לאון

1/13/2009 11:44:42 AM

145

בבקשה עזרה בתכנון טיול

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

שלום, הייתי די הרבה זמן כסתם קורא בפורום, ועכשיו חודש לפני הטיול הבנתי שאין לי מושג מה אני עושה. קניתי תיק, נעליים, מעיל, ועוד כמה שטויות, חסכתי 6 אלף דולר, התחלתי לעשות חיסונים והחיסון האחרון הוא בעוד חודש מהיום. אני לא מוגבל בזמן לטיול, ומבחינה כספית אני די גמיש, אני מעדיף כמובן להוציא כמה שפחות ומצד שני אני יכול גם לחרוג קצת מזה. הבעיה שאין לי מושג איך "עושים טיול". אני בערך יודע מה אני רוצה, שזה גם טרקים, אולי גם הרים, ים ושמש, אולי צלילה או קורס דייב מאסטר אבל יש אינסוף מקומות. ממה שהבנתי יש 4 מדינות שאני לא יכול לוותר עליהם וזה באמת חובה: ברזיל פנמה קולומביה ופרו. וכולם אומרים ללכת לקולומביה בסוף. אז...רציתי לשאול אותכם באמת מה הצורה לתכנן טיול? איזה עוד מדינות רצוי להוסיף לרשימה ובאיזה סדר לעשות את המדינות? מה גם, איך זה מבחינת טיסות? אני מזמין טיסה הלוך ושוב לאותו מקום ואז פשוט חוזר לנקודת התחלה בסוף הטיול? איך הכי טוב לסדר את זה? כדאי לקנות איזה ספר דרום אמריקה או משהו בלמטייל ולטוס איתו? נ.ב קראתי כבר אינסוף מאמרים פה ובמקומות אחרים, קראתי שירשורים וככל שאני קורא יותר אני רואה שזה פשוט אינסופי... תודה :-)

yotam

1/13/2009 3:11:40 PM

אהלן שתי התשובות לבעיה שלך כבר נמצאות בשאלתך: ראשית, אם לאחר קריאה כה מסיבית לטענתך בפורום, טרם הגעת למסקנות, אולי המסקנה היא לחפש מקורות מידע נוספים. שנית, ציינת את המלה "ספר" = בהחלט אחד הפתרונות האפשריים ! אז מכיוון שכבר הבנת את הנושא בעצמך, כל שעליך לעשות הוא לתפוס כמה ספרים העוסקים בדרום ומרכז אמריקה, לחפש תכניות טלויזיה וסרטי טבע רלוונטיים, לערוך חיפוש על פי שמות בגוגל ועוד... ככל שתצבור יותר ידע הקשור במדינות הללו, כך יהיה לך קל יותר לבחור ביניהן, ולבחור את הטיולים והאטראקציות המעניינים אותך בכל מדינה ואזור ! אם תהיינה לך שאלות נוספות כתוב לי ואשמח לעזור: yotam@casazoola.com.ar להתראות, יותם, "קאסה זולה", בואנוס איירס

לאון

1/14/2009 1:22:24 AM

אני חושב להתחיל בברזיל, אני מגיע בדיוק לקרנבל. הייתי מגיע קצת לפני אבל אין לי אפשרות בגלל החיסונים. מה דעתך על להתחיל בסלבדור (הבנתי שזה המקום להיות בו בקרנבל) ואז לרדת לאורך החוף עד דרום ברזיל עם מעבר בריו, ומשם להמשיך לפרו בטיסה פשוט? עוד שאלה, איך נהוג לעשות מבחינת כרטיסי טיסה לדרום אמריקה וחזרה לארץ? הלוך-חזור לאותו יעד או שמומלץ לקחת נגיד טיסה הלוך לברזיל וטיסה חזור מקולומביה כי זאת המדינה בה אני מסיים? תודה