מעבר גבול מפרו לברזיל

03/01/2019
גרינגו אמריקה

                                                                 

דרך היבשה:

קיימות 2 דרכים לעבור מברזיל לפרו ואלו דרכים קשות שעוברות באזורים יפהפים ונידחים, קחו בחשבון זאת, ההמלצה היא לטוס בין הארצות אך מטיילים ותיקים שראו כבר הכל סביר להניח יסתדרו פה.

מעבר גבול פוארטו מלדונאדו puerto maldonado - אסיס ברזיל asis brazil : זהו מעבר גבול נידח באזור ג‘ונגלים בצפון מזרח פרו. מגיעים לפוארטו מלדונאדו בפרו שהיא עיר שממנה גם ניתן לצאת למסעות לג‘ונגלים ההגעה מתבצעת לרוב מהעיר קוסקו, או במשאית/טנדר או בטיסה(כ-55 דולר). בפוארטו מלדונאדו עדיף להחתים דרכון ומשם לוקחים מעבורת קצרה שחוצה את נהר madre de dios עליו היא שוכנת, ומשם ממשיכים לכיוון הגבול במשאית/טנדר(בערך 35 סול)  שם נמצאות העיירות איניאפארי inapari ואסיס ברזיל ואגב גם לשם יש טיסות מקוסקו. זכרו כי הדרך ממלדונאדו לגבול היא דרך משובשת ובעיתית וניתן לעבור בה רק בעונות הלא גשומות(מסוף פברואר ועד תחילת אוקטובר).
מאסיס ברזיל שהיא המקום הסביר ביותר לישון בו לוקחים משאית/טנדר לכיוון ברזיליאה ומשם ישארו לכם רק 3 וחצי שעות נסיעה עד העיר הגדולה ריו ברנקו ומשם כבר אין בעיית תחבורה.

מעבר גבול סנטה רוזה santa rosa - טבאטניגה tabatinga: זהו מעבר גבול בצפון מערב פרו גם הוא באזור הג‘ונגלים, זהו משולש הגבולות בין ברזיל פרו וקולומביה. 
המעבר מתבצע בשייט ל2 הכיוונים או בטיסה. מפרו צריך  להגיע לעיר איקיטוס אליה אין דרכים יבשתיות אלא רק דרך טיסה או שייט שניתן לצאת אליו מ-2 מקומות, העיר הראשונה היא יורימאגואס yurimaguas עיר נמל שמוציאה ספינות(eduardo היא החברה העדיפה) אל איקיטוס  אליה מגיעים בדרך עלובה ארוכה ומייגעת מאזור החוף הצפוני(מהעיר צ‘יקלאיו לדוגמה), העיר השניה היא פוקאלפה משם ההפלגה אורכת כשבוע ועולה כ-60 סול לעומת יורימאגואס שיותר זול ויותר מהר בכמה ימים.
אחרי שהגעתם ונרגעתם מעט(או שלא) באיקיטוס, לוקחים מפה הפלגה אל משולש הגבולות,  traastour היא חברה שדרכה ניתן לעשות את השייט בסביבות ה60 דולר ואלו הפלגות מהירות של 10 שעות בערך, יש גם איטי בפחות כסף. הספינות יוצאות מאיקיטוס בימי שלישי, חמישי ושבת. 
 השייט מגיע אל העיר  טבאטניגה אך בדרך יעצרו לכם בסנטה רוזה רק בשביל להחתים דרכון(אם השייט מסתיים כאן תוכלו לקחת סירה קטנה לטבאטניגה).
במשולש הגבולות כדאי לישון בלטיסיה(הקולומביאנית) כי היא הכי תיירותית ומסודרת, אחרי שעזבתם את משולש הגבולות והחתמתם דרכון כניסה לברזיל לוקחים שייט ממטבאטינגה או מבנג´מין קונסטנט(עוד עיירה ברזילאית) אל מאנאוש, שטים עם הזרם, לוקח 3 ימים עולה כ-50 דולר לאדם. שייט לא קל בהחלט.

טיפים כלליים לשייט:
1. להביא דוחה יתושים והרבה.
2. אתם צריכים להביא ערסל כי לא יספקו לכם.
3. זהו לא סיור לראות ג‘ונגלים וחיות לכן לא תראו שום דבר מענין, תביאו מוזיקה, ספר, וכל דבר שיפיג שיעמום.
4. תביאו הרבה ממתקים(גם אוכל אם אפשר כי האוכל שלהם לא משהו) קחו בחשבון שלהפלגות אלה יש נטייה להתארך יותר מהצפוי.
5. כדאי לישון הכי למעלה(קומה עליונה) ומקדימה ורצוי אפילו בחוץ ולא בחדרים החמים והמצחינים.
6. לא מומלץ לכל בעלי קיבה רגישה מומלצת לוותר ומי שכן בוחר בשייט אז להצטייד בכדורים נגד בחילות הקאות וכדומה...
 
טיסות:

יעלה בקרוב
למידע נוסף על: ברזיל פרו
תגובה חדשה