טיולים במדינת ריו

מה שרוב התיירים שבאים לריו דה ז’נירו לא יודעים ומכירים, זה שריו היא גם מדינה – לא רק עיר. לריו העיר יש המון מה להציע, אבל המבנה החברתי והסטטוס הסוציאלי של ריו והברזילאים שהתיירים מכירים, זהה כמעט לחלוטין למבנה אליו אנו רגילים מהבית.

03/01/2019
גרינגו אמריקה

כותב הכתבה/טור :
בני קליין, פחות מחודש אחרי השחרור טס לברזיל וטייל במשך שנה וחצי בדרום אמריקה. ומאז ועד היום למעלה מארבע שנים גר בברזיל. שלוש מהן בריו דה ז’ניירו.
עובד כמדריך טיולים, שדרן רדיו ובעיקר נהנה מהחיים הטובים...


                                                                                                                             
     


9/11/08

                                  טיולים במדינת ריו                               

מה שרוב התיירים שבאים לריו דה ז’נירו לא יודעים ומכירים, זה שריו היא גם מדינה – לא רק עיר. לריו העיר יש המון מה להציע, אבל המבנה החברתי והסטטוס הסוציאלי של ריו והברזילאים שהתיירים מכירים, זהה כמעט לחלוטין למבנה אליו אנו רגילים מהבית. למען האמת, רוב התיירים – אפילו המוצ’ילרים האימתניים – חווים ריו, ברזיל וטיול בכללי די אירופאי...
בגדול אפשר לומר זאת על ריו במיוחד מכיוון שמחוץ לעיר קיימים יערות עד מהממים מלאים בחיות, מפלים עם מים מינרליים, פרות ומבנים עתיקים מימי הטופי והגוואראני – שני השבטים הגדולים ביותר שחיו באזור דרום אמריקה – שנכחדו על ידי האירופאים, וקהילות אלטרנטיוביות שמחפשות פיתרונות לבעיות שהאדם יצר ברגע שהתחיל לחיות בצורה הזו...
 בתוך העיר ריו נמצא את היער האורבאני הגדול בעולם... יער טיז’וקה (יש כתבה ספציפית עליו) ובתוכו אפשר להרגיש קצת את הבריחה מהעיר, אבל שוב – בריחה אירופאית.... המון תיירים ורכבים של סוכנויות והכל עולה כסף... אפשר לצאת קצת מהאזור התיירותי של קופהקבנה ולהכיר מקומות מהממים ,אנשים אמיתיים ולבזבז הרבה פחות כסף... אז כמו שהבנתם, או לא, אני עומד לספר בעיקר על מקומות שתיירים כמעט ולא הגיעו אליהם ואלו הם בעיקר המקומות היותר טבעיים ושמורים. למי שאוהב טבע וחוויות זה מושלם. לא תמצאו במקומות האלה מלונות (מקסימום פוסאדות וקמפינג)
תאמינו או לא, המקומות בהם מדובר, הרבה יותר בטוחים מכל אזור תיירותי מסיבות פשוטות. הראשונה היא שכל הפושעים מרוכזים באזור התיירותי כי שם יש כסף. הסיבה השנייה שבמקומות האלה האנשים פשוטים ורוצים לחיות בשלום. המהות הקיומית של האנשים האלה היא החיים ולא הממון...
האופציה הראשונה היא סאנה SANA  נמצאת מרחק 3-4 שעות מהתחנה המרכזית של ריו וכדי להגיע לשם צריך לקחת אוטובוס לעיירה שקוראים לה קאסימירו די אבראו. אפשר לקחת אוטובוס רגיל או תחבורה אלטרנטיבית (מונית שרות) שיש לה יותר תדירות. בדרך תודיעו לנהג שאתם רוצים להגיע לסאנה מכיוון שהוא יוריד אותכם בקסימירו במקום בו עולים ליער. מהנקודה בו הוא ישאיר אתכם תקחו עוד תחבורה אלטרנטיבית, בדרך כלל קומבי (פולסווגן ישנה) או לאמיצים שבינכם אפשר תמיד לנסות טרמפים מכיוון שבאזור הזה רגילים לטרמפיסטים. (עוד דוגמה להרגשה של ברזיל אמיתית)
בסאנה תמצאו המון  מפלים ומקומות טבעיים מהממים.
 
               
       
בתוך האופציה הראשונה כבר מתווספות כמה מכיוון שהאזור אליו תגיעו מלא בעיירות קטנטנות באמצע היער. סאנה היא הגדולה ביניהם והכי מתויירת. רק שכמעט אף פעם תיירים בינלאומיים מגיעים לשם. מקומות כאלה שמורים לתיירות פנים... אפשר גם לארגן טיולי סוסים, אפילו טיול של ימים בין עיירה לעיירה בתוך היער.
מהאזור הזה של ההרים אפשר לרדת לאזור החופים הקרוב אליכם. משהו כמו שעה וחצי- שעתיים לכיוון בוזיוס  המפורסמת. בוזיוס באמת יפה אבל הכל מאוד יקר והחופים מלוכלכים בגלל חוסר מודעות של בני המקום. כמובן שהתיירים מלכלכים גם, אבל אם בני המקום היו דואגים לכך זה לא היה קורה. ביננו – המקומיים בבוזיוס, או לפחות הרוב, רוצים רק לדעת כמה אתם מבזבזים... יש מקומות קרובים לבוזיוס, הרבה פחות מוכרים והרבה יותר שמורים, הבם תוכלו לבלות לילה בפוסאדה מדליקה עם ארוחת בוקר בעשרים ריאל... בבוזיוס אי אפשר לחלום על זה... למי שרוצה להגיע לבוזיוס בכל זאת אפשר ללון באחד המקומות הקרובים ומהממים שיש שם: קאבו פריו, אריאל דו קאבו, סאו פדרו דה אלדייה, מריקה וריו דאס אוסטראס.
 , Buzios,   marica,     cabo frio,         arraiel do cabo,
são Pedro da aldeia       ,  Rio das ostras
  
               

למי שבא מהדרום (כיוון סאו פאולו) לריו, שווה לפני שמגיעים לעיר, לעצור בעיירה שקוראים לה רזנדה ומשם אפשר לעלות להר של מאווה. בהר של מאווה יש המון קהילות קטנות של אנשים פשוטים שלא רגילים לראות תיירים בינלאומיים והעניין שלהם בכם יהיה גדול. זה מאוד נחמד למי שאוהב לתקשר עם בני המקום ואז אפשר להפוך לרע שלהם ולחוות עימם את התרבות המקומית. במשך היום רובם עובדים את האדמה ומייצרים עבודות יד. באזור הזה המקום שאני הכי ממליץ עליו הוא מרומבה. במרומבה יש המון המון מפלים ואבן חלקה של יותר משלושים מטר שהמקומיים משתמשים בה כמו במגלשה.
MARINGA      RESENDE     MAROMBA 


      

שלום ואהבה
תגובה חדשה

Grande Benny

rafi

20.01.2009

ממליץ בחום להתיעץ עם בני, 10 של בנאדם, זמין תמיד כדי לעזור

המלצה אישית על בני קליין

קלאודיה

13.11.2008

עברנו בריו בדרך לארגנטינה ושהינו בה כ-10 שעות. על מנת לנצל את הזמן ולהכיר על קצה המזלג את ריו וגם להרגיש בטוחים, נעזרנו בשרותיו של בני. בני חיכה לנו עם רכב בשדה התעופה וערך לנו סיור מודרך בריו, כאשר בסוף הסיור הוא החזיר אותה לשדה התעופה בזמן. אני ומשפחתי נהננו מיחס חם וידידותי ומהדרכה מקומית בעברית שוטפת. אני ממליצה לכל מי שקצר בזמן או מעוניין להכיר את ריו בתחושת בטחון של ליווי מקומי להעזר בשרותיו של בני קלאודיה