אלקטרוניקה וספרים למטייל

ציוד אלקטרוניקה, חשמל וספרות למטייל


חשמל בדרום מרכז אמריקה. ציוד אלקרוני לטיול

כמה מילים על חשמל ביבשת, השקעים הם שקעים אמריקאים והמתח משתנה בין מקום למקום, גם בתוך מדינה. ברוב המקומות יש מתח של 110 וולט ובחלק גם 220, בברזיל לדוגמא: בריו המתח הוא 110 לעומת עיירות קטנות בבאייה שם 220.

מתאם שקע מתח
קחו אתכם מתאם ושימו לב שאם אתם מכניסים מכשיר של 220 וולט לשקע של 110 וולט הוא פשוט לא יעבוד אבל אם זה הפוך והמכשיר הוא 110 והשקע 220, המכשיר עלול וכנראה יישרף. (היום ישנם הרבה מכשירי חשמל שמתאימים לשני המתחים ולרוב מסומן בצורה 110-220.)

מפצל
במהלך הטיול תמצאו את עצמכם מחפשים נקודות חשמל בחדר במלון, אחרי הכל צריך להטעין סוללות למחר, לשמוע מוזיקה ולראות טלוויזיה על אותו שקע , מפצל יפתור לכם את הצורך להמתין ובטוח יעשה טוב למטיילים האחרים(אם אתם בחדר משותף) שיוכלו ליהנות מהשקע הנוסף. מפצל פשוט אפשר וניתן לקנות כבר ביבשת עצמה, יש בכל שוק פשוט או חנות אלקטרוניקה.

כדאי לדעת!- ישנם מתאמי מתח שהם גם מפצלים, ישנם כאלו גם בצורת קובייה שחוסכים מקום בתיק.

איך לדעת מה המתח? (מעשייה קצרה וטיפ): 

מעשייה: בטיול הראשון לדרום אמריקה גילינו שיטה מצחיקה לבדוק את המתח, לכל מקום שהיינו מגיעים פשוט היינו מחברים את מכונת התספורת המקומית לחשמל, אם היא הייתה עושה רעש של מכסחת דשא ידענו כי המתח היה 220 וולט.
טיפ: בכל מקרה לא מומלץ לכם לבחור בשיטה הנ"ל, תמיד תוכלו לברר במקום, לשאול מטיילים אחרים או לבדוק מה כתוב על מכשירי החשמל שמחוברים במקום.

מצלמה
רבים המטיילים אשר כבר לא לוקחים מצלמה לטיול וסומכים רק על הסמארטפון, לדעתנו זו טעות ענקית. כי לרמות הצילום של מצלמה דיגיטלית טובה עדין אין תחרות, צילומי לילה, פלאש טוב, חשיפה ארוכה, אלו דברים שהמצלמה שברוב הסמארטפונים לא תתן להם מענה טוב. שימו לב לקנות כרטיס זיכרון גדול ולגבות כמה שיותר.

נגן MP3/MP4
כיום כבר השימוש בו פוחת בגלל הסמארטפונים. במידה והחלטתם לקנות במיוחד בשביל הטיול, אין טעם לנסות לחסוך ולרכוש בחול, אין הבדלים משמעותיים במחיר ומה גם שבארץ תוכלו כבר להכין את רשימת השיריםסרטים האהובה עליכם. שימו לב שהנגן שאתם בוחרים לא יהיה נטען רק ממחשב או ממטען, הדבר מסרבל למרות הביקורים באינטרנט וגם בנסיעות ארוכות הסוללה לא מספיקה. 
לאלו שרוצים להתפנק או לפנק את החבר'ה, ניתן לקנות גם רמקולים קטנים(בלוטוס) עם סוללות או חיבור חשמל ובמקרה הזה דווקא עדיף את החשמלי.

טלפון סלולרי ומטען + מטען נייד
בעבר הרחוק מטייל שהיה מסתובב עם נייד היה מקבל הרבה "הרמות גבה" ממטיילים אחרים. כיום הטכנולוגיה טסה קדימה ואיתה גם הצורך וההתמכרות למכשיר הסלולרי שהולך אתכם כבר לכל מקום. אנחנו אישית לא כל כך אוהבים את הדבקות בסמארטפון בטיול הגדול בו אמורים להתנתק מכל השיגרה הלוחצת של הארץ. אל תשכחו את המטען והמטען הנייד אשר מאד חיוני לנסיעות ארוכות.

מוט סלפי
כן, הדבר הפך לפריט חובה אצל המטיילים בשנים האחרונות. ולמרות התופעה המעט מעצבנת של צילום עצמי אנחנו חייבים לשים גם אחד במוצ'ילה...

חיבור USB
אם כבר לוקחים מצלמה ונגן MP3/MP4 רצוי שהחיבור USB שלהם יהיה זהה, כך תוכלו לקחת כבל אחד לשני המכשירים.

סוללות
קנו סוללות נטענות טובות, שימו לב שאתם לוקחים את כל סוגי הסוללות שאתם צריכים, שלא תגלו באמצע הטיול שאין לכם סוללות לנגן MP או הפנס. קחו בנוסף לנטענות מספר סוללות רגילות שיהיה לכם גם רזרבה ולא תתקעו בלי במקום ללא חשמל.

מטען סוללות
מומלץ להשקיע עוד עשרהעשרים שקלים ולרכוש מטען מהיר. לפעמים במהלך הטיול לא יהיה לכם הרבה זמן להטעין את הסוללות. מטען מהיר בדרך כלל גם מתאים לכל סוגי הסוללות בהם תשתמשו. שימו לב שמתח במטען מתאים גם ל-110 וולט.

שעון מעורר
על מנת שלא תישנו חצי מהיום או תפספסו עלייה למטוס או יציאה לטרק רצוי להשתמש בשעון מעורר. כיום יש בסמארטפון שעון מעורר לכל אחד כמעט ואם אתם מאלה שמכבים את הנייד ושוכחים ממנו בתיק(כן בטח...) אז כדאי לזכור לכוון  שעון מעורר בשעון יד, או אפילו לקנות שעון מעורר בגרושים בכל חור בדרום אמריקה.

 

ספרות למטייל- ספר קריאה, מילון, מדריך נסיעות ועוד.

מילוןשיחון ספרדית (פורטוגזית)
חובה! לקחת שיחון ספרדית מכיוון שלא תמצאו בדרום ומרכז אמריקה הרבה מקומיים דוברי אנגלית.

טיפ! חשוב לדעת וללמוד ספרדית, רצוי אף לעשות קורס זריז בספרדית.
שליטה בסיסית טובה בשפה תשדרג את הטיול שלכם מספר רמות מעלה. רוב המטיילים מגיעים להבנה הזאת רק לאחר תקופה של טיול, אתם עומדים להוציא סכום ממש לא קטן עבור הטיול, קורס ספרדית זריז שווה כל אגורה. ספרדית בסיסית תמנע אי הבנות ותעזור לכם לתקשר הרבה יותר טוב עם המקומיים, שיבינו שלא עומד מולם "מטייל טרי" שאפשר לזלזל ולעבוד עליו במחיר. מעבר הפלוסים כמו חיסכון של הרבה כסף לאחר שסוחרים ונהגי מוניות יבינו שאתם דוברי ספרדית, הבנה טובה של השפה גם תיתן לכם עצמאות ותעזור להתחבר לאנשים שתפגשו בטיול. ובקיצור Vamos a estudiar…

ספר לקריאה
בימי ההתמכרות לסמארטפונים אפשר לומר שכמות קוראי הספרים ירדה די בגדול אך עדין בטיול הגדול מטיילים רבים כן מוצאים זמן לקריאת ספר, אם במהלך טיסה או נסיעה, או סתם שכיבה על החוף, תמצאו זמן לקרוא ספר טוב ולשים על "מצב טיסה" את הנייד...
וכדי שלא יהיה משעמם, נהוג להחליף ספרים בין המטיילים, לכן חישבו טוב איזה ספר לקחת, אל תיקחו לטיול ספר מוכר מדי שהרבה אנשים קראו וסביר להניח תפגשו בו הרבה בטיול, קחו ספר פחות מוכר אך לא משעמם ובכך תוכלו להחליפו בקלות ולא להיתקע עם ספר שאף אחד לא רוצה.

מדריך טיולים
בעבר ספרים ומדריכי טיול היו מועילים ולא היה איכפת למטייל לשאת על עצמו קילו נוסף בשביל לדעת איפה כדי לישון, כמה עולה מונית ואיפה לטייל. כיום בעידן האינטרנט תוכלו למצוא את כל המידע שתרצו באתרי מידע כמו האתר שלנו. לאורך הטיול יהיו הרבה הזדמנויות להתעדכן באינטרנט על אירועים, מקומות לטייל, ולרשום לעצמנו הערות במחברת, שזולה בהרבה ממדריכים שונים ותוכל לשמש אתכם גם לכתיבת יומנן מסע או כל דבר אחר שיעלה על רוחכם.

פנקס כיסיכול להיות יעיל לכתיבת הערות כגון כתובת מלון, מספרי טלפון, זמני טיסה וכו'.

מחברת/יומן
לכתיבת חוויות שונות או פרטים שונים מהטיול. כמעט כל מי שמטייל מוצא מה לעשות עם מחברת. המחברת נוחה לכתיבת פרטים אודות מסלולי טיול, רשימות שונות שתעשו בטיול ויומני מסע.
ציוד למטייל | קמפינג (טבלה מלאה) 
לקריאת טיפים ופרטים נוספים על הציוד, לחצו על הפריטים ברשימה
ציוד חובה
ציוד הכרחי ומומלץ ביותר
ביגוד והנעלה לטיול אלקטרוניקה וחשמל מחנאות שטח
מסמכים תיקים גרביים | תחתונים מתאם שקע מתח שק שינה
דרכון | ויזה | כסף תרמיל מוצ´ילהטרול מכנסיים מפצל אוהל
כרטיס טיסה תיק קטן חולצות מצלמה מזרון
ביטוח רפואי כיסוי תרמיל כובע נגן MP3/MP4 גזיה
פנקס חיסונים תיק רחצה בגד ים חיבור USB שקית איטום
רישיון נהיגה מברשתמשחת שיניים ביגוד חורף לטיול סוללות שקית אטומה למצלמה
המחאות נוסעים מסרק | מגבת גרביים חמות מטען אזיקונים
כ.אשראי דאודורנט | בושם כובע צמר צעיף שעון מעורר אולר
חגורת כסף מספרייםגוזז כפפות סלולרי ומטען פנס ראש + פנס
ציוד חשוב נוסף שמפומרכך מעיל (פליסרוח) ספרות למטייל סט סירים (מסטינג)
שק כביסה דוחה יתושים מחממי אוזניים שיחון ספרדית טבליות טיהור
מנעול כלי גילוח בגדים תרמיים ספר לקריאה מימייה שק מים
משקפי שמש ציוד אפשרי הנעלה למטיילים מדריך טיולים שעון יד
סדיןשמיכה כרית נסיעות נעלי הליכהטרקים פנקס כיס ערכת תיקונים
  תפירהעזרה שנייה סנדליםכפכפים מחברת/יומן מצפן
  עט | מצית   תרופות לטיול עזרה ראשונה
  נייר טואלט   כאבים | חום תחבושות | פלסטרים
  ג'ל שטיפה   הפרעות קיבה יוד פולידין
      נגד אלרגיות פינצטה
      מסנן קרינה חיסונים לטיול