש בנוסף גם על גבול ההיתייבשות, לסחוט עוד כמה קפיצות והנפות ידיים לפי מקל התיפוף של הסולן שהזיז את כולם לפי הקצב.

אין ספק שהופעה כזאת היא הטופ העולמי של הז’אנר ועם המעריצים ההדוקים שמלווים אותם יבטיחו שבכל מקום בכל זמן פטריות אכן יופיעו אחרי הגשם.

                    
תגובה חדשה

איזה גדולים!

אלי

03.09.2009

הם מופעים כל הזמן במרכז אמריקה, אני פספסתי הופעה במקסיקו לפני שנה ואני מצטער על כך...