ליאורה

8/31/2008 8:58:14 PM

172

לאלון לודמר- קורס צניחה -140-

היי אלון בקשת פרטים על קורס צניחה כאן במר דל פלטה, אך לא כתבת את האי-מאייל שלך. WALLA לא מאפשר לענות מאיילים ללא כתובת. אנא, שלח לי את האי מאייל כדי שאוכל לענות לך. תודה והמשך טיול נעים

מחפשים מלון בדרום אמריקה?

קבלו הצעות מחיר ישירות למייל

gilad

9/3/2008 7:50:17 PM

לפני כשנה , במועדון הצניחה חופשית של מארדל פלטה אירע אסון , בו מדריך צניחה לא הצליח לפתוח את המצנח הראשי , אז הוא שיחרר את הצונח על הקרקע , ופתח את המצנח הרזרבי והציל אך ורק את עצמו . לעומת זאת , יש אחלה מדריך צניחה ברוסריו , בחצי מהמחיר של בואנוס .... בהצלחה

ליאורה

9/4/2008 5:04:07 AM

האסון קרה ב- 22/2/08 באותו היום צנחה קבוצה גדולה של חבר´ה ישראלים שהתארחו אצלי עם שני מדריכים של ביה"ס לצניחה בעיר, אחד מהם, מנהל ביה"ס - מריו(על הברכיים בתמונה המצורפת) והשני, מדריך בכיר - אלחנדרו. כשהחבר´ה סיימו עם הצניחות, עלה אלחנדרו עם בחור מקומי (ממר דל פלטה), הכל היה תקין, אך מאיזושהי סיבה, שלא ידועה עד עכשיו, המצנח הראשי לא נפתח. כעבור מ"ס שניות נפתח אוטומטית המצנח הרזרבי. ואז קרה דבר נדיר............נפתח גם המצנח הראשי. בדרך כלל, במצב כזה, המדריך אמור לנתק את המצנח הראשי אך שני המצנחים הסתבכו בינהם וכך צנחו המדריך עם הבחור במהירות עצומה שהסתיימה במוות של שניהם. כל זה קורה בשניות ספורות, תוך לחץ עצום, סחרור, רוח, פחד וכו´. בכל מקרה, המדריך בשום שלב לא ניסה להציל רק את עצמו ושניהם הגיעו ביחד לקרקע. חשוב לציין שמדובר בספורט אתגרי מסוכן ויכולות להיות תאונות כאלה או אחרות. והרי ידועים לנו המון תאונות מדברים , לכאורה, פחות מסוכנים כמו "דרך המוות" בבוליביה או רפטינג בפרו ועוד אשר גבו המון הרוגים.........אבל זה סיכון שכל אחד לוקח על עצמו כשמשתתפים בספורט כזה. מה שצריך לקחת בחשבון הוא רשיונות העסק, הותק ורמת המקצועיות של המדריכים.....ולגבי המדריכים במר דל פלטה, אני אישית בדקתי את כל הדברים האלה, לפני שהתחלתי לפרסם את זה בקרב ישראלים. יותר מזה, אני אישית צנחתי וגם הבת שלי ביום הולדת ה- 15 שלה.....וכמובן, לא הייתי עושה את זה אילולא הייתי סומכת עליהם 100%. בכל מקרה, במהלך השנתיים האחרונות, בין בתי הספר לצניחה בארגנטינה המוסמכים, כאן ניתן שירות מעולה וגם המחיר הזול ביותר. עקב מזג האויר (רוחות עזות), השנה, ביה"ס לצניחה (כולל טנדמים) נפתח בסוף ספטמבר.......כדי שנתחיל את השנה בחויה מדהימה!