האי אוטילה

מרחק שעה מהיבשה של הונדורס, אוטילה הוא אי קטן עם אישיות גדולה. לב האי מתרכז סביב המפרץ המוגן, ערבוביה של בתים בצבעי פסטל, מזחים וכביש אחד שהומה ברכבי גולף וקטנועים. סגנון החיים הקריבי ואופן החיים האיטי מדבק

03/01/2019
גרינגו אמריקה

9/8/09
כתב וצילם: ניב סילברמן  
                                                                           
                    
 
                                 
האי אוטילה

שמי ניב ואני גר באי אוטילה(או יוטילה אך שתרצו לקרוא לו...) כבר חצי שנה. ברצוני לחלוק עימכם את אהבתי לאי ובעקבות ההתפתחויות האחרונות בהונדורס החלטתי לתת סקירה קצרה על יוטילה ולמה עדיין בטוח להגיע ליוטילה ולמה כדאי להגיע.

מרחק שעה מהיבשה של הונדורס, אוטילה הוא אי קטן עם אישיות גדולה.
לב האי מתרכז סביב המפרץ המוגן, ערבוביה של בתים בצבעי פסטל, מזחים וכביש אחד שהומה ברכבי גולף וקטנועים.סגנון החיים הקריבי ואופן החיים האיטי מדבק ואין אחד שמגיע לאי ולא מתאהב במקום. אוכל מקומי שכולל בליאדה ועוף מטוגן נמצא תמיד לאורך הרחוב הראשי, דייגים מקומיים שמתווכחים בינם לבין עצמם ותיירים שמגיעים מכל רחבי מרכז אמריקה, תורמים לאופי המיוחד של האי.

                    אוטילה, הונדורס, מרכז אמריקה

בראש וראשונה יוטילה הוא גן עדן לצלילה, והמטיילים מגיעים במעבורת אל האי במטרה למצוא קורסי צלילה זולים, מי ים חמימים ושוניות בריאות. קיימת תחרות בריאה בין מועדוני הצלילה השונים כאשר המרוויחים הגדולים הם המטיילים שמקבלים מחירים זולים לקורסים השונים ולינה בחינם (בתנאים מצויינים), יחס של מדריך אחד על ארבעה תלמידים ובנוסף צלילות חינם בסוף הקורס.

הצד הדרומי של האי שמשמש כמגרש המשחקים לרוב הקורסים ושוקק חיים תת מימים,העדר זרמים חזקים והקירבה של האי לשוניות, כל אלו תורמים לחווית צלילה שמתאימה לכל הרמות, בין אם ברצונך לעשות קורס של מים פתוחים או דייבמסטר וקורס מדריכים.

                    החוף באוטילה, הונדורס, מרכז אמריקה

מספר מועדונים מבצעים צלילות גם לצד הצפוני של האי והצלילה היא במילים פשוטות מרהיבה. השוניות בוהקות בצבעים, וכמות הדגים והחיים מאפשרת מפגשים של פעם בחיים, אם יש לכם מזל, גם עם הדג הגדול בעולם - כריש הלוויתן שנצפה באופן קבוע במים סביב האי. כריש הלוויתן נקרא על ידי המקומים Old Tom והם שומרים לו פינה חמה בלב בעיקר משום שבואו מבשר שדגי הטונה נמצאים בסביבה. ביוטילה ישנו סיכוי מצויין לפגוש את הענק הביישן ועל פי המכון למחקר של כרישי לוויתן במהלך השנתיים האחרונות לפחות פעם בחודש נצפו פרטים סביב לאי. שנירקול לצד אחד מהיצורים הגדולים ביותר בעולם ואופיים העדין הם חוויה של פעם בחיים.

                   

למרות שהאי הוא גן עדן לצוללים ורוב המטיילים שמגיעים רוצים לצלול ישנם אפשרויות רבות למי שרק רוצה להסתלבט. הקרבה של השוניות מבטיחה הנאה צרופה משנירקול, ישנם קאייקים להשכרה וזו דרך מצויינת לראות את האי מזווית שונה. מערות עם מים מתוקים, רכיבה על סוסים ,שני חופים עם חול לבן וחווה עם איגואנות יאפשרו לכל אחד למצוא עיסוק.

                    צב ים, אוטילה, הונדורס

                    חתול ים, אוטילה, הונדורס

לאחר עוד שקיעה מרהיבה מעל המפרץ מגלה האי את הסיבה הנוספת בגללה מגיעים מטיילים: אווירה אנרגטית וסביבה שחובבת לחגוג עד שעות הבוקר. למרות שישנם רק מספר פאבים ומועדונים הם מספקים את הסחורה ובגדול. הרום לא מפסיק לזרום, המוזיקה מפמפמת כל הלילה ותמיד אפשר לשבת תחת הכוכבים ולהנות מהבריזה של הים.

                    כריש ליוויתן, אוטילה, הונדורס

אוטילה הוא אי קטן, על כך אין ויכוח. ועדיין, ישנה אווירה קסומה שאין בהרבה מקומות אחרים. מטיילים "שרק מגיעים ליומיים" מגלים שלמרות מאמצים רבים לעזוב את האי והמשפט "אני עוזב מחר" הם שקר שכל מטייל או מי שחי על האי אמר בזמן כזה או אחר. אם אלו הצלילה, המסיבות, האווירה , או שילוב של כולם אז במידה ואתם מתכננים ביקור, תשריינו לפחות שבוע יותר ממה שתכננתם.

אני אשמח לענות על כל שאלה באמייל או כאן:
nivsilver@gmail.com
תגובה חדשה

אחחח קאריביים...

אלי

10.08.2009

איפה אני ואיפה אתם...