שירן

5/23/2008 2:10:05 PM

255

רורהנאבקה

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

לא הבנתיי כל כך הפאמפאס והגונ´לים זה כל אחז בנפרד? כי ראיתי הסבר רק על הפאמפאס אבל עידן יש איזכור לגו´נגלים

yotam

5/23/2008 5:39:25 PM

אהלן הכינוי "פמפאס" מתייחס לאזורים עשירים בחקלאות. הכינוי ג´ונגל מתייחס כמובן ליערות הגשם הסבוכים. מכאן שאלו שני דברים שונים בתכלית. העיירה רורנבאקה בבוליביה, משמשת כבסיס גישה משותף לטיולים בפמפאס ובג´ונגל הסמוכים אליה. מן הסתם ישנם מקומות נוספים, תיירותיים פחות, אך מרתקים לא פחות, מהם אפשר לצאת לטיולים בג´ונגל הבוליביאני. אם יש לך שאלות נוספות כתוב לי ואשמח לעזור ! להתראות, יותם, "קאסה זולה", בואנוס איירס

שירן

5/24/2008 11:20:09 AM

רשום שהפאמפאס זהו אזור ג´ונגל איך זה יכל להיות?

yotam

5/24/2008 9:02:45 PM

ובטח שלא את התורה מסיני עצמה...! רשום גם שהעונה לטיולים בפטגוניה למשל, היא בין דצמבר למרץ, כאשר היא בעצם מנובמבר עד מאי... רשום גם "לא תרצח" וגם "לא תגנוב"...(ע"ע ראשי ממשלות בישראל ובעולם). רשום גם שיש אלוהים והוא בחר ביהודים, אך במקום אחר רשום שאללה הוא האלוהים היחיד ומוחמד הוא שליחו... הרבה אנשים רושמים ואומרים דברים שונים ומשונים (למשל, עד לפני 500 שנה בערך, כולם רשמו וחשבו ואמרו שהעולם שטוח...), לכן חשוב לשאול ולבדוק ולבחון כמה שיותר מקורות של מידע, על מנת להגיע כמה שיותר קרוב לעובדות !! הפמפאס, במקרה של רורנבאקה, הוא אזור חקלאי, הנחתך ע"י תעלות מים המזכירות ברוחבן, רוב הזמן, את נהר הירדן בסוף הקיץ. נחלים אלו מהווים בית גידול למינים שונים של בע"ח, כמה מהם מיוחדים ונדירים מאד ! הג´ונגל הוא כבר סיפור אחר. רוב בעלי החיים בו ביישנים, והקטע, בעיני לפחות, בסיורים הנערכים בו, הוא ללמוד איך להסתדר עם ובעזרת הטבע, ולהינות מנוף שונה לחלוטין ממה שאנו מכירים. ושוב, רורנבאקה נמצאת קרוב לשני המקומות, ולכן משמשת כעיירת גישה נוחה לשתי האטראקציות. טיול נעים ולהתראות, יותם, "קאסה זולה", בואנוס איירס

שירן

5/24/2008 10:21:47 PM

לג´ונגלים יש לפחות שם? שאם אני ארצה ללכת לשם אני אדע מה לשאול? תודה שירן.

yotam

5/26/2008 7:57:09 PM

1.הג´ונגל הסמוך לרורנבאקה נמצא בעיקר בפארק הלאומי "מאדידי". 2.מן העיירות אפולו ואיקסיאמאס ניתן לצאת לג´ונגל הנמצא בפארק הלאומי "אלטו מאדידי" (אליו ניתן להמשיך מן הפארק הלאומי מאדידי, אם את לוקחת טיול של שבועיים ומעלה מרורנבאקה...). 3.מן העיירה ריבראלטה שבצפון המדינה, תוכלי לתור את הג´ונגל בשמורה הלאומית "מאנוריפי הית´". ואני בטוח שאם תחפשי, תמצאי עוד ! טיול נעים, צ´או, יותם