הולנדי, בוטני, יפני, וים של ישראלים

03/01/2019
גרינגו אמריקה

כותבת הבלוג :
אורית נאמן
שמי אורית נאמן, אני בת 34, מחולון, מהנדסת תוכנה במקצועי.
לאחר שסיימתי תואר שני החלטתי לקחת חופשה ארוכה...

  
28/10/07                                                                                                                                

                  הולנדי, בוטני, יפני, וים של ישראלים                                  אתמול הלכתי לטייל בפלרמו.
 
פלרמו היא שכונה בבואנוס איירס המתהדרת בפארקים ירוקים ענקיים ומנסה איכשהו לתת קונטרה לעיר המפויחת שבה היא נמצאת. לקחתי החלטה להעניק קצת אוויר נקי לריאותיי (שכבר שבוע ומשהו שואפות רק עשן אגזוזים), ויצאתי לדרך.
 
לקחתי סוב-טה, עליתי בתחנה הנכונה, זיהיתי באורח נדיר את ארבע רוחות השמים והתחלתי לתפור רחובות ולחפש אוכל.
מצאתי אמפנדס, שזה המאכל הלאומי כאן, קניתי לי לקינוח דלי קטן של גלידה איכותית (האפשרויות כללו דלי או אצבעון! איזו ברירה היתה לי?!) וכפיצוי המשכתי ללכת קוואדרות שלמים ברגל עד שהגעתי לגן הבוטני.גן בוטני, בואנוס איירס
 
אין מה לדבר. גן שווה. ענק, ירוק, עם הרבה פסלים והמון חתולים. היה קצת חבל שכל השלטים על המוצגים הבוטניים היו בספרדית (כי הרי לא קיימת בעולם שפה אחרת, נכון???), אבל הם גם ככה לא ממש עניינו אותי, אז המשכתי הלאה.
 
בשלב מסוים התיישבתי על הדשא כדי להנות מהרוגע ולקרוא לי ספר, אבל אז בדיוק איזו מוסקיטה החליטה לחלוק איתי את ארוחת הצהרים שלה, אז ברחתי משם. מצאתי ספסל ריק ממוסקיטות והתיישבתי עליו. השלווה הופרה ברגע שזוג נשים מחומצנות שיער החליטו לכבד אותי בנוכחותן ולא סתמו את הפה עד שהצליחו לנכס את הספסל כולו לעצמן.
גועל נפש של הכנסת אורחים. חכו שתבקרו בישראל.
 
יצאתי משם ושמתי פעמיי לעבר הגן היפני. כשחיפשתי נואשות את הכניסה פגשתי בחור הולנדי עם חוש כיוון קצת יותר טוב משלי ונכנסנו לשם ביחד, מקשקשים באנגלית. בהחלט מרענן אחרי כל הפור-פאבור והדה-נאדה.
 
הסתבר שהוא הגיע לארגנטינה לטיול של חודש, ועוד מעט חוזר להולנד. הוא חרש כבר חצי עולם, ובכל שנה לוקח חודש חופש מהעבודה ונוסע לטייל. אצלנו בשביל לקחת בכל שנה חודש חופש אני צריכה להיות ביחסים ממש טובים עם הבוס.
ממש ממש טובים. 
 
בסוף הטיולון נפרדנו לשלום והחלפנו אימיילים למקרה שנרצה לצאת יחד לשיט באורוגוואי (שהות של יום אחד ועוד חותמת בדרכון. מה איכפת לי?).
וכדי לחסוך בשאלות (נ.ר, מיה ושות`) - אני מצטערת לאכזב, אבל הוא ממש לא הטעם שלי. חוץ מזה הוא נוצרי פרוטסטנטי שהולך לכנסיה אחת לחודש (כן. שאלתי). אז מה אני צריכה צרות עם האמא? 
 
בערב נסעתי לברדק.
אז נכון, אני מודה שאני חסרת אופי שאוהבת חיים נוחים ומקלחת צמודה, והחלטתי שלא לעזוב את המשפוחה כרגע, אבל כן החלטתי להתחיל להתערות קצת עם המוצ`ילרים הישראלים כדי לתהות על קנקנם, ולאבחן כמה מתוכם הם אכן ילדונים בלונדינים בני 22 שזה עתה השתחררו מהצבא.
 
ישבתי שם לצלילי מוסיקה ישראלית שלא ממש איפשרה לנהל שיחה, אבל מכיוון שרוב השיחות שלי התנהלו עם סטלנים, לא הפסדתי הרבה. סבלתי נואשות מעישון פסיבי ותהיתי איפה העם ההולנדי המתורבת כשצריכים אותו. אח"כ קבעתי עם כמה אנשים ללכת איתם בבוקר לגן החיות ונמלטתי מהישראלידה ישר למיטה.
 
בבוקר ביטלתי את גן החיות משיקולים הומניים. מסתבר שמדובר בחיות המסוממות באופן קבוע כדי שאנו, בני האדם הנאורים, נוכל להצטלם עם אריות ולהשוויץ בבית. העדפתי שלא לתרום את כספי לזוועה הזאת, ובמקום זה קפצתי לברדק להחליף ספר. יש שם ספריה שרק בעטיה הייתי נשארת עוד חודש בבואנוס איירס. ספר תמורת ספר. איזה כיף.
 
אחר כך פגשתי שם ישראלית בת 26 שנחתה רק אתמול, התרגשתי כולי ממפגש עם מישהי שלא עברה לפני שבוע בשערי הבקו"ם וגררתי אותה איתי לתפור קוואדרות בעיר עד שהגענו לפורטו מדרו והתיישבנו במסעדת בשרים.
צמחונית הבחורה.
טוב. 
ניחמתי אותה באמרי שהיא לא הפסידה הרבה, ושהחלק הכי טוב בסטייק היה הצ`ימיצ`ורי (מה שנכון). חזרנו לברדק, שם החלטתי לצרף את עצמי להתאבדות המונית של כמה חבר`ה שמתכוונים לצאת לצניחה חופשית.
 
עוד לא קבענו יום, אז בבקשה לחכות עם ההספדים (ועם התביעות לחברת הביטוח).
 
                                       פוארטו מדרו , בואנוס איירס
בואן נוצ`ה.
תגובה חדשה