לה קוקרצ'ה

לה קוקרצ´ה לה קוקרצ'ה

לשיר הישן והחביב הזה תוכלו למצוא מספר גרסאות, אבל כולן מספרות על דבר אחד וזהו אותו קוקרצ'ה, או cockroach באנגלית, ובעברית "ג'וק".

20/07/2020
גרינגו אמריקה

כותבת הבלוג :אורית נאמן
שמי אורית נאמן, אני בת 34, מחולון, מהנדסת תוכנה במקצועי.
לאחר שסיימתי תואר שני החלטתי לקחת חופשה ארוכה...
  
                                   לה קוקרצ’ה  - הבית הראשון בשיר                             

La cucaracha, la cucaracha

Ya no puede caminar

Porque no tiene, porque le falta

La patita de atras

ובשפת הקודש:

הג`וק הג`וק
כבר לא יכול ללכת
כי אין לו, כי חסרה לו
הרגל האחורית

 

הבית השני בשיר:

La cucaracha, la cucaracha
Ya no puede caminar
Porque no tiene, porque le falta
Marijuana que fumar

 

הג'וק, הג'וק,
כבר אינו יכול ללכת,
מפני שאין לו, מפני שחסר לו,
מריחואנה לעשן

 

הגרסה הפופולארית של השיר מאת הג'יפסי קינגס:

 

(לידיעת הקוראת עדי ר. - מדובר על תיאורים קשים ביותר לקריאה. אני מסירה מעצמי כל אחריות לסיוטים שיהיו מנת חלקך במהלך הלילות הבאים).

אבל אולי כדאי, שוב, שאתחיל בהתחלה -

אחרי שבועיים בעיר הגדולה החלטתי להתחיל לטייל באמת (ו-לא - סיבוב גלידות בבואנוס איירס לא נקרא טרק). עזבתי את העיר הגדולה ונסעתי לסלטה.
מדובר על עיר שנמצאת בצפון ארגנטינה במרחק 20 שעות נסיעה מבואנוס איירס. 20 שעות! באוטובוס! אבל איזה אוטובוס...

זוכרים את האוטובוס לאילת? ארבע שעות במושב מינימלי, ילדים מתלהבים במושב האחורי, עצירה בגזלן, זוועת אלוהים?
אז זהו, שעידן חדש הגיע.
לפלא השמיני הזה קוראים cama. יש לו מושבים רחבים ומפנקים שנפתחים למיטה, הוא כולל שירותים וארוחות (לא משהו, אבל המקומיים מתים על הזבל הזה) והוא אפילו נוסע. אם לא היו טלנובלות מעצבנות בטלוויזיה ושכן בכיסא ליד שלא הפסיק לדבר בסלולר (אחר כך התברר שהוא סוכן מכירות של גלידות, אז החלטתי להיות נחמדה), הנסיעה היתה פשוט מושלמת. אבל גם ככה הצלחתי לישון שינה רצופה שכמוה לא הצלחתי לחוות בלילות האחרונים.

 

הלכתי להוסטל שהומלץ בחום באתר המטיילים האולטימטיבי והתמקמתי. בכניסה פגשתי כמה ישראלים ותיארתי לעצמי שבזה זה מסתכם.
טעות מרה.
אחרי 20 הפסקתי לספור. כנראה שלא רק אני קוראת המלצות בגרינגו. כולם ישראלים. בני 21-23, ואני בחדר עם עוד שבעה אנשים אחרים. טירונות.
 


אמנם יש מספר הטבות הכרוכות בשהייה במחיצת אנשים שאפשר לספור להם את הקוביות בבטן כשהם יוצאים מהמקלחת, אבל יש גם כמה חסרונות שכנראה יקצרו את ימי. הם מעשנים. כולם. הכל. תמיד. ובכל מקום.

מכריי ומוקיריי (אין קשר בין שתי הקבוצות) יודעים באילו עוויתות אני נתקפת ברגע שאני מריחה עשן סיגריות, וכי אין זה משנה היכן אני יושבת. העשן הבוגדני יחפש אותי, יגיע אלי, ויסרטן אותי לדעת.
אבל קיבלתי החלטה לטייל, ואני צריכה לשאת את כל הסבל הכרוך בזה. מי חשב שאני נהנית פה מי???
 

אבל לא על זה באתי לספר.

 

באחד הימים החלטתי גם אני להתקלח. החלטה תבונית שנבעה ברובה מהעובדה שע`, 22, שישן מיטה לידי, נדלק לחלוטין כששמע שאני מבוגרת ממנו ב - 11 שנה והתחיל לנסות לשכנע אותי איזה כיף יהיה לי עם בחור צעיר, ולשדל אותי להצמיד מיטות.
בצר לי נכנסתי למקלחת בתקווה שאולי זה ישתיק אותו (זה רק גרם לו להתנדב לסבן לי את הגב), תליתי את תיק הרחצה על הקולב, הורדתי בגדים, ואז ראיתי אותו!!! חום, גדול, ענקי! הולך לי על הבגדים, קורץ לי עם המחושים שלו ומגחך אלי במפלצתיות.
 

צרחתי.
שום תגובה מע`.

התלבשתי בטיל וטסתי חזרה לחדר. ע` כבר לא היה שם.

האדיוט. אין לו מושג שהוא יכול היה לסחוט ממני באותו הרגע את הגשמת כל הפנטזיות שלו, ובלבד שיוציא להורג את חיית הטרף שארבה לי במקלחת.

יצאתי מהחדר. ישבו שם כמה גברברים מסוקסים וקיימו דיונים מעמיקים למי יש את הסטייק הכי גדול וכמה אלכוהול קונים למסיבה הערב.
ביקשתי שמישהו יבוא להרוג את הקוקרצ`ה שחיכה לי על שלל מחושיו. אחרי שעברתי שני פרצופים אדישים ופציפיסט אחד (שחיסל בלי למצמץ חצי פרה ערב קודם), קם בחור אמיץ והתנדב להרוג את המפלצת. שמרתי מרחק בטחון (הצד השני של החצר), שמעתי בום של נעל, ואז הוא חזר ובישר שהחיה מתה.
רציתי הוכחה, ואז הסתבר שהוא השאיר את הגופה במקלחת.

מה כבר ביקשתי מה? אי אפשר לעשות עבודה עד הסוף?!

בצר לי פניתי לחבורת בנים אחרת, שם נמצא הצדיק שאסף את הגוויה ובישר לי שהשטח נקי.


טוב.

מסתבר שאם יש משהו עלי אדמות שישכנע אותי לנטוש את היבשת הזאת ולחזור אל מחשכי ביתי, זה לא היתושים ולא הקדחת ואפילו לא הישראליאדה שמכניסה לכיס הקטן את הכובש הספרדי. לא לא. מדובר על הקוקרצ`ה. מפחיד, מגעיל, וישרוד גם מלחמה גרעינית.

 

המזל הגדול הוא שכבר לא אהיה פה כדי לראות את זה.

תגובה חדשה