מיכל

10/20/2008 6:05:21 PM

352

גזיה או בנזניה?

שלום, אני הולכת לטייל במרכז ודרום אמריקה, רציתי לשאול אם אפשר לקחת גזיה? הבנתי שאסור לקחת מיכל גז במטוס השאלה היא אם יהיה איפה לקנות שם? ואם לא כדאי לקחת בנזיניה?

מחפשים מלון בדרום אמריקה?

קבלו הצעות מחיר ישירות למייל

asdasd

10/20/2008 11:13:29 PM

אם את הולכת לעשות טרקים מועטים אז כמובן שהייתי בוחר בגזיה, את המבער את בעיה להטיס, אבל אסור להטיס את הבלונים ולכן צריך להתאמץ למצוא ביעד. אם את יותר רצינית אז מומלץ על בנזיניה בחום ממספר סיבות: 1.מאד אמינה במידה ועושים 2-3 פעולות אחזקה שלוקחות בדיוק דקה וחצי. 2. מאד קל למצוא דלק, בנזיניות המולטי פיול למיניהן עובדות על בנזין נטול עופרת, בנזין לבן, נפט, סולר, דלק מטוסים וחלקן גם על גז. בקיצור הסיכוי להתקע בלי דלק שואף לאפס. כמובן שיש דלקים נקיים יותר ופחות אבל שורה תחתונה יהיה לך עם מה לבשל. 3. נצילות משקל ונפח מול גזיות, מיכלי גז הם יחסית גדולים וגם שהם נגמרים את תמשיכי להסחב איתם, מיכל גז סטנדרטי מספיק לשעתיים בישול. מיכל ליטר של בנזיניה מספיק ל-7-10 ימים של בישול שתי ארוחות חמות ושתיה בבוקר/ערב. נכון שבנזיניה היא טיפה יותר מלוכלכת מעבודה עם גז, אבל זה לא אומר שכל פעם שמפעילים אותה ידייך מתמלאות בבנזין. אחרי כמה נסיונות את תלמדי לתפעל אותה מבלי להתלכלך כלל. ממליץ לך על Primus Gravity Multi Fuel בנזינית מולטי פיול כמו שכתבתי למעלה, והיא גם עובדת על מיכלי גז. צרפתי לינק לסרט ביוטיוב שבו רואים את ההפעלה של הבנזיניה שתראי כמה זה פשוט.

yotam

10/21/2008 5:48:20 PM

אהלן כפי שציין הבחור שכתב לפני, לבנזיניה ולגאזיה יתרונות וחסרונות שונים. אני ממליץ דווקא על הכהליה, שחסרונה היחיד לטעמי ומנסיוני, הוא בישול איטי יותר משתי האופציות האחרות. משמעות החסרון הוא שהכנה של אורז למשל, תקח לך 20 דקות במקום 10 וכיוב´. לפיכך אם את בחורה סבלנית, טיילי עם כהליה ולא תתאכזבי ! אם יהיו לך שאלות נוספות כתבי לי ואשמח לעזור : YOTAM@CASAZOOLA.COM.AR להתראות, יותם, "קאסה זולה", בואנוס איירס

מיכל

10/21/2008 10:54:42 PM

כהליה נשמעת לי פתרון מצוין השאלה היא אם אני אמצא שם מיכלים להחלפה? המון תודה על העזרה..

asdasd

10/22/2008 10:00:11 AM

כהליה בדר"כ מורכבת ממבער שבו האלכוהול נשרף ומסט סירים ומגן רוח. המבער הוא בסה"כ כוסית מתכת ובה נשרף האלכוהול, זה היופי בכהליה, הפשטות. החיסרון הוא שהמערכת פחות יעילה בהשוואה לבנזיניה. לטרקים ארוכים שבקבוק של ליטר בנזין היה מספיק לך, בקבוק של ליטר אלכוהול לא היה מספיק לך.