חמוטל

7/22/2008 12:14:31 PM

347

ארגנטינה באוגוסט

הי.. אני מתכוונת להגיע לארגנטינה באוגוסט ואני יודעת שחורף שם.. רציתי לדעת כמה קר שם??? ואם אני יכולה להגיע לקרטרה ולאל קלאפטה או שזה לא אפשרי... (בגלל המזג אוויר) בסוסף רציתי לדעת מה עדיף - לטוס לשם או ליסוע באוטובוס מבאונוס איירס? כמה עולה וכמה זמן.. תודה !!!

מחפשים מלון בדרום אמריקה?

קבלו הצעות מחיר ישירות למייל

yotam

7/22/2008 9:06:02 PM

אהלן אוגוסט בארגנטינה הוא שיא החורף, וזה אומר שקר מאד, ובעיקר בדרום. באזור אל קלפאטה צפי לממוצע של כמינוס חמש מעלות ביום, ובאזור הקראטרה אאוסטראל לא יהיה לך חם הרבה יותר... מובן שניתן להגיע אל המקומות הללו, אלא שלפחות בנוגע לקראטרה (דרך באורך של כ 1300 ק"מ) עלולות להיות לך בעיות קשות ואת עלולה להתעכב ימים שלמים בגלל מזג אוויר קשה ושלגים. לאל קלפאטה אין כל בעיה להגיע בטיסה, וכנראה שגם משתלם יותר. טיסה של שלש שעות תחסוך לך נסיעה של 50 שעות (וזה במידה שמזג האוויר טוב והדרך פונתה משלג). אם יהיו לך שאלות נוספות כתבי לי ואשמח לעזור ! yotam@casazoola.com.ar להתראות, יותם, "קאסה זולה", בואנוס איירס

נועה

7/23/2008 8:09:54 PM

אני הייתי בנובמבר ועדיין נתקלתי בהרבה מקומות במזג אוויר מזופת! בנוגע לקרטרה- אם משכירים רכב בתקופה הזו רוב הסיכויים שתתקעו איתו מאחר והדרך לא סלולה.. בנוגע לטרמפים- לא הייתי מציעה לך להסתובב במזג אוויר כזה בחוץ ולהתחנן למישהו שיעצור לך.. אולי המדינות האנדיות יהיו פתרון טוב יותר בתקופה הזו- פרו ובוליביה וגם שם יש נופים עוצרי נשימה

yotam

7/24/2008 5:40:38 PM

יקירתי, את טועה ומטעה. ייתכן ונתקלת במזג אוויר לא מוצלח למשך מספר ימים והנושא השפיע על דעתך למשך הטיול כולו, אך עליך להבין שימים של מזג אוויר רע אינם נדירים גם בחדשי הקיץ דצמבר וינואר. חלקים נרחבים מן הקראטרה אאוסטראל עודם עשויים עפר כבוש, אבל צריך להיות מוכשר במיוחד על מנת להתקע שם בנובמבר. פשוט יש לנהוג בזהירות ובתבונה. בנוגע לטרמפים, המלה "להתחנן" אינה קיימת בלכסיקון. אם נאלצת להתחנן כנראה שלא הבנת את הקטע (אולי סתם התחשק לך לסמן וי על טרמפים בקראטרה ?!). התנחמי בעובדה שתמיד טוב להשאיר משהו לטיול הבא... מי שיגיע בנובמבר למדינות האנדיות במטרה לטרק או לטייל תחת לחץ, יגלה בצער רב כי הזמן שלו שם קצר מקצור. בנובמבר באנדים המרכזיים מזג האוויר כבר מתאים לסוג מסויים מאד של אנשים, שאינם מזוהים בד"כ עם המוצ´ילר הממוצע. בנוסף הטיול באנדיות הולך ונכנס אל הקצב האיטי והבלתי צפוי של העונה הרטובה. אז מבקש ממך, עם כל הרצון הטוב, הקפידי לדבוק בעובדות, מפני שסטייה מהן עלולה לפגוע בקוראי ההודעה. צ´או, יותם

נועה

7/24/2008 6:05:04 PM

כנראה שהבעייה פה היא בהבנת הנקרא..(ולא אצלי) השאלה הייתה אם כדאי לטייל שם באוגוסט ולא בנובמבר אני נתתי דוגמא לימים בנובמבר שזה כבר תחילת הקיץ שעדיין מזג האוויר הפכפך. לגבי הקרטרה מתוק אני ממש לא עשיתי אותו בטרמפים אבל יצא לי לראות מלא טרמפיסטים שהתחננו לטרמפים אז כנראה הטעות פה היא שלך ולא שלי וממש לא נתקעתי בנובמבר אבל באוגוסט בהחלט אפשרי להתחפר שם ואם תגיד שלא זו פשוט טעות שלך..וכן אני יודעת שחלק מהדרך סוג של סלולה בעפר אתה לא צריך ללמד אותי (המוכשרת הייתה שם זוכר?). בקיצור אף אחד לא דיבר פה על המדינות האנדיות בהן יש גשם בנובמבר השאלה הייתה על ארגנטינה ואתה סוטה לכיוונים שלא נשאלו בכלל ועם כל הכבוד לזה שאתה נמצא שם בקאסה זולה בבואנוס המדהימה בקיצור ולעניין הנסיון שלך לתת הערות עוקצניות ממש לא במקום "גבר" יש דרך לרשום דברים קח לתשומת ליבך..העובדה היא שדרום ארגנטינה באוגוסט זה לא אידאלי לא משנה מה תגיד.. שיהיה לך המון בכיף.. ולכולנו טיול נעים

נועה

7/24/2008 6:19:09 PM

אני לא יודעת מה אתה יודע אבל באוגוסט עדיין טוב ולא גשום לטייל בפרו ובוליביה הגשם מתחיל לקראת אוקטובר.. אבל תקן אותי אם אני טועה לדעתי (ואל תתנפל על העצות שלי) אפשר להנות הרבה יותר בחודשים האלה בפרו ובוליביה ולהמשיך אח"כ לדרום ארגנטינה שזה אזור מדהים בפני עצמו פשוט כדאי לשמור אותו למזג אוויר טוב יותר במיוחד אם רוצים להדרים עד אושואיה ואני מאמינה שהרבה מוצ´ילרים יעידו על כך

yotam

7/25/2008 9:18:37 PM

חביבתי בתשובתי לך התייחסתי אל הדוגמה שנתת באופן נקודתי, ולאו דווקא ביחס אל השאלה שנשאלה, שכפי שודאי שמת לב (ולפי תשובותייך אני בספק), עליה כבר עניתי. ייתכן ששגיתי בכך שהתייחסתי אל תשובתך באופן נקודתי ולא באופן "רחבי" שיכלול התייחסות נוספת אל השאלה הראשונית. אם את שואלת את עצמך מדוע ניסחתי כך את התשובה ולא באופן השגוי פחות מבחינתך, הרי זה מפני שכאמור, על השאלה הראשונה כבר עניתי ! בנוגע למדינות האנדיות, השתמשת בהן כדוגמה, ותגובתי בנושא הייתה כאמור, לדוגמה שנתת, ולכן הן היו כלולות בה ולא היוו סטייה מן הנושא (על סטיות אחרות שלי אפשר להתווכח...). בנוגע לעקצנות, לא הייתה כזו בדבריי, ובודאי שלא ברמה שמצדיקה התלהמות שכזו מצידך. אם בכל זאת השתמע מדבריי משהו בסגנון עקצני, קבלי התנצלותי הכנה. נשיקות, יותם

נועה

7/25/2008 10:09:33 PM

השתמע מאוד (העוקצנות) התנצלות מתקבלת