פרויקט מסבירים על הדרך

03/01/2019
גרינגו אמריקה

"מסבירים על הדרך" – פרוייקט לשיפור תדמית ישראל של סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון

מי אנחנו?
אנחנו קבוצה של סטודנטים מאוניברסיטת בן- גוריון בנגב שרק לפני כמה שנים בודדות השתחררו מהצבא. כמו צעירים רבים חשנו ש"השיחרור" האמיתי לפני הלימודים יהיה חווית הטיול בעולם. חלקנו טיילנו בהודו, בנפאל בדרום אמריקה ובמרכזה ובכל מקום שמהווה יעד למטיילים צעירים בעולם.

המשותף לכולנו היה שמעבר לכיף ולעניין של לטייל ולהכיר אנשים תמיד נתקלנו בסקרנות ובשאלות של אנשים מחו"ל בנוגע לישראל. הופתענו (או שלא) שחלק נכבד מהשאלות שנשאלנו העידו על חוסר ידע ובורות שנובעים מהמידע המוטעה שמעבירה התקשורת בעולם. לכולנו הפריע שהתדמית של ישראל בעולם פשוט לא משקפת את המציאות המורכבת אבל היינו חסרי ידע ומבולבלים מכדי לדעת איך לענות לשאלות.

כיום, החלטנו לפעול בכדי לעזור לכל המטיילים הישראלים או המתכננים טיול בעולם ונתקלים בבעיות דומות לשלנו.
אז איך אנחנו נכנסים לתמונה? אנחנו מגיעים להרצאות מטיילים ב"למטייל", כנסי משתחררים ומקומות נוספים, ופוגשים מטיילים לפני הטיסה לטיול החלומי. אנחנו נותנים להם מעט טיפים להסברה של ישראל, ובעיקר מידע. אם במהלך הטיול תיתקלו בשאלה של אחד מהחברים שתמצאו על הדרך, או חלילה בעוינות מסוימת, תוכלו תמיד למצוא את הדרך להשיג מידע מאוזן ותמציתי באתר האינטרנט שלנו - Fyiisrael

כמו-כן אנחנו שמים דגש על ההבנה של המטיילים, שכשאנחנו נמצאים בחו"ל אנחנו הפנים של המדינה שלנו. אם אנחנו רוצים להציג ישראל חיובית וחייכנית, ולא ישראל של סכסוך ופוליטיקה שנויה במחלוקת – הצעד הראשון הוא ההתנהגות שלנו. לא להיות רועשים מדי בהוסטלים, לא לגנוב ממלונות, לא להשחית ציוד, לא להיות חצופים- זה השלב הראשון והחשוב ביותר בהצגת ישראל שאנחנו אוהבים ומכירים.

הפרוייקט מתבצע כחלק מתכנית "StandWithUs” לדיפלומטיה ציבורית, ויוצא לפועל בחסות איסתא, גרינגו ,“למטייל" וחברת תלמה.

אנו מזמינים את כולכם לקבוצת הפייסבוק שלנו

ונשמח אם תפיצו את הבשורה בין חבריכים המטיילים בהווה או בעתיד.
כמו-כן, כמובן שבכל שאלה אתם מוזמנים להיכנס לאתר האינטרנט שלנו בכדי לקבל ידע על ישראל, על הסברה, על נושאים חמים בתקשורת העולמית וכו’.

טיול נעים ובטוח!!!

הכי חשוב- להינות.

צוות "מסבירים על הדרך"
תגובה חדשה