סלאר דה אויוני

03/01/2019
גרינגו אמריקה

לפניכם ידיעה על מקרה מזעזע שקרה למטיילים ישראלים במהלך הטיול בסלאר דה אויוני שבבוליביה.
כתבה: מור רוטהולץ


"
שלום...

אני מקווה שתראו לצורך לפרסם את האירוע בכדי לתת למטיילים הישראלים שנכנסים לאתר שלכם את הידע כדי להימנע ממקרה דומה!

ב3 למרץ יצאנו לסלאר דה אויוני עם החברה ג’אנט טורס, יצאנו בג’יפ אחד 3 ישראלים 3 גרמנים ובחור ספרדי. בדיעבד גילינו כי החברה שלנו והחברה קריסטל טורס התחברו וארגנו טבחית לשני הג’יפים שלנו כאשר בג’יפ השני היו 6 ישראלים שאיתם עשינו את כל הסלאר , בנוסף במקום היו איתנו ישראלים נוספים.

ביום הראשון יצאנו בסביבות 11 בבוקר מאויוני וביקרנו במספר מקומות יפייפים! שלאחר מכן הגענו להוסטל הראשון בסביבת 7 בערב באזור לגונה קולורדו (4200 מטר) בו ישנו בלי בעיה מלבד ההתרגלות לגובה.

למחרת יצאנו ב4 לפנות בוקר לגייזרים, מעיינות חמים והרבה לגונות יפייפיות! בסביבות 5 בערב הגענו להוסטל בעיירה סאן חואן של דון קרליטו (יש מצב לטעות קטנה בשם הדון, 3600 מטר) עם מקלחת חמה!

כמובן שכולנו רצינו להתקלח אז הכנו רשימת מקלחת...
אחרי 5 מתקלחים נכנסה בחורה, אחרי איזה 5 דקות שמענו רעשים מהמקלחת שבהתחלה חשבנו כשירה או זמזום ואחרי מספר דקות נוספות החבר של הבחורה הגיע לבדוק לשלומה ולא קיבל תגובה מהמקלחת...
אחרי מספר נסיונות הדלת של המקלחת נפרצה ושם נמצאה הבחורה הישראלית על הרצפה מפרפרת לאוויר... בהתחלה חשבנו על אפילפסיה או אנמיה אבל מהר מאוד גילינו את הטעות שלנו כאשר בחורה נוספת מתוך המגורים (צמודים למקלחות ולשירותים) הרגישה סחרחורת ובדרך החוצה מהמגורים איבדה את הכרתה ונשכבה על הרצפה... באותו רגע התחלנו להרגיש גם את הסחרחורת והבנו כי יש בעיה חמורה!
הובלנו את שתי הבחורות המאולפות החוצה וקלטנו כי אולי הדוד שמחמם את המים החמים למקלחת גומר את כל החמצן במגורים או מפיץ גז רעיל ללא ריח...
ביקשנו מהנהג של אחד הג’יפים לקחת את הבחורה מהמקלחת לבית חולים הקרוב, קיבלנו הענות רק מנהגי הג’יפים שלנו ולא מנהג אחר שהיה במקום.
באותו זמן שמענו צעקה נוספת מתוך המגורים ומצאנו בחור נוסף, שהתקלח לא מזמן, מפרפר לאוויר אף הוא. הובלנו אותו החוצה במהירות לג’יפ נוסף ותוך 2 או 3 דקות כל המטיילים שהיו במגורים באותו זמן הותקפו סחרחורות חמורות וללא התעשתות מהירה אף הם יכלו להיות בסכנת עילפון.
כל המטיילים שהושפעו הובהלו לבית חולים האזורי שנגלה להיות מרפאה אזורית קטנה בעלת שני בלוני חמצן מהם רק אחד פעיל ברמה טובה.
בעזרתה של רופאה מקומית טופלו כולם אך אחרי מעשה נאלצנו לשלם בעצמנו על הטיפול ובסופו של דבר נזרקנו מהמרפאה למרות שחלק נכבד מהמטיילים לא הרגיש מסוגל לעזוב.
אחרי שעות רבות של הקאות, סחרחורות, כאבי ראש ובעיקר פחד איימים! עשרה מטיילים ישראלים נפגעו ומטיילת גרמניה אחת.
בדיעבד גילינו כי מקרה דומה קרה בעבר ולא נלקח שום מאמץ לתקן את הבעיה!
לאחר שחזרנו בריאים ושלמים להוסטל המפחיד לא נתקלנו באדיבות או בהכנסת אורחים יפה אלא ההפך.. חוסר אכפתיות ואפילו חוסר סבלנות כלפינו למרות החוויה ההזויה שעתה עברנו!
חלק מהמטיילים לא יכלו לחזור לישון אחרי בגלל חרדה לעצמם ואפילו לא היו מוכנים לישון בחדרים הקרובים למקלחת.

בבוקר למחרת כמעט כל המטיילים הרגישו טוב ויכלו לסיים את הסלאר בצורה טובה.

אני מקווה כי המטיילים הישראלים יקחו דוגמא זו כאזהרה מפני ההוסטל בסאן חואן והתרחקו ממנו כדי למנוע מקרים כאלו! "

למידע נוסף על: אויוני סלאר דה אויוני
תגובה חדשה

תכלס

ran

08/03/2007

יש המון בעיות עם יציאות לסאלאר מאויוני..... המלצה: 1 - צאו לסאלאר מטופיזה!!! קצת יותר יקר אבל באמת אחלה! 2 - תשלמו חצי בהתחלה וחצי בסופ. ככה אם יעשו לכם בעיות לפחות לא תפסידו כספ