נירן

6/10/2008 11:08:52 PM

227

ספר טיולים..כדאי לקחת?

שלום אני מתלבט אם לקנות ספר על דרום אמריקה (עבה כזה) או שפשוט להסתמך על המלצות ואינטרנט.. הבנתי שספר סתם מכביד... אשמח לקבל עצות.. יתרונות מול חסרונות..

מחפשים מלון בדרום אמריקה?

קבלו הצעות מחיר ישירות למייל

ליאת

6/11/2008 6:34:42 PM

היי.. אני לקחתי ספר וזה היה די מיותר.. כל המידע שצריך כתוב בצורה הכי ברורה ומובנת באתר הזה. כל מה שצריך לעשות זה להכנס ל"גרינגו" ולקרוא על כל איזור שרוצים להגיע אליו. זה הכי קל - ובעיקר לא כבד.. תעשו חיים :) ליאת.

yotam

6/11/2008 9:47:49 PM

אהלן זה שספר כבד וכללי של לונלי פלנט או פוט פרינט אינו מתאים לטיול זה דבר אחד, אבל מכאן ועד לומר שלקחת ספר לטיול זה מיותר, זו עם כל הכבוד, אמירה מטופשת שיסודה בבורות. בכלל, מידע כדאי לדלות ממקורות מגוונים ככל שניתן, ולא ממקור אחד בלבד, על אחת כמה וכמה כזה שפעמים רבות אינו עדכני, ומלא בדעות אישיות ודיסאינפורמציה. לפני הנסיעה לטיול ניתן לעיין בספרים, אטלסים ומגזינים, לצפות בתכניות טבע רלוונטיות, לשמוע הרצאות ולחפש חומר אינטרנטי גם באתרים נוספים ולפי שמות. לטיול עצמו אני מציע לקחת ספר קטן, שיהיה ספציפי לאזור הטיול הראשון, ועם המעבר לאזור הבא ניתן יהיה להחליפו בספר ספציפי המתאים לאזור הבא (מקסימום לקנות). למשל, לאזור פטגוניה קח את הספר "טרקים וטרמפים בפטגוניה" או את "טרקינג אין דה פטגוניאן אנדס", ובמעבר אפשרי למדינות האנדיות החלף אותו בספר "טרקינג אין דה סנטראל אנדס" או אחר. מובן שניתן למצוא ספרים נוספים הנוגעים למדינות ואזורים, רק צריך לחפש. אם יהיו לך שאלות נוספות כתוב לי ואשמח לעזור ! yotam@casazoola.com.ar להתראות, יותם, "קאסה זולה", בואנוס איירס

נירן

6/12/2008 3:00:32 AM

יותם שלום, ראשית תודה על העזרה.. נשמע לי נכון וחכם לקנות ספר בכל איזור אך עם זאת ישנם כמה חסרונות... בגדול אני מתלבט בין 2 ספרים האחד של לונלי פלנט והשני של פוט פרינט פוט פרינט, לפי מה שהבנתי, מתעדכן כל שנה ועקב העובדה שהוא כתוב בשפה האנגלית בלבד יעזור לי יותר להגיע למקומות ולבקש עזרה ממקומיים (הם יכולים לקרא) לעומת זאת הלונלי פלנט הוא בעיברית ואין דבר יותר קל מלהבין אותו אך שמעתי שמועות שהוא לא אמין במיוחד.. לעצתך המהירה אודה... אני טס ביום שישי ...

yotam

6/12/2008 9:19:58 PM

שוב שלום אם אני מבין לאלו ספרים אתה מתכוון, הלא שגם זה וגם זה הם בסה"כ רשימות מכלת. כלליות יותר או פחות- זה מה שהן ! גם אם הספר לא יהיה עדכני להשנה, אלא לשנתיים-שלש קודם לא יקרה כלום. הרי בכל מקום אתה יכול (וצריך) ללכת לאינפורמאסיון טוריסטיקה (אינפורמיישן) הקרוב, ולדלות מהם את כל המידע האפשרי. כדאי בהחלט גם להציק למקומיים בכל חור- שהרי הם מכירים מקומות ודרכי הגעה מרתקות לכל מקום, שאינם נמצאים בספרים. בקיצור איני רואה הבדל משמעותי בין החברות, ומה שיקבע זה בסופו של דבר מידת הסקרנות שלך, והנכונות שלך לחפש תמיד את ה"עוד" וה"מעבר". אני שב ומזכיר שלדעתי הספרים השמנים הם כלליים מדי, ומציע לך לרכוש את הספר הספציפי לאזור/ מדינה בה אתה מתחיל לטייל, ואח"כ להחליפו בספר המתאים לאזור הבא. בהצלחה ולהתראות, יותם

נועה

6/12/2008 10:48:37 PM

אהלן אז ככה... אני קניתי את המהדורה החדשה של לונלי פלאנט בעברית והיא מאוד מאוד עוזרת לי. אך עם זאת;אם לא מפריע לך לקרוא באנגלית...אז אני ממליצה לקנות את הפוט פרינט שהיה לחברה שלי והוא הרבה יותר מפורט ומעודכן. אכן ספר נפלא. וכן אני ממליצה לקחת ספר. לא תמיד יש אינטרנט וזה ממש עוזר. וזה שזה כבד זה ממש בקטנה... גמככה המוצילה הזו מעצבנת וכבדה. הספר הכרחי לדעתי. מקווה שעזרתי. שיהיה טיול נהדר ואולי ניפגש! נועה -146-