מעבר גבול מברזיל לפרו

03/01/2019
גרינגו אמריקה

                                                                

דרך הנהר:

מעבר גבול טבאטניגה tabatinga - סנטה רוזה santa rosa  :
המעבר היחיד בשייט שיש מברזיל לפרו וההפך הוא דרך נהר האמזונס.
לבאים מברזיל ממנאוש שבברזיל יש הפלגה של חמישה או שישה ימים(משתנה...) עד למשולש הגבולות שם נמצאת העיירה טאבאנטינגה הברזילאית.

מטבאטינגה או מבנג´מין קונסטנט אל מנאוש שטים עם הזרם, לוקח 3 ימים(קצר יותר עם הזרם...) עולה כ-50 דולר לאדם, צריך להביא ערסל!!! וגם אוכל למרות שכלול במחיר גם אוכל. ערסלים תוכלו לקנות בכל מקום באחת מהעיירות.
שייט לא קל בהחלט אך אם תגיעו ממנאוש לכאן הסיוט יהיה קשה יותר כי שטים נגד הזרם ואורך השייט הוא 6 ימים והמחיר עולה קצת יותר(כ-60 או 70 דולר).

מטבאטינגה אל איקיטוס(פרו) השייט יוצא השכם בבוקר ואורך בסביבות ה-8 או 9 שעות ועולה בסיבות ה-50 דולר, בדרך תעצרו(תודאו את זה) בעיירה הפרואנית סנטה רוזה כדי להחתים את הדרכונים.

טיפים כלליים לשייט:
1. להביא דוחה יתושים והרבה.
2. אתם צריכים להביא ערסל כי לא יספקו לכם.
3. זהו לא סיור לראות ג‘ונגלים וחיות לכן לא תראו שום דבר מענין, תביאו מוזיקה, ספר, וכל דבר שיפיג שיעמום.
4. תביאו הרבה ממתקים(גם אוכל אם אפשר כי האוכל שלהם לא משהו) קחו בחשבון שלהפלגות אלה יש נטייה להתארך יותר מהצפוי.
5. כדאי לישון הכי למעלה(קומה עליונה) ומקדימה ורצוי אפילו בחוץ ולא בחדרים החמים והמצחינים.
6. לא מומלץ לכל בעלי קיבה רגישה מומלצת לוותר ומי שכן בוחר בשייט אז להצטייד בכדורים נגד בחילות הקאות וכדומה...

דרך היבשה

מעבר גבול פוארטו מלדונאדו puerto maldonado - אסיס ברזיל asis brazil : זהו מעבר גבול נידח באזור ג‘ונגלים בצפון מזרח פרו. מגיעים לפוארטו מלדונאדו בפרו שהיא עיר שממנה גם ניתן לצאת למסעות לג‘ונגלים ההגעה מתבצעת לרוב מהעיר קוסקו, או במשאית/טנדר או בטיסה(כ-55 דולר). בפוארטו מלדונאדו עדיף להחתים דרכון ומשם לוקחים מעבורת קצרה שחוצה את נהר madre de dios עליו היא שוכנת, ומשם ממשיכים לכיוון הגבול במשאית/טנדר(בערך 35 סול)  שם נמצאות העיירות איניאפארי inapari ואסיס ברזיל ואגב גם לשם יש טיסות מקוסקו. זכרו כי הדרך ממלדונאדו לגבול היא דרך משובשת ובעיתית וניתן לעבור בה רק בעונות הלא גשומות(מסוף פברואר ועד תחילת אוקטובר).
מאסיס ברזיל שהיא המקום הסביר ביותר לישון בו לוקחים משאית/טנדר לכיוון ברזיליאה ומשם ישארו לכם רק 3 וחצי שעות נסיעה עד העיר הגדולה ריו ברנקו ומשם כבר אין בעיית תחבורה.
תגובה חדשה