אלעד

1/24/2008 12:00:59 AM

129

דרום אמריקה על סוס, ועוד

היי.. הייתי רוצה לדעת כמה דברים, ממישהו שעשה או מישהו שמכיר מישהו שעשה חלק מהטיול או כולו על סוס קנוי.. הרעיון הכללי שלי הוא לטייל איתו לאורך הקרטרה לפחות אבל אפשר אפילו להתחיל מפונטה ארנס נגיד ולהגיע אפילו עד בוליביה ומעבר. אז.. איפה כדאי לקנות סוס וכמה זה עולה בערך.. (כולל אוכף ארכובות והכל + דורבנות אם אפשר..) מה עושים עם המוצ´ילה? על הגב? על הסוס? איך בדיוק? האם יש מקומות מסודרים שישמרו לי עליו? (בכניסה לטרק מסודר, בהוסטל, באתר קמפינג) או שאאלץ לעשות קמפינג עצמאי לחלוטין ולוותר על מקומות מסודרים? מה הטיפול הבסיסי הנדרש מעבר לליחוך דשא ושתיה בנהרות שהבנתי שיש בשפע לאורך כל היבשת? האם יש טרקים מסויימים או בכלל שאפשר וכדאי / אי-אפשר בשום אופן לעשות על הסוס.. האם יש מקומות מסודרים שיקנו אותו ממני בסוף המסע..? האם זה הגיוני לעשות את כל המסע על סוס? פטגוניה עד אקוודור (או איפהשהו באמצע) בהנחה שאני לא רוצה לעבור את החצי שנה טיול (כולל קצת מקסיקו) ועל הדרך, כמה יעלה בערך הטורס דל פיינה הקצר (4-5) ימים והאם הוא שווה את זה כשיומיים אח"כ אני בפיץ רוי.. ואיפה הכי כדאי לקנות אוהל בארגנטינה/צ´ילה בדגש על בואנוס/ארץ האש או אם בכלל בסלבדור/איגואסו ככה במקרה... הרבה שאלות, אני יודע. כמה שתצליחו לענות, אשרכם, תודה, אלעד

מחפשים מלון בדרום אמריקה?

קבלו הצעות מחיר ישירות למייל

yotam

1/24/2008 3:14:44 PM

שלום אלעד קודם כל צל"ש על יזמה והתקפיות. ועכשיו לעבודה: 1.סוס כדאי לקנות בכפרים/חוות באזור בו אתה נמצא. כדאי שתשאל קודם כמה מקומיים ואיזה טוריסט איפורמיישן כיצד לעשות זאת וכמה בערך זה צריך לעלות. אגב, לפחות הקטע של הקנייה חייב להיות מסודר ולפי החוק, ואתה חייב לבצע העברת בעלות ולרשום את הסוס על שמך, אחרת לא תוכל לעבור גבולות ויהיה לך מאד מאד קשה למכור אותו. 2.את המוצ´ילה שמים על גב הסוס השני/חמור/פרדה שאתה קונה יחד עם הסוס עליו אתה עומד לרכב... אלא אם תאמץ את דרכי האריזה של הקאובויס/גאוצ´וס,ותחסוך מאד בציוד. 3.עד כמה שידוע לי ישנם מעט מקומות שיכולים לשמור לך על הסוס (באזורים כפריים בעיקר), מהוסטלים אתה יכול לשכוח,אבל אני בטוח שרוב אתרי הקמפינג יקבלו אותך בשמחה. בקשר לטרקים: אם כבר השקעת בסוס למה שלא תוציא אותו לטייל ?! אתה יכול לקחת אותו איתך לכל טרק ולאו דווקא לרכב עליו. אני בטוח ששניכם תיהנו. 4.הוראות לטיפול הבסיסי בסוס בקש מן האדם שממנו אתה קונה אותו... (ישנם כמה דברים מעניינים מאד, כמו הברשה, משיחת החלק שמעל לפרסות בשמן מנועים, הגנה על הצלעות מפני הקור, תזונה נכונה ועוד...). 5.בטוח שיש טרקים מסוימים שלא ניתן לעשות על הסוס אם כי הם לא רבים מדי. עלייך לבדוק כל מסלול באופן פרטני לפני שאתה יוצא אליו ולראות האם הוא מתאים. 6.ייתכן שתמצא מקומות מסודרים שייקנו ממך את הסוס עם מעט חיפוש. אם לא, נסה בחוות/כפרים באזור. 7.כל מה שכיף = הגיוני. יהיה בסדר ! 8. טיול בטורס דל פאיינה כולל כל המסביב מתחיל באזור ה 150 דולר הוצאות. שווה כל גרוש אפילו שאתה עושה גם את השפיץ רוי. 9.אם אתה מזדמן לעיר פונטה ארנס בדרום הרחוק קנה שם ציוד של "דויטה". אם לא שם, שים את הדגש על בואנוס איירס. אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן לפנות אלי למייל: yotam@casazoola.com.ar להתראות ובהצלחה, יותם="קאסה זולה"=סוכנות נסיעות,אכסנייה והשכרת דירות בבואנוס איירס, ארחנטינה.