ariel

7/31/2008 1:05:04 AM

238

ארגנטינה בספטמבר

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

שלום לכל יודעי דבר: רציתי לדעת מספר פרטים בנוגע לארגנטינה בחודש ספטמבר אני יודע שזה קר אבל אין מה לעשות 1. האם יש מה לעשות בברילוצ´ה , מסלולי טיול וכו´ בגלל השלג? 2. האם הכביש של 7 האגמים לסן-מרטין פתוח בתקופה זו 3. האם ניתן להגיע לקרחון המתנפץ ואם כן איך?? 4. אזור סלטה מה יש מעניין בסביבה?? 5.יש לי חודש הייתי שמח לטיפים לגבי מקומות שאסור לפספס בהתחשב המזג האויר תודה רבה אשמח לתשובות מנומקות היטב

yotam

7/31/2008 4:31:27 PM

אהלן אל תדאג, אינך התייר היחיד שמגיע בתקופה זו לארגנטינה. בברילוצ´ה תוכל לעשות מסלולי טיול קצרים באופן עצמאי, ואולי תבחר לעשות כמה מן הטיולים המאורגנים המקסימים המוצעים במקום. גם סקי באזור הוא אופציה, ומעיינות חמים בהחלט מומלצים. דרך שבעת האגמים פתוחה בד"כ לתנועה, אלא אם תנאי מזג האוויר קיצוניים, או ששלג חוסם את הדרך, שאז יש להמתין בין מספר שעות ליום-יומיים עד לפינויו. אל הקרחון המתנפץ ניתן להגיע מאל קלפאטה. ישנם אוטובוסים אל העיירה, אך בעונה זו במיוחד, עקב תנאי מזג האוויר בדרום הרחוק, ייתכן שתעדיף לבחור בפשרות של טיסה לשם. בפרובינציה של סלטה יש מספיק חומר גם לטיול של חצי שנה ויותר ! מצד אחד מדבריות אדומים, קניונים מיוחדים עם תצורות סלע וגוונים רבים ותופעות טבע יחודיות; מצד שני פארקים ירוקים של יונגאס ארגנטינאי; ובאמצע כפרים סטייל בוליביה, אנשים סימפטיים במיוחד, מאכלים שונים ומשונים ותרבות מרתקת !! בחדש אציע לך להתרכז באחד משני החלקים של שאלתך, כלומר: או הדרום או הצפון. אם יהיו לך שאלות נוספות כתוב לי ואשמח לעזור ! להתראות, יותם, "קאסה זולה", בואנוס איירס

ariel

8/3/2008 10:52:28 PM

תודה על ההדרכה די שכנעת אותנו וכעת אנחנו נתמקד באזור הצפון לשבועיים היינו מעוננים אם תוכל לתת לנו טיפים על מה לעשות בסלטה למשהו כמו שבוע ואיך אפשר להגיע לשם מפורטו איגוואסו גם טיסות הולך והאם יש טיסות מסלטה לברילוצה תודה מראש

singer

8/6/2008 11:44:31 AM

הייתי בשנה שעברה בארגנטינה בספטמבר - אוקטובר, ומנסיוני: 1. יש מלא מה לעשות בברילוצ´ה בתקופה הזאת. אנחנו היינו בספטמבר בדיוק בזמן חפיפה בין העונות ונהננו מכל העולמות - גם עשינו סקי וגם טיילנו באיזור (הטיול ג´יפים של חורחה מאוד מומלץ!) 2. כשאני הייתי חלק מהכביש לסן מרטין דרך שבעת האגמים היה סגור עדיין. אז עשינו עיקוף דרך הכביש בסלול מברילוצ´ה לסן מרטין וטיילנו לאגמים באיזור שם עם האוטו שהשכרנו. אומנם ראינו רק 3-4 אגמים ולא את כל השבעה, אבל עדיין היה מהמם ומאוד נהננו. 3. בוודאי שאפשר להגיע לקרחון המתנפץ. קצת קר אבל לא נורא. מכיוון שהקרטרה אוסטרל סגורה לחלוטין בתקופה הזאת, אפשר לעשות עיקוף שאני ממליצה עליו בחום: מברילוצ´ה נסענו לפוארטו מדרין (כן, בחוף האטלנטי...) ושם ראינו את מושבת הפינגווינים ואת הליוויתנים. משם לקחנו אוטובוס לאל-קלפטה ולקרחון המתנפץ. זה כמובן הרבה יותר ארוך אבל הרווחת בדרך עוד אטרקציה מדהימה. מכיוון שזו דרך ארוכה, אני ממליצה לחזור לבואנוס איירס בטיסה מאל קלפטה (אם תזמין מספיק זמן מראש ב- LADA זה גם לא יעלה הרבה יותר מאוטובוס). 4-5. סלטה - יש מלא מה לעשות בסביבה, כדאי לקרוא באתר. לדעתי בחודש אם אתה רוצה לראות הרבה דברים ולהספיק הרבה אתה יכול להספיק גם את סלטה, את מפלי האיגווסו, ברילוצ´ה-פוארטו מדרין-אל קלפטה כמו שתיארתי מקודם, ובואנוס איירס. זה יהיה טיול קצר ומדהים אבל שים לב שככל שהטיול קצר יותר - הוא יקר יותר. חוץ מזה שהתיכנון הזה לא מתאים למי שרוצה לקחת את הזמן ולהנות הרבה זמן בכל מקום, אז - לשיקולך. מקווה שעזרתי ושבכלל תקרא את התגובה למרות שהיא בעיכוב של כמה ימים... בהצלחה ותהנה! דנה

ariel

8/6/2008 6:02:31 PM

דנה תודה רבה על התשובה