מטיילים שרים

03/01/2019
גרינגו אמריקה

מי אנחנו שנגיד לא לאומנות - לפניכם לינק למספר שירי מטיילים שנכתבו והולחנו ע"י עמוס צימרמן במהלך הטיול, תוכלו להוריד את השירים מהלינק ולקרוא את הסיפור של כל מהם בכתבה שלפניכם, תהנו:

http://www.myspace.com/amoszimmerman

"כל השירים נכתבו תוך כדי הטיול בדרום ארגנטינה. קודם כל נוצר השיר "פרופורציה" בברילוצ’ה, כמה ימים אחרי שבבואנוס איירס נגנב לי התיק הקטן ארבעה ימים אחרי שנחתתי. בחורה בשם לרה שטיילה איתי עשתה בבוליביה תאונת אוטובוס שתוך כדי התאונה גנבו לה את התיק עם האשראי והכל והיא גם נפצעה קצת. אז כדי לעודד אותי היא הכניסה אותי לפרופורציה וסיפרה לי את הסיפור שלה... אחרי השיר הזה, שהוא בעצם גולת הכותרת, נוצרו כל השאר לאט לאט.
"דון מיגל" ו"צ’ילואה" נוצרו בצ’ילה, דון מיגל עקב התמונה שלו שיש על קופסאות הסיגריות בצ’ילה ומבאסת תמיד את הסיגריה, וצ’ילואה עקב שבוע שם ובפוארטו מונט, שני מקומות שאפשר בכיף היה לוותר עליהם... פשוט לא נהנו שם והתחרטנו שלא ניצלנו את הזמן למשהו אחר.
ובסוף יש את "קר פה" שנוצר באל קלפטה, שם באמת כבר הרבה יותר קר ואנשים מתחילים להתבאס מזה. זה שיר קצת בכייני, אבל בצחוק כמובן, לי אישית הקור בכלל לא כזה עניין רגיש, אבל שמעתי את החברים כל הזמן מתלוננים... וחוץ מזה אין מה לעשות, צריך לסבול קצת מקור כדי לראות נופים יפים, לא?
אה ומשהו בדרך אגב, פגשתי כאן בבואנוס לפני כמה ימים גם שני חבר’ה שיש להם שני שירים שהם השמיעו לי וממש אהבתי אותם. אחד על קולומביה והשני על לא להתקלח בקרטרה אוסטרל... חשבנו על שיתוף פעולה בעתיד, נראה לאן זה יתקדם. אבל הנה הוכחה שאני לא לבד..."

עמוס צימרמן
תגובה חדשה