ישראלית נהרגה ברפטינג בפרו

03/01/2019
גרינגו אמריקה

מטיילת ישראלית בת 20 נהרגה במהלך רפטינג אליו יוצאים מהעיר קוסקו בפרו.
הסירה שבה היו המטיילים התהפכה וכתוצאה מכך נהרגה הצעירה. שגרירות ישראל בלימה כבר הודיעה למשפחתה על האסון הנורא.
הרפטינג שמתקיים בנהר אפורימק מושך אליו מאות ישראלים בכל שנה, אלו מגיעים לקוסקו ויוצאים עם מדריכים למספר ימים של שייט בנהרות שכולל בד"כ תרגול והכנה לשייט אך זו לא הפעם הראשונה שמטיילים נהרגים ברפטינג מסוג זה.
הנהר עצמו נחשב לרפיד 5, מהמהירים ומסוכנים בעולם.

                     

תגובה חדשה

הבית של פיסטוק

רועי

05.04.2006

שלום לכולם דבר ראשון לפני הכל הנהר הזה שכולם מדברים עליו זה בכלל לא הנהר שבו זה קרה. דבר שני אני מבקש מכל מטייל ישראלי שלפני שהוא הולך לבית של פיסטוק ובכלל לראפטינג שידע עם מי הוא הולך כי אתם מפקידים את החיים שלכם בידיים לא אחראיות. תומר הוא נוכל הוא ידע שהוא שם אותנו בנהר שבו לא התנסו אף פעם ולא טרח לספר לנו. המדריכים ידעו שאחרי יום גשום אסור להיכנס לנהר כי הוא הרבה יותר עוצמתי ומסוכן ובכל זאת לקחו את הסיכון. אני באמת לא רוצה להרחיב יותר מדי מורן שלנו נלקחה ושום דבר לא יחזיר אותה. אבל יש בסיפור הזה אשמים. ואני אישית לא ינוח עד שהם יעמדו לדין. מורני אני אוהב אותך תמיד ומתגעגע אלייך כל כך. תחשבו מה אתה עושים לפני שאתם הורסים את החיים שלכם ושם המשפחות וחברים שלכם.

השתתפות בצער

coval

01.04.2006

שלום לכולם ,ממש צר לי שמותם של צעירים ישראלים ואנשים אחרים משמשים לנגיחה באנשים שתמיד עזרו לכולם בשעת צרה או עזרה דחופה ,אנחנו היהודים יודעים למצא את הרע שבעינין וחוסר המזל של ההחלטות שאנחנו עצמנו מחליטים ולוקחים על עצמנו החריות למה שאנחנו רוצים לעשות בטיולים שלנו ועם החולשה שלנו כלפי הסביבה משפיעה עלנו אז ההחריות עלנו ולא על האנשים שנותנים לנו את מה שאנחנו מחפסים בדרום אמריקה.כך שלו לתת עונשים לאחרים אלה לעצמנו בילבד. לי תומר עזר מאוד הבית של פיסטוק כאשר היתי לא זעיר ואכלתי אוכל בחסכון ואז העזרה באה מתומר ומירי וכל האשפוז היה קל וטופל יפה מאוד ,אז באמת ישראלים יפה נפש לא לתת לרוע שבליבנו לרחף ולתת באמת את המחמאה לבית של פיסטוק, כי עם לא היה קשה לנו להסתדר שם .אז חבריה על באמת תהנו כל עוד יש מצב ותנו יד ולא גב.

יהיה בסדר גבר

פינון

24.03.2006

טוב מה כבר אפשר לצפות, מטיילים בדרום אמריקה רוצים לצאת לראפטינג, אז על מי נסמוך? על סוכנות ישראלית, ברור... הרי הוא לא ידפוק אותנו, הוא לא יסכן את חיינו, ולא ישלח אותנו לנהר שאף סוכנות אחרת לא שולחת, אבל בתוספת של 10 ש"ח תוכל לצאת לראפטינג דרכו בין המסוכנים שאף אחד לא מוציא אליו, כי 10 ש"ח זה הרבה בפרו... ואם אתם חוששים למות הוא ירגיע אתכם, ויגיד לכם- יהיה בסדר גבר! אתה רוצא אולי שווארמה? טוב, אבל אם אתה מת הוא יגיד למי שנשאר, החיים חייבים להמשך, דברים כאלו קורים כל הזמן, קחו אותי לדוגמה, זה לא הפעם הראשונה שמישהו מת אצלי... אז יאללה חבר´ה, יש אחלה מסיבה היום, אתם באים? ואם חשבתם לקבל את הכסף בחזרה, למרות שחבר טוב שלכם מת, אין בעיה עם זה, פשוט תחתמו לי שאתם לא תובעים אותי, ואם לא תמצאו אותי, אישתי הערסית יכולה להגיד לכם שבפרו רק הכסף קובע, ואם אתם רוצים ללכת עם זה למשטרה אין עם זה שום בעיה. טוב, אז יהיה בסדר גבר בואו לבית של פיסטוק, יש אחלה שווארמה!!!!

חשוב מאוד שתדעו !!!

יצחק

19.03.2006

לכל אותם מטיילים אשר במטרתם לבצע ראפטינג בעונה הקרובה בבקשה בבקשה חשוב מאוד שתדעו בידי מי אתם מפקידים את חייכם לפני שאתם יוצאים לראפטינג אשר כרוך בו סכנות רבות !!! רצוי שתדעו שהראפטינג יצא מהסוכנות של "הבית של פיסטוק" ומוכרת היטב בקרב המטיילים הישראלים אנא שמרו היטב על עצמכם !!!

המסלול שיצאו אליו היה חדש

ארי

19.03.2006

ולא באפורימק או האורובמבה יהיה זכרה של מורן ברוך