עמוס

8/26/2008 3:54:19 PM

157

שלום

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

שלום לכולם! אני צריכה קצת עזרה אשמח אם מישהו יוכל לעזור.... אני וידיד שלי מתכננים טיול ממרץ בערך ל8 חודשים. אם תוכלו לתת עצות בקשר לכמה דברים כמו... מה חשוב לקחת?כסף מה לעשות איתו, טרוול צ´ק אשראי מזומן?? טיסות מאיפה הכי כדאי להזמין?אוטובוסים שם ממקום למקום?? איזה אזורים נחשבים מסוכנים מאוד שלא כדאי בכלל להתקרב?איפה הכי כדאי להיות ולא לפספס?מה כדאי לקנות בארץ ומה שם?תקשורת עם הארץ?איך? אם יש דברים שכשאתם הייתם בטיול שמתם לב שהיה חסר וחבל שלא לקחתם?? תודב רבה לכל מי שיוכל לעזור.. יום טוב :)

ליאת

8/27/2008 2:41:54 PM

היי.. אני אנסה לעזור עד כמה שאפשר :) אז קודם כל בעניין כסף..עדיף לקחת גם מזומן גם אשראי וגם טרוולים. לי היה הרבה יותר נוח לשים את המזומן והטרוולים למקרה חירום (לקחתי 200 בטרולים ועוד 300 מזומן) ובהתאם לצרכים להוציא כסף מהבנקטים שם. מבחינת אוטובוסים- יש כמעט לכל מקום. מהארץ זה נראה מסובך ולא ברור איך אפשר להסתדר- אבל כשתגיעו לשם תראו שזה הכי פשוט שיש..פשוט הולכים לתחנת האוטובוס, בוחרים חברה (יש הרבה חברות אוטובוסים בעיקר בארגנטינה) וקונים ממנה כרטיסים ליעד הבא :) בקשר לאיזורים מסוכנים....תראי, כל איזור יכול להיות מסוכן אם לא תשמרי על עצמך. אין ספק שברזיל בתקופת הקרנבל מסוכנת יותר (בעיקר בערים), אבל זו לא סיבה לפספס את הקרנבל...פשוט צריך להיות ערניים יותר, לא להסתובב עם מצלמות מול העיניים של כולם כדי למנוע גניבות מיותרות...אבל יחד עם זאת ללכת עם ביטחון ולא להראות חולשה..כשתגיעי לשם תביני כבר על מה אני מדברת.. :) תקשורת עם הארץ... קודם כל יש טלפונים ציבוריים,אפשר לקנות כרטיס חיוג בכל מכולת או קיוסק ולדבר עם הארץ. החיסרון שהכרטיס מסתיים ממש מהר. אפשרות נוספת זה לעשות מראש כרטיס חיוג של בזק שלפי דעתי זו אופציה מעולה. מבחינת מחשבים- יש בכל פינה קפה אינטרנט- משלמים לפי זמן גלישה או לפי שעה תלוי במקום עצמו.. ואז אפשר לפתוח סקייפ, מסנג´ר, מיילים ובעצם כל מה שצריך. יש אתר שיכול לעזור מאוד www.gate2hom.com אתר שמאפשר גם לכתוב בעברית. דברים לקחת- אני יודעת שיש אנשים שלא יסכימו איתי- אבל דברים כמו שק שינה, אוהל ודברים לטרקים אין צורך ואין סיבה לקחת מהארץ- אלא אם את מתכננים רק טרקים. הסיבה הפשוטה היא שתמיד יש מקומות להשכיר מהם שקי שינה ואוהלים וחבל לבוא עם כל זה מהארץ. יצא לי להשכיר כמה פעמים שקי שינה וכולם היו נקיים ויחסית חדשים.. נעלי טרקים זה כן דבר שמומלץ לקחת מהארץ. אולי בארגנטינה אפשר למצוא נעליים זולות יותר, אבל אף אחד לא מבטיח שיהיה את המידה הרצוייה או את סוג הנעל הרצויה- זאת הסיבה שהעדפתי כן לקחת איתי. קחי בחשבון שיש שם הכל...חבל להסחב מהארץ עם עודף משקל. המלצה שלי- קחי דברים בסיסיים ..וכל מה שתרצי תוכלי למצוא שם :) אם יש עוד שאלות או דברים ספציפיים שאת רוצה לשאול...אני אשמח לעזור.. הכי חשוב- זה להנות מכל רגע :) ליאת.

עמוס

8/28/2008 4:00:23 PM

תודה רבה...עזרת מאוד :)