כרטיס סים ותקשורת

 כרטיס סים לטיול 

הימים של לצלצל הביתה בשיחת טלפון רגילה הולכים ונעלמים. כיום שיש אפליקציות כמו וייבר, ווטסאפ, פייסבוק וסקייפ בסמארטפונים אין כבר צורך בלצלצל בתעריפים גבוהים הביתה.
תמיד רצוי לקחת את הסים שלכם מהארץ לטיול, גם אם לא תשתמשו בו הוא עדין יהיה שם למקרה הצורך ותמיד תוכלו להפעיל בו חבילת גלישה סלולרית בלבד ולהשתמש באפליקציות ליצירת הקשר.
דעו כי בדרום אמריקה ובמרכז אמריקה יש אינטרנט אלחוטי(ויי פיי) כמעט בכל מקום, בהוסטלים, במסעדות, ברים וכו... כך שגם שמי שלא רוצה להשתמש בסים יכול להיות בקשר חינם עם הבית מתי שהוא בהוסטל וכדומה..
מה עושים אם לסבתא אין וויבר? פשוט תתטעינו את הסקייפ ב-10 דולר ותוכלו לצלצל גם לטלפונים נייחים/ניידים ישירות או אם יש לכם בבית קו טלפון של בזק בבעלותכם ישנה אפליקציה שנקראת B phone ודרכה ניתן לצלצל(כאשר הסמארטפון כמובן קולט ויי פיי או 3g) והתעריף יהיה כאילו חייגתם מהבזק שלכם בבית.

 

סים מקומי

סים מקומי הוא פתרון מצוין למי שיודע שהולך להשאר באותה המדינה לפחות חודש ימים, ניתן לקנות כמעט בכל מדינה, המחיר זול לעומת כרטיסי סים אחרים ויכול לתת לכם גלישה סלולרית כמעט בכל מקום. קחו בחשבון שיש אזורים ללא קליטה סלולרית לגמרי. החסרון של הסים המקומי הוא שברגע שעברתם מדינה אתם חייבים לארגן סים חדש וגם הסים של המדינה ממנה יצאתם סביר להניח ישאר עם יתרה כלשהי בכרטיס שלא ניצלתם. בארץ מוכרים כרטיסי סים ייעודים למגוון ארצות כך שניתן לטייל עם אותו הסים בהרבה מקומות אבל המחירים יקרים בהרבה מהסים המקומי.