דרום אמריקה

03/01/2019
גרינגו אמריקה

דרום אמריקה על קצה המזלג

          
דרום אמריקה ........... איך אפשר בכלל לתאר במילים את הקסם של יבשת דרום אמריקה העצומה.
יבשת זו היא אולי אחת המגוונות ביותר בעולם ומכילה בתוכה אוצר מדהים של נופים ותרבויות רבות .
נתחיל בקצת עובדות יבשות
בדרום אמריקה ישנן 12  מדינות : ברזיל, ארגנטינה, פרו, בולביה, צ’ילה, קולומביה, אקוודור, פרגוואי, ונצואלה, אורוגוואי גיאנה, סורינאם ועוד מחוז של צרפת:  גיאנה הצרפתית.
יבשת דרום אמריקה משתרעת על פני 17,650,000 קמ"ר  , אוקיינוסים וימים מקיפים את יבשת דרום אמריקה מכל צידיה, כאשר בצד המערבי נמצא האוקיינוס השקט, בצד המזרחי שוכן  האוקיינוס האטלנטי ובצפון הים הקריבי. החיבור היחיד שיש ליבשת דרום אמריקה למרכז אמריקה הוא בין קולומביה לפנמה.
בגדול צורות הנוף של דרום אמריקה מתאפיינות: במערב שרשרת הרי האנדים הארוכה בעולם ( מעל 8000 ק"מ) , במרכזה הצפוני יערות הגשם , בדרום קרחונים ,בצפון חופים קאריביים יפהפים, במזרח רצועת החוף הארוכה של ברזיל  (7400 ק"מ).
הטיול בדרום אמריקה  מגוון ומרתק בגלל העובדה שכל מדינה מבין 12 המדינות בדרום אמריקה היא "עולם ומלואו"  המשלב תרבויות , אוכלוסיה וצורות נוף שונות  ואלו מעניקים לכל מקום את הקסם הייחודי לו  .
כל ארץ והיופי שלה..........
ברזיל המכילה בתוכה רצועת חוף מדהימה בשילוב עם יערות עד מדהימים ותושבים שמחים החוגגים בכל הזדמנות שיש להם, אך מחכים בצפייה לקרנבל .
בארגנטינה  שתזכיר לכם בחלקים מסויימים את אירופה אך עם תרבות דרום אמריקאית מעניינת שהשתמרה היטב לאורך השנים ונותנת גוון מיוחד לחיי היום יום,  בשילוב עם תשתית תיירותית מפותחת ניתן לטייל במדינה בצורה נוחה, קלה ומאוד מפנקת וגם מעניקה לכם נופים עוצרי נשימה כמו מפלי האיגואסו העוצמתיים .
ואם אתם רוצים לחזור בזמן עוד יותר סעו לבוליביה ופרו ותרגישו שאתם חיים כמו פעם ביופי ובפשטות חיים שנישתמרה בצורה טובה בשילוב עם פסטיבלים וחיי פולקלור יפים שלא ישאירו אתכם משועממים אפילו לרגע.
אם גם בזה לא הסתפקתם וחפצה נפשכם במנוחה בשילוב של רצועת החוף המדהימה הנושקת לים הקריבי אתם צריכים לבקר דחוף בקולומביה ובוונצואלה שם תמצאו את כל את תרבות החופים המגניבה .  
אלו רק דוגמאות או אפילו דוגמיות קטנות של חלק מהדברים המדהימים שיש ליבשת דרום אמריקה להציע.
אז אם לא הבנתם את הרמז עד עכשיו אז ................................לכו לטייל.  

תגובה חדשה