aviram v

4/28/2008 2:23:47 PM

206

נשמח לעזרה בתכנון טיול לארגנטי

עשו עכשיו ביטוח לדרום אמריקה וטיילו בראש שקט

התייעצו איתנו בוואצאפ

שלום לכולם, זוג צעיר (עם ילד קטן, שלא מצטרף לטיול) מתכנן לטוס לבד לאיזור ארגנטינה/ברזיל בחודש אוקטובר השנה, הכוונה היא לטייל בעיקר בארגנטינה בכל חודש אוקטובר, ואולי קצת בברזיל, נשמח לקבל קצת כיוונים ותשובות לקושיות הבאות :-), אפילו רק לחלקן, מכל מי שיודע ומוכן לסייע :-) תודה מראש ! 1. האם חודש אוקטובר הוא טוב מבחינת מזג אוויר לאיזור ארגנטינה / ברזיל ? 2. בהתחשב במזג האוויר, האם עדיף להתחיל בצפון ארגנטינה ולרדת דרומה, או להיפך ? 3. התכנון הוא 3.5 שבועות בארגנטינה, ושבוע בברזיל (בעיקר חופים) - האם ריאלי, או שעדיף להתמקד רק בארגנטינה ? 4. האם איזור ברזיל בכלל, והחופים בפרט - מסוכנים לתיירים ? האם יש איזורים בברזיל שמומלץ להתרחק מהם ? 5. במידה והמטרה היא חופים בברזיל, איזה חופים מומלצים ואינם מסוכנים ? 6. האם פרט לחופים, יש מקומות לא מסוכנים בברזיל שחבל לפספס, ואפשר להספיק בנוסף למספר ימים בחופים ? 7. האם יש המלצה למסלול ל 3.5 שבועות בארגנטינה ? (עם דגש חזק על בואנוס וברילוצ´ה) 8. איזה חברות תעופה טסות מישראל לארגנטינה (דרך ארצות הברית), ומי מהן מומלצת ? 9. במידה ורוכשים כרטיס טיסה לסטודנטים, למי ומתי יש להציג את תעודת הסטודנט (רק לסוכן ? גם בשדה התעופה ?) 10. האם מומלץ לבצע בארגנטינה טיסות פנים, ובמידה וכן - דרך אילו חברות ? מה סדר גודל העלויות ? האם להזמין כבר מהארץ ? 11. האם חובה לשלוט בספרדית, או שאפשר לתקשר גם באנגלית בארגנטינה וברזיל ? 12. האם יש צורך בחיסונים כלשהם עבו רארגנטינה/ברזיל ? 13. אנחנו פתוחים להצעות כמו לקפוץ למקומות קרובים אחרים כגון לצ´ילה, במקום מספר ימים בבואנוס, או ברזיל, האם יש משהו שאסור לפספס ? 14. כל טיפ / הצעה / אזהרה / הערה והארה תתקבל בברכה :-) שוב תודה.

עוואק

4/28/2008 7:31:01 PM

1. אוקטובר הוא חודש בסדר, זה בדיוק תחילת העונה אך זה בסדר. 2. אולי כדאי להתחיל מברזיל ואז לרדת לארגנטינה וכך גם תתפוס מזג אויר עוד יותר טוב, אך בעקרון 2 האופציות סבבה. 3. בשביל שיהיה ריאלי צריך לשלב טיסה פנימית. 4. תראה שבוע בברזיל זה ממש קצת זמן, כדאי לך להתרכז בשתיים עד שלוש מקומות גג! אז המלצה שלי אולי זה ריו דה ז´נירו, איליה דו מל ואם יש זמן אז איליה גרנדה. 5. אל תדאג את שם תדע כבר לאן תיירים הולכים ולאן לא. 6. אם את מגיע מארגנטינה אולי כדאי לך לעבור במפלי האיגוואסו, מדהים!!! 7. בואנוס איירס(תהנה מהעיר!) וממנה לברילוצ´ה והסביבה זה אזור האגמים אם אופציה לקפיצה לפוקון שבצ´ילה, משם תחליט אם להצפין לערים כמו נדוסה וקורדובה או לרדת עוד דרומה ואולי לעשות את הקרטרה, או לנסוע לאל קלאפטה. 8. לא יודע. 9. איפה שהכרטיס מקנה הנחה תשלוף... 10. כן, אולי כדאי לך לסגור אל קלאפאטה - בואנוס איירס. 11. לא חובה אבל רצוי מאד כי אנגלית לא ממש עוזרת ברוב המקומות. ספרדית טובה תשנה לך את כל הטיול מקצה לקצה, הייתי ממליץ על קורס או לשנן מהשיחון הרבה לפני. 12. כן. 13. רשמתי. 14. תעשה חיים, אחלה מדינות בחרת.

קלאודיה

4/29/2008 1:05:46 PM

אנחנו נוסעים בתקופה דומה, אז נוכל לתת לך עצות על השלב של לפני. אין טיסות ישירות לארגנטינה מישראל יש דרך אירופה ודרך ארה"ב אבל כנראה שדרך ארה"ב צריך ויזה). צריך לבדוק עם סוכן נסיעות על מנת להשיג את הדיל הטוב ביותר. לי עזרו מאוד (גם במחירים וגם בעצות) בסוכנות נסיעות "ליר טורס" ברעננה (שם הסוכנת ג´ורג´ינה). כיוון שגם אנחנו קצרים בזמן (חודש) אנחנו מתמקדים בארגנטינה. טיפים לגבי טיסות - אנחנו טסים עם אלעל עד פריז ומשם עם החברה הברזילאית עד איגואסו דרך ריו (החסרון - הרבה עצירות יחסית - היתרון - ניתן לבקר בדרך, חוסך טיסות פנים בתוך ארגנטינה וחוסכים בטיסות זגזג וכך חוסכים בעלויות) כדאי להזמין כבר בארץ את הטיסות בתוך ארגנטינה דרך סוכנות הנסיעות כי כך ניתן לחסוך סכום נכבד (יש הנחות למי שקונה כרטיסים מחוץ לגבולות ארגנטינה - בליר טורס יודעים איך לעשות זאת ) על תחכו עם רכישת הכרטיסים - ככל שמקדימים יש סיכוי למחירים יותר טובים מה גם שמחירי הטיסות אמורים לעלות. אני רכשתי את הכרטיסים לפני כחודש וכבר אז נאלצתי לחכות כחודש לאישור טיסה מאירופה חזרה לארץ (היינו הרבה זמן ברשימת המתנה). אני מקווה שזה עוזר