טופיזה

03/01/2019
גרינגו אמריקה

לפניכם מקרה מצער שקרה למטיילים ישראלים בעיר טופיזה שבבוליביה במהלך טיול הסוסים המפורסם שאליו יוצאים מטיילים רבים.  המטיילים מעדיפים להשאר בעילום שם אך מקווים שכולם ילמדו מהמקרה שלהם, הנה הסיפור כפי שנשלח אלינו:


"הסיפור שלפניכם קרה לנו ב-19/4/07 והיינו רוצים שכל ישראלי ישמע עליו כדי להציל חיים! 

סיפור שכמעט הפך לאסון
השבוע הגענו חבורה של 6 ישראלים לטופיזה, בוליביה, ובין היתר עשינו את טיול הסוסים המדובר דרך המלון שישנו בו 
הנקרא LA TORRE.
אני אתחיל ישר מהסוף: לאחר כמה שעות רכיבה מהנות, המדריך הוביל אותנו לדרך שעליה פסי רכבת והתחלנו לרכב על גבי הפסים. שאלנו כמה וכמה פעמים אם אין בעיה עם זה ואין רכבות, והמדריך השיב בכל פעם שהכל בסדר.
באחד הסיבובים, כשכולנו על גבי הסוסים והדרך צרה מאוד, הראשון מבינינו צעק "רכבת, רכבת! ", ותוך שנייה הגיחה רכבת מולנו. כל הסוסים נבהלו והתחילו להשתולל, הרכבת פגעה באחד הסוסים חזיתית והרוכבת שעליו עפה הצידה. אנחנו פשוט זינקנו מהסוסים לצד הדרך כמה שאפשר, אם זה אומר לקפוץ על השיחים ולתוך תעלת מים. אחת מאיתנו נפלה תחת הרכבת, ובמזל לא קרה לה דבר מלבד יד נקועה. סוס אחד נהרג ואחד נפצע קשה מתחת לגלגלי הרכבת.
תנסו לתאר את זה ממש כמו בסרטים, הדבר המפחיד ביותר שעברנו בחיים. החיים שלנו ממש חלפו לנו מול העיניים ובנס - כולנו נשארנו בחיים, למרות שבשניות הראשונות חששנו שלא.
המחדלים לא נגמרו פה: אחרי הליכה ברגל לכביש צדדי, והמתנה ארוכה למוניות בחזרה לטופיזה, חלקנו הגענו לבית חולים על מנת לבדוק את הפצועה, וחלקנו חזר למלון כדי ליידע את בעלת המלון שהיא גם בעלת סוכנות הטיולים (אירמה) כדי שתתחיל לטפל בעניינים.
היא מצידה טענה שהיא לא אחראית, וזו אחריות של המדריך שהוביל אותנו בדרך זו, והוא טען שזו אשמתנו כי "מיהרנו ורצינו להגיע לטופיזה כדי לתפוס נסיעה בערב", הם עוד טענו "שתאונות קורות" ושבסופו של דבר כולם שלמים ובריאים חוץ מאחת שקבלה "מכה קטנה". היא הציעה לנו להתקלח, להרגע ולנסוע בלילה כמו שתכננו.
דרשנו שישלמו על הטיפול בבית החולים, והם טענו ששלמו על המוניות "וזה מספיק כי זו לא אחריותם". לאחר ויכוחים וצעקות במשך קרוב לשעתיים-שלוש, הסכימו לשלם רק על הטיפול ביד, אך לא ברגל ובשאר הגוף כי "הרכבת פגעה רק ביד, ושאר הפגיעות זה כי החלקתם אחר כך". בסופו של דבר הם שילמו על הטיפול, והחזירו לנו רק חצי מהכסף ששילמנו לטיול - אנחנו מצידנו רצינו לברוח משם כמה שיותר מהר. בדיעבד התברר לנו שהסכומים שהם אמרו לנו ששולמו למוניות ולבית החולים היו גבוהים הרבה יותר ממה ששולמו באמת.

אנחנו קבלנו את החיים שלנו במתנה- טיול סוסים הוא יפה, כייף ומהנה, אך לא שווה לרגע את החוויה המצמררת שעברנו.
אנחנו לא רק ממליצים לכם לא להתקרב לא למלון ולא לסוכנות הזו, אלא אף מבקשים זאת מכם אם החיים שלכם חשובים לכם.
בעלת המלון וצוותה שקרו לנו וממש הוליכו אותנו למוות! גם היחס שלהם לאחר האירוע צורם.
 המקום נקרא "HOTEL LA TORRE" בכתובת AV CHICHAS  והם מוציאים טיולי סוסים לאזור וכן טיולים לסאלר.
בלונלי פלאנט 2003 הוא נקרא HOTEL ROCA COLORADO והוא אותו אחד אנחנו למדנו מהאירוע הזה לא לסמוך על אף אחד, ואם משהו נראה לנו מסוכן - פשוט לא לעשות את זה! וזה כולל בין היתר, לוודא שהטיולים שיוצאים אליהם לא כוללים הליכה על פסי רכבת ולא משנה מי אומר מה.
אם המזל לא היה לצידנו, וזה אומר שלא היינו מספיקים לקפוץ, או שהרכבת הייתה מגיעה 2 דקות לפני זה כשעברנו במנהרה, או שהרכבת הייתה טיפה יותר מהירה, או שלא היינו מספיקים לראות אותה - היום לא היינו בין החיים.
אנא העבירו את המסר הזה לכל ישראלי וישראלית שנמצאים בדרום אמריקה - כי החיים של כולנו חשובים יותר מכל דבר אחר!"
תגובה חדשה

סכנה

שלומי

22/04/2007

טיולי הסוסים בטופיזה הם מסוכנים מאוד, זה ידוע כבר תקופה ארוכה ,אפשר לקרוא בטיפים, ובכל זאת ישראלים מתעקשים בגלל המחיר הזול...  אנחנו יצאנו עם הסוכנות היקרה ביותר בטופיזה  והמדריך התחלף בילד בן 10 במהלך הטיול, בחורה שפגשנו עפה מסוס שהשתולל  והתאשפזה, פשוט מסוכן! מזל שלא נגרם אסון חמור יותר...

GAM LANO

ארז

22/04/2007

we olso did a hourse trip of two days with LA TORRE and we olso have a few problems and the bos of the hotel and the tuor company say that all the gilthy is on the guid and on us. of course we argeu and finaly we got what we want. but dont forget that the one one that you give him the money is respponsible to everything. in all bolivia when they have cases like that and problems with the tourist they start to act like they dont know anything - dont belive that

מחריד

אוריה

22/04/2007

אני מזועזעת ומאושרת על כך שלא קרה לכם כלום!! ותודה על כך שיידעתם את כולנו!

ישר כוח!!!!

lior

22/04/2007