על מוסקיטו קולקטיבו ומורה לספרדית

03/01/2019
גרינגו אמריקה

כותבת הבלוג :
אורית נאמן
שמי אורית נאמן, אני בת 34, מחולון, מהנדסת תוכנה במקצועי.
לאחר שסיימתי תואר שני החלטתי לקחת חופשה ארוכה...

  
26/10/07                                                                                                                                

                  על מוסקיטו , קולקטיבו ומורה לספרדית                                


החלטתי ללמוד ספרדית.
זאת אומרת, לקחתי קורס סוף הדרך לפני הנסיעה ב - (זהירות: פרסומת!) מכון לידידות אמריקה . שלושה חודשים. מורים מעולים, חומר לימוד איכותי ומפגשי דיבורימוס כמה שרוצים.
אבל יש בעיה אחת - חיי מתנהלים כרגע בהווה בלבד. בשביל לספר מה עשיתי אתמול צריך קורס אחר.
אז בדקתי קצת באינטרנט וחיפשתי המלצות על מורים. בסופו של דבר בחרתי בסבינה. גרה 20 שנה בארץ, דוברת עברית שוטפת וגם אנגלית (נו טוב, גם ספרדית). קבענו שאגיע אליה והיא אמרה לי איזה אוטובוס (קולקטיבו בשפת המקום) לקחת.
אוטובוס???
אני?
שיהיה ברור, כבר 7 שנים בערך לא עליתי על אוטובוס (להוציא את יום חמישי שעבר, כשעזבתי את העבודה והזדכיתי על הפג`ו 307 השם יקום דמו). מה אוטובוס עכשיו? אני לא זוכרת בכלל איך עושים את זה.
טוב, הרבה ברירה לא היתה לי. לקחתי קולקטיבו, נסעתי לסבינה שסוף סוף לימדה אותי את רזי העבר, ובדרך פיתחתי כמה תובנות בנוגע לתחבורה הציבורית בבואנוס איירס. לדוגמה, שעדיף להיצלות בלבה רותחת מאשר לשבת בחלקו האחורי של הקולקטיבוס הזה בשלהי האביב, בנוסף הסקתי שאם מגבירים את הווליום ב - MP3 למקסימום, אפשר לפרקים לזהות לצד שיהוקי המנוע את שלמה ארצי מקרטע בחמש ושלושים.
בדרך חזרה נרדם לי איזה תלמיד תיכון על הכתף. אם כבר קולקטיבו אז עד הסוף.
 
אה, ויש כאן עוד משהו שכדאי להרחיב עליו את הדיבור. המוסקיטוס.
אני חושבת שלקראת הנסיעה הזאת התחסנתי בפני כל מגפה ומחלה שקיננה אי פעם באיזשהו גוף אנושי. זה כולל קדחת צהובה, טיפוס הבטן, טטנוס, דיפטריה, אדמת, חצבת, חזרת, דלקת קרום המוח וצהבת A ו - B. אבל אני לא חושבת שקיים חיסון כלשהו על פני כדור הארץ נגד היתושות מוצצות הדם, שכאן, בניגוד לאחיותיהן הנפקניות בארץ הקודש, הן ענקיות, נמצאות בכל מקום ועובדות גם בשעות היום.
אחת מהן התבייתה עלי והפכה אותי לארוחת הלילה העיקרית שלה. הייתי עלולה להצטער שלא הבאתי את הסנו-די מהארץ, אם לא הייתי משוכנעת שלמראהו היא פשוט תגחך לעצמה ותתבשם בו לטובת הזכר הבא שהיא תחליט לפתות.
אין לי ספק שהיא תצליח, סה"כ היא יודעת יופי את העבודה.
 
Hasta Luego,
אורית.

למידע נוסף על: קיטו
תגובה חדשה