גלית

3/16/2009 10:03:47 PM

346

צריכים עצות - מקסיקו באפריל

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

שלום שלום, אני ובעלי טסים לשבועיים במקסיקו בתחילת אפריל, ואשמח לקבל עצות לגבי כמה דברים: 1. אנחנו נוחתים בטוקסטלה (TGZ) בדרכנו לסן-כריסטובל. העניין הוא שאנחנו מגיעים לשם בערב בשעה 20:15. מה כדאי לעשות? לקחת מונית באותו ערב לסן- כריסטובל או לישון שם ולהמשיך בבוקר? הבנתי שיש מקרים של שודים באיזור, אז מה הדרך הטובה והבטוחה ביותר? 2. מסן כריסטובל אנחנו מתכננים להמשיך לטולום אבל עדיין לא סגורים על איך לעשות את זה. עלתה אפשרות לקחת אוטובוס משם לפלנקה, לבלות שם יום/לילה ולהמשיך בעוד אוטובוס לטולום. מה דעתכם? עדיף על טיסה וזהו (בהתחשב בזה שאנחנו טסים לזמן קצר בלבד). הבנתי שחבל גם לפספס את פלנקה... 3. אם כ לקחת אוטובוס-יש עצות בנושא? כי הבנתי שיש שעות מסוימות שמסוכן לנסוע באיזורים אלו. 4. האם כדאי להזמין מקום לינה מראש בסן כריסטובל/איסלה מוחרס? או שאין בעיה להגיע ולנחות איפשהו? המון תודה, גלית

עוואק

3/17/2009 4:44:16 PM

שלום גלית הנה קצת מידע שירגיע. 1.אני כן ממליץ על לילה בטושטלה או טוקסטלה או שבא לכם לבטא את השם. עיר נחמדה סך הכל, יש שם גן חיות מגניב כך שכדאי ללון שם לילה ולצאת למחרת לגן חיות, שעתיים מספיק ואז לחזור למלון ולנסוע לסן כריסטובל. לגבי השודים, אין מה לדאוג, מדובר על אזור מחוץ לשדה תעופה שאם לוקחים מונית מסודרת מהשדה של טושטלה אז אין שום בעיה כלל. 2. אם יש לכם זמן אני ממליץ על מסלול כזה - שאטל לפאלנקה שכולל עצירות באתרי המים הטבעיים - אגואה אזול ומיסול אה וגם הגעה לעתיקות בפאלנקה וכרטיס כניסה אליהם- משתלם מאד! מפאלנקה קחו אוטובוס לקמפצ´ה, עיר קולוניאלית מדהימה ללא תייר אחד, אני לקחתי את המלצת גרינגו הנאמן והופתעתי מאד לטובה. כך גם תחצו את הנסיעה הארוכה לטולום. מקמפצ´ה אפשר אפילו לתת עצירה במרידה(לפני הדרך לחוף הקאריבי) וגם לבקר בפירמידות של צ´יצן איצה(אם יש זמן כמובן). 3. אוטובוס בין סן כריסטובל לפאלנקה לא לוקחים בלילה, זה הדבר היחיד שמסוכן. 4. לא חובה להזמין אבל הרבה יותר נוח ונעים ששומרים לכם מקום, אני ממליץ על סואנו מאיה באיסלה, את יכולה להכנס למדור הקופונים שם יש תמונות של המלון וגם אפשר ליצור איתם קשר דרך הדף שם. איזה כיף לכם!

גלית

3/17/2009 10:43:36 PM

תודה רבה על התשובה הארוכה!! - למה אתה ממליץ לישון בטושטלה? בגלל הנסיעה בלילה לסריסטובל או בגלל שנחמד שם? - האמת שאין לנו כ"כ הרבה זמן... סה"כ שבועיים במקסיקו ואז לניו יורק. לכמה זמן מתוכנן ה"מסלול" בדרך לטולום לפי מה שכתבת? מתי לצאת מסן כריסטובל? אחה"צ? והמסלול דרך אתרי המים לפלנקה זה סה"כ באותו יום? כדאי לצאת בבוקר וכבר לבקר באתר בפלנקה באותו יום או שכדאי לפצל ליומיים? ומפלנקה לטולום- זה משנה מתי לנסוע? יש שעות מסוכנות, או שהאיזורים האלו בטוחים בדרכים? (וואו- יש לי הרבה שאלות...). - המלון באיסלה הוא מלון מפנק או סביר? בכל זאת- זהו ירח הדבש שלנו... :-) ממש תודה על הכל! וכן... כיף לנו! זה מתקרב!!! גלית

yagil

3/18/2009 2:07:02 AM

שלום:) בגלל קוצר הזמן אני הייתי מוותר על טוקסטלה- אין בעיה לקחת מונית מהשדה בלילה או ביום לסן קריסטובל. מונית מהשדה לסן קריסטובל 600 פזוז. יש טור לפלנקה שעובר במפלי אגואה אזול +מיסול אה ואז לעתיקות הטור יוצא כל יום ב 0600 בבוקר איסוף מהמלון בו אתם ישנים. הטור הזה כולל עתיקות מסתיים בסביבות 17:00- ניתן לעשות אותו ללא העתיקות ואז מסיימים בסביבות 15:00 עלויות- הטור לפלנקה ללא עתיקות 250 פזוז כולל עתיקות 300 הנהג יוריד אותכם בסוף הטור באל פנצן או בתחנה מרכזית פלנקה מה שתבקשו. מפלנקה לטולום האוטובוסים יוצאים בערב..כמו ש"ערק" כתב לכם אין בעיה לעשות את הנסיעה הזו בלילה. תוכלו לבחור בין להמשיך עוד באותו לילה לטולום או לעשות לילה באל פנצאן. במלון סואניו מאיה לצערי עוד לא הייתי אבל שמעתי דברים טובים ממיסטר גרינגו ובת זוגתו... סעיף אחרון: מזל טוב!!!!!!!! יגיל-158-

גלית

3/18/2009 9:25:08 PM

ממש תודה על כל העצות והרעיונות! מאוד עוזר! לגבי הנסיעה לטולום- יש לך מושג איך אפשר לעשות את זה? אם רוצים לנסוע באותו ערב- יש אפשרות להבטיח מקום על האוטובוס לפני, או שכשמגיעים לפלנקה בודקים פשוט אם יש מקומות? הבעיה היא שבטולום הזמנו מלון מראש... אז אנחנו חייבים להגיע ביום מסוים. כך שזה מקטין את הספונטניות (לצערי...). ובטוח שאין בעיה לקחת מונית מהשדה בטוקסטלה? כי קראתי איפשהו שזה מסוכן לפעמים... יש עוד המלצות למלון באיסלה, או שזה מה שמכירים פה בפורום? תודה!

yagil

3/19/2009 5:18:29 AM

שלום שוב:) קודם כל מאוד מסקרן אותי לדעת איפה קראת שמסוכן לקחת מונית מטוקסטלה...אני גר כאן ומעולם לא שמעתי על משהו חריג בנסיעה הזו ביום בלילה או מה שבינהם...חמסה חמסה שום בצל:) אם תרצו ניתן לסדר לכם איסוף מהשדה עם נהג "משלנו" (או אני או בחור שעובד פה איתי)- אם תרצי את זה אנא פני אלי למייל casadeyagil@yahoo.com גם לגבי הנסיעה לטולום לא תיהיה לך שום בעיה את יכולה לקנות את הכרטיס של פלנקה-טולום מראש פה בסן קריסטובל....יש משרד של חברת TICKET BUS בסן קריסטובל ברחוב הראשי...ככה גם תוכלו לשמור מקומות בקידמת האוטובוס...זה כדאי מאוד בגלל שיש שירותים על האוטובוס...ובנסיעות ארוכות הריח מאחורה לא משהו... לגבי איסלה- אתם רוצים משהו מפואר? אם כן תגידי ותני לי יומיים ואני ימצא לך. תעשו חיים:) יגיל-158-

מא

3/20/2009 11:45:25 AM

יש אפשרות לעשות את המסלול של העתיקות והמפלים בכיוון ההפוך? כלמר מפאלנקה לסן כריסטובל?.. ואם כן, מה עושים עם הציוד האישי במשך הטיול? תודה עודד.

yagil

3/22/2009 9:29:29 AM

שלום עודד ניתן לעשות את זה דרך הסוכנויות בפלנקה.... אבל...הם מוכרים מין דיל כזה של הסעה למפלים ואז נסיעה באוטובוס ההסדר הזה פחות נוח מה SHUTTLE שיוצא מפה מלווה אותך באתרים ומשאיר אותך בפלנקה. הסיפור הזה גם לוקח הרבה יותר זמן... בקיצר יותר מומלץ לעשות את זה מפה אבל אם אין ברירה אז אין... לגבי הציוד הטור אמור לכלול את שמירת הציוד ברכב בזמן שאתה מבקר במפלים.... תעשה חיים יגיל -158-