טיול מאורגן עצמאי

טיולים מאורגנים | טיול עצמאי בדרום מרכז אמריקה


אז נכון, רובכם המטיילים המבקרים בגרינגו, מטיילים צעירים שבונים לעצמם את הטיול, שמחליטים לצאת מפה לשם ו"זורמים עם הגל" לאן שייקח אתכם, אך חשוב לציין כי גם מטיילים אחרים יימצאו מידע מקיף שיעזור להם לתכנן את הטיול ולהחליט לאן לטייל.

מטייל עצמאי שיוצא לטיול עצמאי יימצא לנכון (ואולי אפילו יותר מהגולשים האחרים) להשתמש במידע החשוב המפורט באתר. למרות שהסוכן הנסיעות המיומן יכול לעזור לך לבנות מסלול אום גם סוכן נסיעות וותיק שהתמקצע במשך 30 שנהעל יבשת דרום אמריקה, או מרכז אמריקה, לא יוכל להתחרות בכמות המידע שתמצא בגרינגו. בין אלפי הדפים שנכתבו באתר תוכלו לגלות מקומות שהסוכן לא חשב עליהם, לא מכיר או שהספיק לשכוח. קריאה באתר תעזור לכם להבין מה יותר מעניין אתכם, מאות תמונות באתר, של כל עיר מדינה ואטרקציה תכין אתכם לקראת השיחה עם הסוכן ותוכלו להבין ולהיות מפוקסים יותר על המקומות והיעדים בהם תרצו לטייל באופן עצמאי.

טיול עצמאי בדרום אמריקה או מרכז אמריקה

ההגדרה של מטייל עצמאי היא די מובנת, מטייל שבאופן עצמאי ללא ליווי של מדריך או קבוצה מסוימת אליה הוא משתייך וכבול מחליט לטייל.

בעולם התיירות של סוכני הנסיעות, ההבדל המשמעותי בין טיול רגיל שרוב הצעירים עושים לבין טיול עצמאי הוא שמטייל עצמאי הוא זה שבונה את הטיול ביחד עם הסוכן, בעצם סוכן הנסיעות דואג לטיסות, ללינה (בתי מלון, בתי הארחה) ויודע להמליץ על אטרקציות כדאיות ומקומות שרצוי לבקר בהם. המטייל, יחד עם הסוכן שמלווה אותו, בונים את המסלול המתאים לפי הציפיות, הרצונות, משך הטיול והתקציב של המטייל.

טיול עצמאי יכול להתאים לכולם, החל מצעירים אשר מחליטים לצאת לפרק זמן מסוים בדרום אמריקה אבל מעדיפים לדעת לאן הם מגיעים ומתי, זוגות שרוצים לטעום מדרום או מרכז אמריקה ושרוצים לדעת לאן הם מגיעים, כמה זמן הם ישהו במקום וכו', ומשפחות שמחליטות לקחת את הילדים ולצאת לטיול משפחתי בדרום אמריקה.

טיולים מאורגנים

טיול מאורגן  הוא טיול שבדרך כלל כולל קבוצה של מטיילים שיוצאים באותו תאריך קבוע מראש לטיול אשר מאורגן על ידי סוכן הנסיעות, הטיול כולל את הטיסה, מקומות הלינה, יעדים ואטרקציות בהם המטיילים יבקר במהלך הטיול, שווקים וכדומה. טיולים מאורגנים הם בדרך כלל קצרים (יחסית ללטיולים שצעירים יוצאים אליהם לדרום או מרכז אמריקה) ולא יהיו יותר ארוכים משבוע, שבועיים עד שלושה שבועות לטיול.

לאלו מכם אשר מעוניינים לקחת טיול מאורגן לדרוםמרכז אמריקה או שניהם, באתר תוכלו למצוא מידע ולקרוא על היעדים עליהם ממליצים סוכני הנסיעות, מומלץ מאוד ייתכן שיעד מסויים יישמע לכם יותר טוב אולם לאחר קריאה ארוכה ומעמיקה יותר תבינו כי דווקא טיול מאורגן מסוג אחר או יעד אחר יתאימו לכם יותר. ייתכן ותחשבו שטיול בן שבועיים שלושה יספיק לכם אך לאחר קריאה על כמו האטרקציות תחליטו שרצוי שתישארו עוד שבוע או פחות.

טיול מאורגן לדרום אמריקה ומרכז אמריקה

טיולים מאורגנים ליבשות יהיו בדרך כלל ארוכים יותר מטיולים מאורגנים לאירופה למשל. לרוב טיול מאורגן לדרום אמריקה יהיה לפחות בן שבוע –שבועיים ואף הרבה מטיולים יהיו בני חודש ויותר. יש שתי סיבות עיקריות לעניין. הסיבה הראשונה (והעיקרית יותר) היא שיש יותר מידי מה לראות. לא משנה כמה זמן יהיה הטיול, תמיד תרגישו שהיה שווה להישאר עוד קצת (או הרבה). אין גבול למספר היעדים בהם ניתן לטייל במרכז אמריקה, ועוד יותר בדרום אמריקה. הרעב לראות עוד ועוד מהיבשת לא נגמר ,ראו הוזהרתם :)

לשירותכם טופס פנייה למשרדי נסיעות, באפשרותכם:

  1. לבחור את סוג הטיול המועדף (טיול עצמאי או טיול מאורגן) לשם פנייה של המשרדים הרשומים.
  2. לבחור את משרד הנסיעות ולפנות ישירות אליו בנוגע לסוג הטיול המבוקש.

לקריאה נוספת על היעדים בחרו את המדינה המבוקשת:

דרום אמריקה מרכז אמריקה
אורוגוואי ונצואלה אל סלבדור מקסיקו
אקוודור סורינאם בליז ניקרגואה
ארגנטינה פרגוואי גואטמלה פנמה
בוליביה פרו ג'מייקה קובה
ברזיל צ’ילה הונדורס קוסטה ריקה
גיאנה קולומביה    
גיאנה הצרפתית