אתר גרינגו

מעבר גבול מבוליביה לארגנטינה

מעבר גבולי יבשתיים מבוליביה לארגנטינה

22/08/2020
גרינגו אמריקה

מעבר גבול ויאסון-לה קיאקה:  מעבר גבול לא סימפטי, אך אם הגעתם מבוליביה אז קטן עליכם, בקרוב תגיעו אל היופי והחדשנות של ארגנטינה.
את המעבר עצמו עוברים דרך גשר שמחבר בין העיירות. חשוב לציין שהגבול פתוח בין 8 בבוקר עד שעות אחה"צ ולכן כדאי לתכנן את הנסיעה בצורה שתגיעו בזמן שהגבול פתוח.
קחו בחשבון שאם יש מהומות בבוליביה הגבול עלול להיות סגור לשני הכיוונים אפילו וכך ותתקעו בויאסון
העיירה ויאסון נראית נחמד  ואף נעימה יותר, דווקא אחותה לה קיאקה הארגנטינאית נראית פחות טוב ומעט עויינת.
אל ויאסון אין בעיית תחבורה רצינית יותר מדי, ניתן להגיע  באוטובוס מטופיזה.
לאחר חציית הגבול לוקחים אוטובוס אל עבר העיר סלטה או חוחוי.

קיימים עוד 2 מעברי גבול בין בוליביה לארגנטינה, אל שניהם מגיעים מהעיר טאריחה (Tarija), בעקרון שני מעברי הגבול האלה הם פחות נוחים מזה שבויאסון, אבל במידה והגבול סגור (כמו שהיה בזמן שהיו בעיות בטופיזה), זאת אלטרנטיבה לא רעה  למי שרוצה לצאת מבוליביה...


מעבר גבול ברמחו(bermejo)  - אגואס בלאנקס(aguas blancas):

מטאריחה לוקחים אוטובוס למעבר הגבול, שם העניין קצת מסובך, צריך לרדת מהאוטובוס בכדי להחתים את הדרכון במשרדי ההגירה הבוליביאניים ולאחר מכן להתקדם משהו כמו 5 ק"מ בערך(יש מצב שאפשר לבקש מהאוטובוס לחכות או פשוט לקחת מונית) לאיזור מעבר הגבול הארגנטינאי.

בשביל להגיע למעבר גבול עצמו, צריך לקחת סירה קטנה לצד השני של הנהר ואז לחכות בתור של משרדי ההגירה הארגנטינאיים...

בגדול החיסרון הגדול של מעבר הגבול הזה הוא שהם מבצעים חיפושים די מקיפים בתיקים, בגלל שארגנטינאים רבים עוברים לצד השני בשביל לעשות קניות או בשביל לקנות סמים, אבל אם נחמדים מספיק אל הפקידים, הם יוותרו לכם.

אחרי שנכנסים לגבולות ארגנטינה, יש חברות אוטובוסים משם ניתן לקחת אוטובוסים רגילים לכל רחבי ארגנטינה (ניתן לקנות כרטיס עוד קודם לכן בטאריחה)  לקורדובה, בואנוס איירס סלטה ועוד הרבה...

אה, גם ממש ממש חם שם ויש מלא יתושים, אז כדאי להתלבש בהתאם ושיהיה איזה דוחה יתושים בהישג יד.

מעבר גבול יאקואיבה(yacuiba)  - פוסיטוס(pocitos): 
מטאריחה לוקחים אוטובוס למעבר הגבול , אחרי שעוברים בהליכה או שלוקחים מונית עוברים לצד הארגנטינאי משם נוסעים/עוברים לעיירה טארטאגל(tatagal)  ומשם כבר  לעיירה אמבארקסיון (embarcacion) ומשם ליעדים יותר מוכרים.
 

למידע נוסף על: ארגנטינה בוליביה
תגובה חדשה