avner

5/1/2008 10:46:30 PM

281

לא לעשות ראפטינג עם מאיוק!

למי שלא עשה עדיין ראפטינג בקוסקו - חשוב שתקראו. אני בטוח שיהיו פה מספיק כאלה שיקפצו וינסו לשלול את מה שאני מספר בהמשך. אנא קראו עד הסוף ותבינו מיהם אותם אנשים ובשביל מי הם עובדים... אחרי המלצות של חברים יצאתי לשלושה ימי ראפטינג עם מאיוק, לצערי מצאתי שם שקרים שלא נגמרים: אני אדם גדול מהממוצע ולכן הובטח לי שתהיה חליפה מתאימה. נאמר לי שבבעלותם חליפות לאנשים הגדולים מהם בהרבה - כשהגעתי סופקה לי חליפה קטנה למידות שלי וכשפניתי לאחראי (chino) התגובה שקיבלתי הייתה "זה הכי גדול שיש לנו, אם יש לך בעייה תפנה למשרד כשנחזור". את שלושת הימים הבאים נאלצתי לבלות בחליפה לוחצת. דרך אגב, אותו אדם ששיקר לי על גודל החליפה היה כעל הבית. כשהגיע הזמן להכניס את הדברים לdry bags כדי שבאמת יישארו יבשים גליתי חורים בשק. נאלצתי להחליף את הdry bags כדי שהדברים שלי יישארו יבשים. הציוד שלהם ישן ולא מתוחזק. את המזרונים הם לא דואגים להכניס לdry bags אלא לשקי רשת כך שקיבלתי מזרון רטוב, את המזרונים שלהם אגב, המדריכים דאגו להשאיר יבשים... "אם יש לכם משהו קטן שחשוב שיהיה זמין תנו לנו ונשמור לכם יבש וזמין" כך אמרו לנו המדריכים - את התרופה ותכשיר נגד יתושים שלי קיבלתי ספוגים אחרי שהיו במהלך הראפטינג בשק רשת בלבד. "בבקשה תעזרו לנו עם הציוד, יש הרבה לפרוק מהסירות" ברור שעזרנו, כולנו. תוך כדי שאני עובד ראיתי את המדריכים שהיו מצידם עסוקים בלצאת מהבגדים הרטובים ולהתמרח בתכשירים נגד יתושים. אחד מהם (chino) בלי בושה פשוט נעמד עם חיוך מבסוט והסתכל עלינו עובדים. הסתבר לי שהמדריך שלי (nice) שבסך הכל היה בסדר, מעביר גם קורסי קאיאקים. בררתי איתו את האפשרות של קורס כזה וסיכמנו שאם יהיו 4 אנשים נוכל לצאת לקורס שלושה ימים אחרי שנחזור. במשך יומיים אני ועוד בחורה חיפשנו אנשים נוספים לקורס תוך כדי שאנחנו מדבים עם nice (שדאג לתת לי את הפלאפון שלו) שמספר לנו שאין עוד קורס כזה שיוצא והוא בטוח יהיה זמין אם יהיו מספיק אנשים. אבל אז פגשנו כמה ישראלים שסיפרו לנו שבבוקר היום השני לחיפושים יצא המדריך הזה עם קבוצה אחרת לקורס קיאקים. כשפנינו למשרד נאמר לנו שזה נכון, הקורס הזה נסגר לפני הרבה זמן ואכן עם nice ובכל מיקרה אין מספיק ציוד לצאת למחרת לקורס נוסף. המדריך ידע במפורש שאני נשאר בקוסקו במיוחד בשביל לארגן קורס קיאקים ולא טרח להגיד לי את האמת, גם לא לילה לפני שהוציא את הקורס האחר. בסוף כל הגועל הזה חשוב לומר שבחברה הזו עובדת "סמויה" ישראלית (לפחות אחת) שתמיד שמחה לעזור ולהוסיף לערמת השקרים הזו. כששאלתי אם היא עובדת שם, אחרי הרבה התפתלויות היא הודתה שכן. ממה שהבנתי יש יותר מעובד ישראלי אחד בחברה הזו. לסיום, אומר שישנם עוד סיפורים שליליים של אנשים אחרים (חלקם תוכלו למצוא באתר הזה), מסיבות ברורות, אני מביא פה את הסיפור האישי שלי בלבד. את המסקנות אני אשאיר לכם להסיק. אני ממליץ בחום בשום פנים ואופן לא לעבוד עם החברה הזו!

מחפשים מלון בדרום אמריקה?

קבלו הצעות מחיר ישירות למייל

avner

5/1/2008 10:48:43 PM

mayuc in cusco

gidi

5/2/2008 2:25:53 PM

לא חבל ללכלך על חברה עם מיליון לקוחות ישראלים מרוצים, בגלל כמה תקלות טכניות פעוטות? תקלוט, אתה בפרו. הפרואנים הם לא האנשים הכי אחראים. קח את זה בקלות. אתה רוצה שירות מושלם? סע לארצות הברית ולמה רצית לעשות קורס קיאקים אם אין חליפה במידה שלך?

george

5/2/2008 3:26:02 PM

תמיד יהיו את האלה שמרגישים מקופחים ושרק אותם דופקים... -132-

avner

5/2/2008 5:01:24 PM

אני מבין שבעיניך לשתות אלכוהול כבד לארוחת ערב ולהשתכר זה בעיניך עיניין פעוט, גם אם אתה אחראי לחייהם של כל כך הרבה אנשים בנהר שלא תמיד אפשר אפילו לחלץ ממנו... לידיעתך, חליפות אפשר להשיג במקומות אחרים וזה עניין שאפשר לפתור בקוסקו בקלות. הבעיה היא לא בפרו, אלא בחברה שמעסיקה אנשים שקרנים וחסרי אחריות. זה לא משנה איפה אתה נמצא - אם זה בארה"ב או בפרו, חיים של אנשים צריכים להילקח ברצינות ובאחריות, ולכן כתבתי את מה שהיה כדי שאחרים לא ישחקו רולטה רוסית עם החיים שלהם. אם אתה בוחר לשחק עם חייך - זכותך.