בחירת סוכנות נסיעות

משרדי נסיעות- איך לבחור סוכנות לפני טיסה, מה חשוב לדעת

הרבה פעמים שאנחנו טסים לחול מה שמעניין אותנו הוא מחיר הכרטיס ואנחנו לא מייחסים חשיבות לסוכנות נסיעות אותה בחרנו.

דווקא בטיסות ארוכות, כמו לדרום אמריקה, מרכז אמריקה, ארצות הברית או טיסה לכל יעד רחוק אחר, היינו ממליצים לשים דגש על בחירת משרד נסיעות. הרבה פעמים תמצאו את עצמכם זקוקים לעזרה במציאת טיסות פנימיות, טיסות בין מדינות ביבשת או בעיה בטיסת קונקשיין שהתעכבה או הוקדמה, לשם כך חשוב לשים דגש על סוכנות הנסיעות ולא רק על מחיר הכרטיס, לעיתים יהיה כדאי לשלם כמה גרושים יותר עבור השקט הנפשי שלנו, שירות איכותי יותר או גמישות בהחלפות כרטיס, מוכנות לעזור, מהירות מענה וכדומה.

מחיר כרטיס טיסה

אם מחפשים טיסה לדרום אמריקה, או לכל מקום אחר מן הסתם מחיר כרטיס הטיסה הוא אחד הפרמטרים החשובים אותו צריך לשקול, בדרך כלל מחיר הכרטיס גם מצביע על מיומנות סוכן הנסיעות למצוא כרטיסים זולים יותר, או על שירותיות גבוהה יותר והשקעה בלקוח לשם מציאת כרטיס טיסה נוח יותר. סוכנות טובה יכולה להשיג דילים טובים לחו"ל ולעיתים למכור כרטיס טיסה במחיר זול יותר מחברות התעופה.

קבלו הצעות מחיר(לא רק ברכישת כרטיס טיסה, בכל רכישה שעושים) ואל תסתפקו באחת שתיים, כך תוכלו לקבל פרספקטיבה נכונה יותר על עלויות טיסה. ברגע שתדברו עם יותר מסוכנות אחת, תגלו אפשרויות טיסה שלא חשבתן עליהן כמו טיסה מהירה או גמישה יותר ממה שציפיתם, אולי טיסת קונקשיין מיבשת אחרת, דיל זול שמשלב בתוכו ווזה

רמת שירות של סוכנות

את רמת השירות של סוכנות הנסיעות ניתן למדוד על פי מספר פרמטרים, יכולת המענה של הסוכנות, שעות השירות ומענה של המשרד, אפשרויות יצירת הקשר עם הסוכנות כאשר נמצאים בארץ, יצירת הקשר עמם כאשר כבר נמצאים כבר בחו"ל (טלפונים, אימיילים, צ'אטים למיניהם, יצירת קשר דרך האתר של סוכנות הנסיעות וכו'), רמת האדיבות של הסוכן נסיעות, מהירות השירות וכדומה.

 

סוכן מקצועי

מקצועיות של סוכנות נסיעות, תוכלו למדוד גם על פי הפרטים אתכם הם מעדכנים ולא רק על פי מחיר הכרטיס.סוכנות טובה תשתף אתכם במידע חשוב, גם אם לא ביקשתם אותו. כגון מה לקחת לטיסה, מה מותר להעלות לטיסה, נקודות שחשוב לדעת על שדות תעופה אליהם מגיעים, מסלולי טיול כדאיים ומקומות מומלצים לביקור בטיול (אטרקציות, עיירות, מקומות מיוחדים וכדומה).

עוד דרך למדידת מקצועיות היא מספר האפשרויות והפתרונות שהסוכן מציע לכם, כמענה למה שאתם מחפשים. לדוגמא אפשרות טיסה מישראל לארצות הברית ואז לדרום אמריקה או מישראל לאירופה ומשם לדרום אמריקה, נסיעות בתאריכים שונים המתאימים לכם, וכדומה.

הבחירה שלכם

לא פחות חשוב היא ההרגשה האישית והאינטואיציה שלכם עם הסוכןסוכנת נסיעות. לעיתים מטיילים ייתנו לכם המלצה על משרד או סוכן נסיעות מסוימים, לעיתים ההפך, תשמעו המלצה להתרחק מסוכנות או משרדי נסיעות לא מומלצים. הבעיה היא שהמלצות כאלו נובעות מניסיון אישי של המטייל, זה לא אומר שאתם צריכים להתעלם מההמלצות, אלא רק לקחת אותם בעירבון מוגבל תוך כדי התייחסות למה שחשוב לכם.

במשרד נסיעות אחד יש לרוב מספר סוכני נסיעות וכמו כולם, גם הם בני אדם. לסוכן אחד יהיה הכי חשוב שתיהנו מהווי הטיול ולכן ישימו דגש על שירות טוב, מתן טיפים למטיילים ויצירת קשר אישי.

סוכן אחר יחשוב שהכי חשוב לכם הוא מחיר הכרטיס ולכן יתאמץ להשיג את המחיר הכי זול ולא ישקיע במסירת מידע מעניין על היבשת או טיפים מיוחדים.

כאן הבחירה היא כבר אישית שלכם, מה לכם יותר חשוב, כרטיסי טיסה זולים, התחברות אישית עם הסוכן נסיעות, מהירות שירות, המהירות בה המשרד עובד וכדומה.

מה חשוב לספר לסוכן

כאשר אתם מדברים עם סוכני הנסיעות ברור שצריך לציין מתי אתם מתכננים לטוס, כמה זמן אתם רוצים לטייל ובאילו מקומות ואירועים (פסטיבלים או קרנבלים) אתם מתכננים לבקר, כך יוכל הסוכן לבנות לכם מסלול טיול ולעזור לכם בעתיד, שתצטרכו טיסות פנימיות או כל עזרה אחרת.

כדי להקל על עצמכם בבחירת המשרד דרכו תרכשו את הכרטיס, ציינו במפורש לסוכן מה חשוב לכם; "חשוב לי שתהיו איתי לאורך הטיול" או "הכי חשוב לי זה מחיר זול" "מה שהכי מעניין אותי זה תאריכי טיסה גמישים ואפשרות החלפת יעדתאריך".

אחרי שתסבירו לסוכני הנסיעות מה חשוב לכם, תוכלו לראות מי הגיב הכי נכון למה שביקשתם, מי באמת התייחס למה שאמרתם לו.