פנטאנאל - ברזיל

03/01/2019
גרינגו אמריקה

2/3/09

הפנטאנאל - עולם הולך ונעלם...
כשתגיעו לאזור הפנטנאל הנמצא בדרום ברזיל סמוך לגבול עם בוליביה תתרשמו מיופיו ושטחו העצום אשר גדול ממדינה ממוצעת באירופה. אך אל תתנו לאשליה לאחוז בכם, בעקבות הביקוש לבקר נכרתים יערות רבים באזור כדי לפנות מקום לשטחי מרעה ענקיים, עד לשנים האחרונות לא היתה מודעות לבעיה אך כיום השלטונות בברזיל מוסרים כי מעל ל60 אחוז! משטח הפנטנאל המלא בעצים וצמחייה גבוה נכרת והוחרב!
החיות המגוונות והמדהימות עדין לא נעלמו אך בקצב הזה בשנים הקרובים זנים רבים ייכחדו לאחר הריסה של בתיהם הטבעיים.
ואם כל זה לא מספיק תעשיית הברזל נוגסת מהפנטנאל שטחים עצומים גם כן שרק הולכים וגדלים עם השנים ועם העליה בביקוש.
הנושא עלה לכותרות לאחרונה בברזיל אך הממשלה בדומה לטיפול ביערות האמזונס לא עושה ענין מהנושא וטוענת כי מדובר בחלקים קטנים שלא פוגעים עדין בטבע ובביצה הגדולה בעולם במקום להכריז על יערות אלו כפארק לאומי ושמורת טבע.
עצוב לומר זאת אך כדאי להזדרז ולבקר במקום הנפלא כל עוד אתם בברזיל...

               פאנטאנל - ברזיל
                                                             שקיעה בפאנטאנאל, ברזיל
תגובה חדשה

אזהרה לגבי סוכנות בקמפו גרנדה

yuval

11.03.2009

שלום לכולם, הפאנטנל אכן אזור יפה ומיוחד ומומלץ בחום אך ישנה סוכנות בשם TURISIMO AND VIAGEM שבחור בשם ג´וניור עובד בה. הסוכנות מפזרת הבטחות לגבי מה כלול במחיר כמו למשל נסיעה לקורמבה ושיט לילי..המלצתי לקחת בעירבון מוגבל הכל. בכל מקרה, דרך טובה ולחסכונית לעשות את הפנטנל היא להגיע ישירות ללודג´ או לקמפינג ולקחת משם טיולים מאורגנים-בערך 80-100 ריאל חיסכון. המלצתי היא ללודג´ בשם LONTRA PANATANAL בעל אווירה נחמדה ושקטה, מדריכים טובים ואוכל משובח. טיול מהנה !